Papírformátum

Művészeti útmutató diákoknak

Dancing Light-5

Név Osztály Dátum

Hsiao Chin, Dancing Light-5 (1963), Song Art Museum. Csak tájékozódási célból reprodukozva; minden jog fenntartva a jogtulajdonos részéről. Tekintse meg ezt a vászon mozgó fény mellett: a rajzot, a lakk alatti valódi színt, a tiszta pigmentet

Főbb tények

Művész
Hsiao Chin originaluniqueart.com/hu/artists/hsiao-chin_hu/
A művész élete
1935 –
Festmény
1963
Anyag
Painting
Eredeti méret
140 x 110 cm
Mozgalom
Abstract Expressionism Large canvases where the act of painting itself — the drip, the sweep — is the subject.
Időszak
Modern
Rendezvény helyszíne:
Song Art Museum originaluniqueart.com/hu/museums/song-art-museum-beijing_hu/
Artistic style
Blend of Chinese and Western styles
Notable elements or techniques
Swirls, curves, and blue lines
Subject or theme
Abstract color composition

Kontextusban

Dancing Light-5 — Hsiao Chin

Mekkora a méret?

Az eredeti mérete 140 × 110 cm (magasság × szélesség), amelyet itt egy átlagos magasságú felnőtt mellett ábrázoltunk.

Mikor készült ez a festmény?

  1. 1930
  2. 1940
  3. 1950
  4. 1960
  5. 1970
  6. 1980
  7. 1990
  8. 2000
  9. 2010

Felső sor: az évek. Alsó sor: az művész életkora az egyes időszak elején és végén, a születést számítva 0-nak.

A mű akkor készült, amikor a művész 28 éves volt. 6 a 47 dátummal ellátott mű közül, amelyeket erről a művésztől kínálunk katalógusunkban, korábban készült.

▲ ez a mű, 1963 minden dátummal ellátott festmény, évtizedenként

Első művek: 1963-ig Folytonműködésének főbb évei: 1963–2013 Késői művek: 2013 óta

Ezek a három sáv az ebben a katalógusban időpontokkal ellátott műveket első negyedre, közepes félre és utolsó negyedre osztják. Ezek nem alkotják a művész teljes életművét: egy vékonyabb szakasz inkább hiányt jelent a feljegyzésekben, mintsem egy csendesebb időszakot. Ugyanezek az évek, melyekbe a művész élete van beleágyazva

Összehasonlítható műalkotások

Válasszon ki egy fentebb szereplő művet: nevezzen meg két olyan dolgot, ami közös vele ezzel a művel, és egy olyan dolgot, ami eltér közöttük.

További alkotások, amelyek mellé helyezhetők: originaluniqueart.com/hu/art/similar/hsiao-chin-dancing-light-5-D7BMSN-en/

Színek

A képről mérve

    Fő színe

    Blush #cf4183

    Katalógusba került paletta

    • #CF4183
    • #EDEDE8
    • #3E3F75
    • #9785AB

    Ezek a színek az művész teljes palettáján belül Keressen más festményeket színek alapján

    Fő színszín
    Blush
    Intenzitás
    Vivid Mennyire telítettek és változatosak a színek, egyetlen visszafogott tónustól számos élénk színig.
    Kontraszt
    Statement Mennyire eltérnek a színek fényessége és telítettsége a kép különböző részein.
    Harmónia
    Balanced Harmony Mennyire harmonikusan együttműködnek a színek, az összeütközéstől a teljes egységesedésig.
    Fényerő
    Bright A kép teljes körű fényessége, a mély árnyékoktól a világos fényfülekig.
    Szaturáció
    Clear Color Presence A színek rendkívül tiszta és erőteljesek, a szürkés árnyalatoktól a teljességig vibrálóak.

    Hol tekintik meg ezt a festményt a világon?

    • 1% alatt
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% és fele
    Ennek a festménynek magának túl kevés dokumentált látogatója van a térképezéshez, ezért a táblázat Hsiao Chin minden alkotását tartalmazza az elmúlt tizenkét hónapról — összesen 3 országban. Honnan származnak ezek a számok

    A tíz vezető ország

    1. 1 Kína 83,3%
    2. 2 Amerikai Egyesült Államok 11,1%
    3. 3 Franciaország 5,6%

    Keresd meg a térképen a három legsötétebb országot. Vajon valamelyikükben található az a múzeum, amely ezt a festményt őrzi? Írj le egy okot, amiért távolról is kíváncsi lehet rá az ember.

    Hsiao Chin legnézettebb 17 műve

    1. 1 Dancing Light-5, 1963 ez a festmény 10,0%
    2. 2 Sami 23 B 10,0%
    3. 3 Untitled 10,0%
    4. 4 Flying beyond the Great Threshold, 1996 5,0%
    5. 5 Light of Divinity-16, 2017 5,0%
    6. 6 In the Deep of Darkness, 1965 5,0%
    7. 7 Riding, 2013 5,0%
    8. 8 Light of Hope, 1964 5,0%
    9. 9 Inner Joy, 2014 5,0%
    10. 10 Great Earth, 1963 5,0%
    11. 11 Chi-315, 1984 5,0%
    12. 12 Glorious, 2013 5,0%
    13. 13 Nero, 1967 5,0%
    14. 14 Stretch, 2013 5,0%
    15. 15 Great Understanding is Without Words, 1977 5,0%
    16. 16 The Beginning of Tao-2, 1962 5,0%
    17. 17 Avanzare verso il giardino eternor 5,0%

    Ezek a művek együtt 100,0% figyelmet kaptak ennek a művésznek a festményeire az elmúlt tizenkét hónapban. A 53 alkotás érhető el ebben a katalógusban, melyek közül 17-t legalább egyszer megtekintettek. Ez a festmény 1 helyet foglal el közöttük, az összes figyelem 10,0%-ával. Hasonló számok, hónapról hónapra

    A sávok a figyelmet mérik, nem a minőséget. Válaszd ki a lista elején lévő művet és ezt a következőt: nevezz meg egy olyan tényezőt, amely egy festményt híressé tehet azon kívül, hogy milyen jól van megfestve.

    Rólunk ez a mű

    Dancing Light-5 — Hsiao Chin

    A Symphony of Motion: The Luminous World of Hsiao Chin

    In the mesmerizing expanse of Dancing Light-5, the viewer is immediately swept into a rhythmic, chromatic whirlwind that defies the stillness of the canvas. Created in 1963, this masterpiece belongs to the celebrated Dancing Light series by the esteemed artist Hsiao Chin. The painting serves as a breathtaking testament to the era's burgeoning experimental spirit, where the boundaries between Eastern tradition and Western abstraction began to dissolve into something entirely new. As your eyes traverse the canvas, you encounter a complex architecture of swirling blues, deep reds, and ethereal purples, all dancing in a choreographed chaos that feels both ancient and avant-garde.

    The technique employed here is nothing short of virtuosic. Hsiao Chin utilizes bold, sweeping brushstrokes that imbue the work with a palpable sense of kinetic energy. There is a profound tension between the structured curves and the fluid, organic shapes that populate the composition. The interplay of light and shadow is not merely depicted but felt; the way the pink and purple elements emerge from the darker blue depths suggests a flickering luminosity, as if the painting itself is breathing. This mastery of color layering creates a multidimensional effect, making the piece an ideal focal point for those seeking to add depth and a sense of movement to a sophisticated interior space.

    The Intersection of Heritage and Modernity

    To understand the emotional resonance of Dancing Light-5, one must look toward the artist's unique biographical tapestry. Born in China and later becoming a pivotal figure in the Taiwan art scene, Hsiao Chin possesses a rare ability to synthesize the disciplined precision of traditional Chinese techniques with the expressive freedom of Western modernism. In this work, we see the echoes of classical ink-wash fluidity reimagined through a contemporary, vibrant lens. The swirling motifs can be interpreted as a modern abstraction of natural phenomena—perhaps the movement of wind, water, or the very essence of light itself—bridging the gap between the tangible world and the spiritual realm.

    For the discerning collector or interior designer, this painting offers more than just visual splendor; it offers an atmosphere of intellectual and emotional complexity. The piece functions as a window into a moment of historical transition, capturing the pulse of a generation redefining its artistic identity. Whether placed in a minimalist contemporary gallery or a richly textured classical study, Dancing Light-5 commands attention, inviting onlookers to lose themselves in its intricate patterns and find peace within its vibrant, swirling energy.

    Művész és múzeum

    Művész

    Hsiao Chin

    Születési hely: Kína

    Bevezetés Hsiao Chin életébe és művészetébe

    Hsiao Chin, a Kínából származó neves művész, 1935-ben született. Művészeti utazása már fiatal korában megkezdődött, és ma egyedülálló stílusáról ismert, amely a hagyományos kínai technikákat ötvözi a modern nyugati hatásokkal. Művészeti szakértőként elengedhetetlen feltárni Hsiao Chin életét, alkotásait és azt a mély hatást, amelyet a művészet világára gyakorolt.

    Korai évek és oktatás

    Hsiao Chin egy művészi családban született, ahol már gyerekként ösztönözték a művészet iránti szenvedélyének kieltisztésére. A Guangzhou Szépművészeti Akadémián tanult, ahol mesteri szintűre fejlesztette tudását a hagyományos kínai festészet terén. Tanulmányai befejezése után Hsiao Chin Tajvanra költözött, ahol elválaszthatatlan részessé vált a helyi művészeti életből.

    Művészeti stílus és meghatározó alkotások

    "A nagy ugrás", a "Vörös őrség" és a "Új nemzedék". Ezek a festmények jól mutatják Hsiao Chin képességét arra, hogy egyensúlyt teremtjen a klasszikus kínai elemek és a modern nyugati hatások között.

    Hatás a művészet világára

    Hsiao Chin munkássága jelentős hatást gyakorolt a globális művészeti térre. Tajvan egyik legfontosabb művészének tekintik, és alkotmányai számos múzeum collections részei, köztük a taipeki Nemzeti Szépművészeti Múzeum is. Művei az AllPaintingsStore.com oldalon is megtalálhatóak, ahol a művészet szerelmesei felfedezhetik festményeit, és mélyebben ismerhetik meg életútját és pályáját.

    Jelentős kiállítások: Hsiao Chin munkái ki voltak állítva a taipeki Nemzeti Szépművészeti Múzeumban, a Taipei Szépművészeti Múzeum-ban, valamint az AllPaintingsStore.com online galériában.

    Díjak és elismerések: Hsiao Chin számos díjat kapott művészeti hozzájárulásaiért, köztük a Hsiao Chin egyedülálló stílusa számos fiatal művészt megérintett Tajvanon és Kínában, akik ma már a hagyományos kínai technikákat kutatják modern nyugati hatásokkal ötvözve.

    Összegzés

    Hsiao Chin egy világhírű kínai művész, akit a hagyományos kínai technikák és a modern nyugati hatások különleges ötvözete tesz felejthetetlenné. Munkássága mély nyomot hagyott a művészet történetében, és ma is inspirációt jelent számos fiatal alkotónak Kínában és Tajvanon egyaránt. Az AllPaintingsStore.com segítségével a művészet rajongói részletesen megismerhetik Hsiao Chin festményeit, és elmerülheték életének és pályájának lenyűgöző világában.

    Múzeum

    Song Art Museum

    Kiállítva itt: Beijing, Kínai Népköztársaság

    A Látásmód Magán Oázisa: Fedezzük fel a pekingi Song Art Múzeumot

    Peking vibráló szívében, elmerülve a metropolisz tengahában, a Song Art Múzeum egyedülálló tanúbizonyt állít Wang Zhongjun úr kifinomult szeme és szenvedélyes gyűjtőszellemét illetően. Ez a hely több, mint puszta művészeti kincs trữétek gyűjteménye; ez egy mélyen megélhető élmény, egy gondosan összeállított párbeszéd a kínai kortárs kifejezésmód és a nemzetközi mesterek örök mънétje között. A magánintézmény 2 मद्देन l 2017-ben született meg, és ritka alkalmat biztosít a látogatóknak, hogy belelátjanak egy egyéni vízi által formált világba, távol a állami múzeumok gyakran merev struktúráitól. A múzeum építészetének bája elválaszthatatlan a gyűjteményétől: a beltéri nyugalom és a fenyőerdők békés szépség tökéletes ötvözete olyan hangulatot teremt, amely alkalmas a mély kontemplációra és a művészeti élmény mélyebb felfedezésére.

    A Song Art Múzeum lelke rendkívül sokszínű gyűjteményében rejlik. Az élmény egyik alapköve kétségtelenül a kínai kortárs művészet bemutatása – amely a kínai dinamikus művészeti jelenből törő aktuális trendek és innovatív megközelítések vibráló tükre. Itt olyan alkotásokkal találkozhatunk, amelyek tháchozzák a konvenciókat, új médiumokat fedeznek fel, és éles kommentárként szolgálnak a modern életre. Ezzel párhuzamosan állnak a múzeum lenyűgöző nemzetközi remekművei is. A falak között ott pihennek Van Gogh ikonikus alkotásai, melyek viharos ecsetvonalaival a nyers érzelmeket örökítik meg, valamint Modigliani elegáns portréi, amelyek arra hívják a nézőt, hogy kapcsolódjon évszázadokat átívelő művészeti hagyományokhoz. A gyűjtemény nem csupán egy kiállítás; ez egy meghívás, hogy mérlegeljük az összeköttetéseket – és olykor a kontrasztokat – a különböző művészhangok között.

    Építészeti Harmónia: Design és Atmoszféra

    A múzeum építészetét ugyanolyan átgondoltan tervezették, mint a gyűjteményét is. Tizenkét csarnagon keresztül minden egyes tér precízen készült, hogy maximalizálja a látványélményt. A tervezési filozófia a belső és a külső terek zökkenőmentes integrációját részesíti előnyben, ahol a buja fenyőkertek nyugodt ellenpontként szolgálnak a műalkotások intenzitásának. A fákon átszűrődő napsütés foltos árnyékokat vet a falakra, olyan hangulatot szítva létre, amely egyszerre frissítő és elmélyítő. A tér tudatos megrendezése nem csupán esztétikai kérdés; célja, hogy fokozza minden egyes darab érzelmi hatását, arra ösztönözve a látogatókat, hogy megálljanak, és valóban felszívják a művészet lényegét.

    Szenvedélyből fakadó történet

    A Song Art Múzeum egyedülálló karakterét közvetlenül magántulajdonos státusza határozza meg. Wang Zhongjun alapításával – aki világszínvonalú műgyűjtő, filantróp és a Huayi Brothers Media Group elnöke – a múzeum az alkotó mélyen személyes szenvedélyét tükrözi a művészetre és a kultúrára vonatkozóan. Ez a szerkezet példátlan szintű kurátori lehetőséget biztosít: egy fókuszált gyűjteményt, amelyet nem kormányzati előírások, hanem egyetlen, egyedi művészi vízi vezérel. A múzeum létrehozásának története lenyűgöző; Wang úr saját kiterjedt magángyűjteményéből indult, amelyet nagylelkűséggel osztott fel a nyilvánosság 에게. A múzeum 2017 szeptemberi megnyitása jelentős mérföldkő volt Peking kulturális tájában, és későbbi szereplése a Google Arts & Culture platformon tovább megszilárdította helyét mint létfontosságú erőforrás a művészrajongók számára világszerte.

    Jelentős kiállítások és folyamatos alkotói párbeszéd

    A Song Art Múzeum folyamatosan magával ragadó kiállításokat mutat be, amelyek bemutatják gyűjteménye szélességét és különféle művészeti témákat járnak körül. A legutóbbi kiemelkedő alkotások közé tartozik az „Absztrakció(k)”, amely Xu Qu, Kim Tschang-Yeul és John Armleder neves alkotóinak munkáit tartalmazza; a „Zöld”, amely Chen Man és Song Yige együttműködése révén a szín és a forma lenyűgöző felfedezése; valamint Hsiao Chin megidéző festményeire fókuszáló kiállítások. A múzeum elkötelezettsége a bevált mesterek és az ébredő tehetségek egyszerre mutatását tekintetben biztosítja, hogy a látogatók folyamatosan találkozzanak friss perspektívákkal és innovatív megközelítésekkel. Emellett partnersége a Google Arts & Culture platformmal globális elérhetőséget biztosít, a múzeum kincseit a világ egészének közönségéhez juttatva.

    Egyedülálló perspektíva: Intimitás és párbeszéd

    Amit valóban megkülböztet a Song Art Múzeumot, az az intim hangulat – amely magánintézményi státuszának közvetlen eredménye. A nagyobb, állami irányítású intézményekkel ellentétben a látogatók személyes kapcsolatot érezhetnek a művészettel és a múzeum víziával. A kínai kortárs művészet és a nemzetközi remekművek kombinációja lenyűgöző párbeszédet hoz létre a különböző művészeti hagyományok között, arra késztetve a nézőt, hogy rágcsálja a szépség, az érzelem és az emberi tapasztalat univerzális témáit. A buja kertek által fokozott, derűs környezet kellemes menedéket nyújt Peking nyüzsgő városától – egy igazi oázist azok számára, akik inspirációt és elmélyülést keresnek.

    További információk

    Keresse online is

    QR-kód, amely a Dancing Light-5 letöltési oldalára mutat

    originaluniqueart.com/hu/art/download/hsiao-chin-dancing-light-5-D7BMSN-en/

    Ezen mű megidézése

    MLA
    Chin, Hsiao. Dancing Light-5. 1963, Song Art Museum. https://originaluniqueart.com/hu/art/hsiao-chin-dancing-light-5-D7BMSN-en/
    APA
    Chin, Hsiao (1963). Dancing Light-5 [Painting]. Song Art Museum. https://originaluniqueart.com/hu/art/hsiao-chin-dancing-light-5-D7BMSN-en/
    Chicago
    Hsiao Chin. Dancing Light-5. 1963. Song Art Museum. https://originaluniqueart.com/hu/art/hsiao-chin-dancing-light-5-D7BMSN-en/
    Harvard
    Chin, Hsiao (1963) Dancing Light-5. Song Art Museum. Available at: https://originaluniqueart.com/hu/art/hsiao-chin-dancing-light-5-D7BMSN-en/

    Nézzen rá alaposan

    Dancing Light-5 — Hsiao Chin

    Tekintsünk rá közelebbről

    Válaszoljon saját szavaival. Nincsenek itt rossz válaszok – csak olyanok, amelyeket képes elmagyarázni.

    1. Mi hívja először fel a figyelmét, és miért?
    2. Mely színek vagy formák keltik ezt a hangulatot – és pontosan milyen ez a hangulat?
    3. Katalógusunk az alábbi kategóriákba sorolja ezt a művet: abstract, swirls, curves. Egyetért ezzel? Mit adna hozzá, vagy mit távolítana el?
    4. Nézzen vissza a guide korábbi részére, ahol a Radiation (1965) szerepel. Nevezzen meg két olyan dolgot, ami közös vele ezzel a művel, és egy olyanat, ami eltér tőle.
    5. Abstract Expressionism: Large canvases where the act of painting itself — the drip, the sweep — is the subject. Hol figyelhető meg ez ebben a műben?

    Az Ön válasza

    Írjon egy rövid bejegyzést erről a műről az ebben az útmutatóban korábban szereplő adatok és a fenti válaszai alapján.

    Gyakran Ismételt Kérdések

    Milyen érzést kelt a "Dancing Light-5"?

    A "Dancing Light-5" egy Energetic érzetet kelt. Az érzelmi hangulat azt az impressziót írja le, amelyet a mű közvetít.

    Mely múzeum őrzi az eredeti "Dancing Light-5" című alkotást?

    Az eredeti "Dancing Light-5" mű megtekinthető a Song Art Museum, Beijing, Kínai Népköztársaság múzeum collectionsban.

    Mennyire intenzívek a „Dancing Light-5”, Hsiao Chin alkotása színei?

    A "Dancing Light-5" színtelítettsége Vivid. Az intenzitás azt mutatja meg, mennyire erőteljesnek tűnnek a színek.