Hva inneholder denne siden?
Denne siden viser hvor mange som besøker sidene til Gerard David på dette nettstedet. Et besøk betyr at én person har åpnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Gerard David: hva et år med besøk viser
The Judgment of Cambyses (detail) er det mest viste verket: 1900 visninger i løpet av et år, noe som utgjør 11% av all oppmerksomhet rettet mot Gerard David. Etterfølges av Bryllup ved Kana og Cambyses' dom. Kunstnersiden fikk 3200 besøk og verkene 14800: 18000 totalt. Oppmerksomheten har økt med 44% fra Sep 2026 til Oct 2026. Jul 2026 var den travleste måneden med 12000 besøk. Besøkende ser på enheter (80%), telefoner (18%) og nettbrett (2%). De foretrekker Mykt sammensatt palett (Fargeharmoni): 36% av besøk mot 10% av katalogen.
De 10 mest viste verkene til Gerard David
Hver rangering gjenspeiler antall besøk på OriginalUniqueArt.com i løpet av de siste tolv månedene; rangering 1 er det mest besøkte verket til Gerard David.
-
1
The Judgment of Cambyses (detail), 1498
1900 visninger · 10.7%
-
2
Bryllup ved Kana, 1500
1500 visninger · 8.5%
-
3
Cambyses' dom, 1498
700 visninger · 4.0%
-
4
Deposition
600 visninger · 3.4%
-
5
Lamentation, 1515
500 visninger · 2.8%
-
6
Holy Face, 1485
500 visninger · 2.8%
-
7
Crucifixion, 1515
500 visninger · 2.8%
-
8
The Rest on the Flight into Egypt, 1510
400 visninger · 2.3%
-
9
Maria og barnet med helgener og giver, 1510
400 visninger · 2.3%
-
10
Untitled (D2X7PJ), 1510
400 visninger · 2.3%
Når besøker folk siden til Gerard David?
Hver søyle representerer én måned og viser antall sidevisninger for denne kunstneren i løpet av de siste tolv månedene.
Data i en tabell
| Måned | Kunstnerside | Verksider |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| May 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 600 |
| Jul 2026 | 1200 | 10800 |
| Aug 2026 | 600 | 300 |
| Sep 2026 | 500 | 1300 |
| Oct 2026 | 800 | 1800 |
Når er verkene til Gerard David åpne?
Hver søyle representerer én måned. Den viser det totale antallet besøk på alle kunstverkene til denne kunstneren, måned for måned, over ett år.
De månedlige tallene for begge diagrammene finnes i den første tabellen ovenfor.
Hva velger besøkende blant verkene til Gerard David?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede formen representerer kunstnerens egne verk: femti tilfeldig utvalgte kunstverk, sortert etter én egenskap. Den fylte formen viser den faktiske fordelingen av besøk de siste tolv månedene. Der den fylte formen strekker seg lenger ut enn den stiplede, tiltrekker denne typen kunstverk seg mer oppmerksomhet enn kunstnerens generelle produksjon.
Stemning
Emosjonell tone
Lysstyrke
Fargemetning
Fargepalett
Fargeintensitet
Kontrast
Fargeharmoni
Data i en tabell
| Stemning | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Dramatisk intensitet | 23.7% | 33.5% |
| Seren | 23.7% | 15.0% |
| Klassisk | 13.2% | 15.6% |
| Harmonisk | 7.9% | 13.2% |
| Elegant | 5.3% | 10.2% |
| Mystisk | 15.8% | 6.6% |
| Eterisk | 10.5% | 3.6% |
| Drømmende og romantisk | 0.0% | 2.4% |
| Emosjonell tone | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Sjelelig oppløftende | 50.0% | 25.8% |
| Alvorstung | 13.2% | 16.8% |
| Rolig | 7.9% | 15.6% |
| Melankolsk | 7.9% | 14.4% |
| Fredfull | 13.2% | 11.4% |
| Ettertenksomt | 2.6% | 8.4% |
| Dramatisk | 2.6% | 3.0% |
| Romantisk og varm | 2.6% | 2.4% |
| Lysstyrke | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Mørkest | 38.0% | 19.8% |
| Myk skygge | 46.0% | 70.6% |
| Mild lysstyrke | 12.0% | 8.5% |
| Lyssterk balanse | 2.0% | 1.1% |
| Lyssterk | 2.0% | 0.0% |
| Fargemetning | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Dempet | 34.0% | 18.1% |
| Subtile farger | 38.0% | 49.1% |
| Balansert mykhet | 26.0% | 29.4% |
| Tydelig fargepreg | 2.0% | 3.4% |
| Livlig farge | 0.0% | 0.0% |
| Fargepalett | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Jordnær | 86.4% | 94.7% |
| Mørke toner | 2.3% | 4.0% |
| Nøytrale toner | 6.8% | 0.7% |
| Monokrom | 4.5% | 0.7% |
| Fargeintensitet | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Monokromatisk | 46.0% | 31.6% |
| Balansert | 52.0% | 63.8% |
| Klar og intens | 2.0% | 4.5% |
| Kontrast | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Rolig | 6.0% | 1.1% |
| Mild | 14.0% | 9.6% |
| Balansert | 4.0% | 5.7% |
| Sterk kontrast | 26.0% | 17.0% |
| Uttalelse | 50.0% | 66.7% |
| Fargeharmoni | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Uharmonisk fargepalett | 10.0% | 13.0% |
| Mykt sammensatt palett | 10.0% | 36.2% |
| Balansert harmoni | 20.0% | 14.1% |
| Sterk fargeharmoni | 46.0% | 33.3% |
| Samstemt palett | 14.0% | 3.4% |
Hvilke verk av Gerard David er mest sett, måned for måned?
Hver rad representerer et populært kunstverk. Hver søyle viser antall besøk dette kunstverket fikk i løpet av en måned. Høyere søyler betyr flere besøk den måneden.
Data i en tabell
| Kunstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | May 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Oct 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cambyses' dom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 700 | 0 | 0 | 0 |
| Bryllup ved Kana | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 700 | 0 | 200 | 400 |
| The Judgment of Cambyses (d… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 100 | 900 |
| Triptych with the Nativity | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Jomfruen og barnet | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| The Judgment of Cambyses (d… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| The Marriage at Cana (detai… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 |
| The Judgment of Cambyses (d… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Marriage at Cana (detai… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 200 | 0 | 0 |
| The Flaying of the Corrupt… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 200 | 0 |
Hvordan er enhetssammensetningen for Gerard David-publikummet?
Hver del representerer én type enhet: mobil, nettbrett eller datamaskin. Jo større delen er, desto flere besøk kom fra den typen enhet i løpet av de siste tolv månedene.
Data i en tabell
| Enhet | Besøkninger | Del |
|---|---|---|
| enheter | 14400 | 80.0% |
| telefoner | 3200 | 17.8% |
| nettbrett | 400 | 2.2% |
I hvilke språk følges Gerard David?
Hver del representerer ett språk. Jo større delen er, desto flere besøkende har brukt nettstedet på det språket i løpet av de siste tretti dagene. Kun de ti største vises.
Data i en tabell
| Språk | Besøkninger | Del |
|---|---|---|
| Arabic | 100 | 14.3% |
| German | 100 | 14.3% |
| Spanish | 100 | 14.3% |
| Finnish | 100 | 14.3% |
| French | 100 | 14.3% |
| Italian | 100 | 14.3% |
| Dutch | 100 | 14.3% |
Hvor mange besøk per dag får Gerard David, og hva skjer videre?
Hver søyle representerer én dag. De første søylene viser antall besøk de siste tre ukene. Søylene i den andre fargen er vårt estimat for de neste tre ukene.
Data i en tabell
| Dag | Besøkninger |
|---|---|
| Wed 14 Oct | 100 |
| Thu 15 Oct | 100 |
| Fri 16 Oct | 0 |
| Sat 17 Oct | 0 |
| Sun 18 Oct | 0 |
| Mon 19 Oct | 0 |
| Tue 20 Oct | 500 |
| Wed 21 Oct | 0 |
| Thu 22 Oct | 100 |
| Fri 23 Oct | 200 |
| Sat 24 Oct | 0 |
| Sun 25 Oct | 400 |
| Mon 26 Oct | 300 |
| Tue 27 Oct | 0 |
| Wed 28 Oct | 300 |
| Thu 29 Oct | 200 |
| Fri 30 Oct | 100 |
| Sat 31 Oct | 0 |
| Sun 1 Nov | 200 |
| Mon 2 Nov | 100 |
| Tue 3 Nov | 100 |
| Wed 4 Nov (prognose) | 200 |
| Thu 5 Nov (prognose) | 200 |
| Fri 6 Nov (prognose) | 100 |
| Sat 7 Nov (prognose) | 0 |
| Sun 8 Nov (prognose) | 300 |
| Mon 9 Nov (prognose) | 200 |
| Tue 10 Nov (prognose) | 300 |
| Wed 11 Nov (prognose) | 200 |
| Thu 12 Nov (prognose) | 200 |
| Fri 13 Nov (prognose) | 100 |
| Sat 14 Nov (prognose) | 0 |
| Sun 15 Nov (prognose) | 300 |
| Mon 16 Nov (prognose) | 200 |
| Tue 17 Nov (prognose) | 300 |
| Wed 18 Nov (prognose) | 200 |
| Thu 19 Nov (prognose) | 200 |
| Fri 20 Nov (prognose) | 100 |
| Sat 21 Nov (prognose) | 0 |
| Sun 22 Nov (prognose) | 300 |
| Mon 23 Nov (prognose) | 200 |
| Tue 24 Nov (prognose) | 300 |
Hva folk spør om angående Gerard David
Hvilket verk av Gerard David har flest visninger?
- The Judgment of Cambyses (detail) først, med 1900 visninger, som utgjør 11% av visningene. 10 verk er rangert over.
Hvor stort er publikummet til Gerard David på OriginalUniqueArt.com?
- 18000 besøk de siste tolv månedene: 3200 til kunstnersiden, 14800 til verkene.
Hvilke enheter bruker publikummet til Gerard David?
- Publikum kommer fra enheter (80%), telefoner (18%) og nettbrett (2%); enheter står for 80% av besøkene.
Hvilke verk av Gerard David treffer smaken til de besøkende?
- Verk beskrevet som Mykt sammensatt palett (Fargeharmoni) får 36% av visningene for 10% av katalogen.