Format papira

Vodič za studentska djela

General John R. Fenwick

Ime Razred Datum

Gilbert Stuart, General John R. Fenwick (1804), Gibbes Museum of Art. Dostupno u javnom vlasništvu. Pogledajte ovo platno pod pokretnim svjetlom: crtež, stvarnu boju ispod laka, čisti pigment

Osnovne informacije

Umjetnik
Gilbert Stuart originaluniqueart.com/hr/artists/gilbert-stuart_hr/
Životopis umjetnika
1755 – 1828
Slikano
1804
Tehnika
Oil On Canvas
Pokret
Neoclassicism A deliberate return to the calm balance and clear outlines of ancient Greek and Roman art.
Razdoblje
19th Century
Lokacija izložbe
Gibbes Museum of Art originaluniqueart.com/hr/museums/gibbes-museum-of-art-charleston/
Artistic style
Neoclassical
Notable elements or techniques
Dramatic lighting, meticulous detail
Subject or theme
Military authority and heroism

U kontekstu

General John R. Fenwick — Gilbert Stuart

Godina nastanka

  1. 1750
  2. 1760
  3. 1770
  4. 1780
  5. 1790
  6. 1800
  7. 1810
  8. 1820

Gornji red: godine. Donji red: dob umjetnika na početku i na kraju svakog razdoblja — 0 u rođenju, 73 u smrti.

Naslikano kada je umjetnik imao 49 godina. Umjetnik je doživio 73. 94 od ukupno 143 datiranih djela ovog umjetnika u našem katalogu nastala je ranije.

Shaded: životni opus Gilbert Stuart (1755–1828) ▲ ovo djelo, 1804 svaka datirana slika, desetljeće po desetljeće

Prva djela: do 1786 Glavni radni år: 1786–1806 Kasna djela: od 1806

Ta tri dijela dijele djela koja u ovom katalogu imaju naveden datum na prvo četvrtinu, srednju polovinu i posljednju četvrtinu. Ona ne predstavljaju cjelokupni umjetnikov opus: tanki segment može biti praznina u arhivu, a ne samo mirnije razdoblje. Iste godine u kojima se isprepliću i događaji iz umjetnikovog života

Slična djela

Odaberite jedno od gore navedenih djela: navedite dvije zajedničke značajke s ovim djelom i jednu koja ih razlikuje.

Još djela koja se mogu postaviti uz ovo: originaluniqueart.com/hr/art/similar/gilbert-stuart-general-john-r-fenwick-D65V83-en/

Boje

Izmjereno na temelju slike

    Glavna boja

    Phthalo Green #25201e

    Spremljena paleta

    • #25201E
    • #493B2A
    • #7D4C24
    • #AD8C5D

    Ove boje unutar cijele umjetnikove palete Pronađite druge slike prema boji

    Paleta
    Earthy Dominantna paleta boja na slici.
    Naziv glavne boje
    Phthalo Green
    Intenzitet
    Monochromatic Koliko su boje zasićene i raznolike, od jedinstvene prigušene nijanse do mnoštva jarkih tonova.
    Kontrast
    Serene Razlika u svjetlini i zasićenosti boja unutar slike.
    Harmonija
    Strong Color Unity Koliko dobro boje funkcioniraju zajedno, od suprotstavljenih do potpuno ujedinjenih.
    Svjetlina
    Deep_shadow Opća svjetlina ili tamnoća slike, od dubokih sjena do svijetlih vrhunaca.
    Zasićenost
    Muted Koliko su boje čiste i snažne, od gotovo sivih do potpuno živopisnih.

    Gdje u svijetu se gleda ova slika?

    • ispod 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% i više
    Ova je sama po sebi slika ima premalo zabilježenih posjetitelja za mapiranje, stoga ploča prikazuje svako djelo autora Gilbert Stuart u posljednjih dvanaest mjeseci — ukupno 7 zemalja. Odakle ovi podaci dolaze

    Deset vodećih zemalja

    1. 1 Kina 76,4%
    2. 2 Sjedinjene Američke Države 8,3%
    3. 3 Hong Kong 6,9%
    4. 4 Bangladeš 2,8%
    5. 5 Singapur 2,8%
    6. 6 Italija 1,4%
    7. 7 Peru 1,4%

    Pronađite tri najtamnije zemlje na karti. Nalazi li se muzej u kojem se čuva ova slika u bilo kojoj od njih? Navedite jedan razlog zbog kojeg bi je ljudi iz udaljenih krajeva mogli posjetiti.

    20 najgledanijih djela umjetnika Gilbert Stuart

    1. 1 Self Portrait, 1786 5,1%
    2. 2 Man in a Claret Coat, (painting), 1785 5,1%
    3. 3 George Washington (Lansdowne Portrait), 1796 3,8%
    4. 4 John Parker III (1772–1840), 2nd Lord Boringdon, Later 1st Earl of Morley, as a Boy, 1786 3,8%
    5. 5 George Washington (8), 1820 3,8%
    6. 6 John Jay, 1794 3,8%
    7. 7 Captain Skeffington Lutwidge, 1783 3,8%
    8. 8 George Washington, 1797 3,8%
    9. 9 George Washington (The Athenaeum Portrait), 1796 2,6%
    10. 10 John Bill Ricketts (unfinished) (also known as Breschard, the Circus Rider), 1807 2,6%
    11. 11 Washington Allston, 1818 2,6%
    12. 12 Sarah Wentworth Apthorp Morton, 1800 2,6%
    13. 13 Helena Lawrence Holmes Penington, 1803 2,6%
    14. 14 Mrs. Aaron Lopez and Her Son Jushua, 1773 2,6%
    15. 15 Henry Rice, 1815 2,6%
    16. 16 John Jones of Frankley, 1785 2,6%
    17. 17 Portrait of Hugh Percy, Second Duke of Northumberland 1,3%
    18. 18 George Washington (The Vaughan Portrait), 1795 1,3%
    19. 19 George Washington (The Landsdowne Portrait), 1796 1,3%
    20. — General John R. Fenwick, 1804 ova slika 0,0%

    Zajedno ova djela zauzimaju 57,7% ukupne pažnje koju su slike ovog umjetnika primile tijekom posljednjih dvanaest mjeseci. Katalog sadrži 190 djela ovog umjetnika, od kojih je 52 pregledano barem jednom. Ova slika još nije pregledana u tom razdoblju — zatvara popis bez odredbi za rangiranje. Isto vrijedi i za pojedine mjesece

    Trake mjere pažnju, ne i kvalitetu. Odaberite djelo na vrhu i ovo: navedite jednu stvar koja bi sliku mogla učiniti slavnom izvan okvira toga koliko je dobro naslikana.

    O ovom umjetničkom djelu

    General John R. Fenwick — Gilbert Stuart

    A Vision of Military Grandeur

    In the commanding presence of General John R. Fenwick, viewers are transported back to the dawn of the nineteenth century, an era defined by the burgeoning identity of the United States and the rigid elegance of Neoclassicism. Painted in 1804 by the master portraitist Gilbert Stuart, this work is far more than a mere likeness; it is a profound study of character, duty, and the weight of command. The subject, an officer whose military journey spanned from the United States Marines to the battlefields of the War of 1812, is captured with a dignity that transcends time. Stuart utilizes a dramatic, high-contrast lighting scheme to pull the General from a dark, indistinct background, ensuring that every fold of his meticulously rendered uniform and every subtle contour of his face demands the observer's undivided attention.

    The technique employed by Stuart is nothing short of masterful, showcasing the meticulous layering of oil paints that characterizes his most celebrated works. Through precise brushwork, the artist achieves a breathtaking realism, from the stiff, authoritative texture of the military epaulettes to the soft, lifelike rendering of the subject's hair and skin. The composition follows a traditional one-point perspective, focusing entirely on the frontal view of the General, which creates an intimate yet formal encounter between the sitter and the spectator. This sense of depth is further enhanced by subtle atmospheric shading, lending a three-dimensional volume to the figure that makes him appear almost to step out from the canvas.

    Symbolism and Historical Resonance

    Beyond its technical brilliance, the portrait serves as a powerful symbol of authority and the heroic ideals of the early American republic. The elaborate military attire, rendered with such exacting detail, functions as a visual language of status and service. Every element—the precise geometry of the uniform's structure and the intense, focused expression of the General—contributes to a narrative of steadfastness and patriotism. For the collector or art enthusiast, this piece offers a window into a period where portraiture was used to cement the legacies of the nation's founding figures and military leaders.

    For interior designers and connoisseurs of fine art, General John R. Fenwick represents an exquisite opportunity to introduce a sense of historical gravity and timeless sophistication into a space. The painting’s deep, rich color palette and dramatic chiaroscuro effect make it a commanding centerpiece for a study, a library, or a formal gallery. As a high-quality reproduction, this artwork allows the prestige of Stuart's Neoclassical style to grace contemporary environments, providing an emotional anchor of strength, tradition, and refined taste that inspires awe in all who behold it.

    Umjetnik i muzej

    Umjetnik

    Gilbert Stuart

    Mjesto rođenja Saunderstown, Ujedinjeno Kraljevstvo

    Gilbert Stuart: Život utkan u portrete

    Rođen: 3. prosinca 1755., Saunderstown, Rhode Island

    Preminuo: 9. srpnja 1828., Boston, Massachusetts

    Nacionalnost: Američka

    Pokret: Neoklasicizam

    Poznat po: Portretiranju, osobito portretima istaknutih ličnosti iz rane američke povijesti.

    Rano djetinjstvo i edukacija

    Gilbert Stuart rođen je u obitelji šekoskih korijena; njegov otac, također po imenu Gilbert, bio je izumitelj koji je osnovao prvo postrojenje za proizvodnju duhana u Rhode Islandu.

    Njegov umjetnički talent projavio se u vrlo ranoj dobi, pokazujući vještinu još dok je bio dijete.

    Sa samo 14 godina naslikao je "Dr. Hunter's Spaniels", što je bilo rano obećanje njegove buduće veličine.

    Oko 1771. godine otputovao je u Škotsku kako bi učio pod vodstvom Cosma Alexandera, no vratio se nakon Alexanderove smrti 1775. godine.

    Daljnje usavršavanje odvijalo se u Londonu pod mentorstvom Benjamina Westa, istaknutog američkog slikara koji je živio u Engleskoj, od 1775. do 1780. godine. Ovo razdoblje bilo je presudno za razvoj njegovog umjetničkog stila i stjecanje priznanja unutar Kraljevske akademije.

    Umjetnička karijera i velika djela

    Stuartova je karijera suočila s izazovima tijekom Američke revolucije, što ga je primoralo na preseljenje u Englesku 1775. godine.

    Postigao je rani uspjeh djelom "The Skater" (1782), portretom koji je utvrdio njegovu reputaciju.

    Njegovo najpoznatije djelo je nedovršeni portret Georgea Washingtona, poznat kao Athenaeum Portrait (započet 1796.). Ova slika postala je ikonična, pojavljujući se na američkim novčanicama i poštanskim markama. Stuart je proizveo brojne kopije ovog portreta za klijente širom Amerike i Europe.

    Naslikao je portrete nekoliko drugih istaknutih ličnosti, uključujući Johna Adamsa, Thomasa Jeffersona, Jamesa Madisona te mnoge članove federalističke elite.

    Stuartov stil obilježio je neoklasični pristup, naglašavajući realizam i pokušavajući uhvatiti sličnost i karakter svojih subjekata. Često je koristio dramatičnu igru svjetla i sjene kako bi pojačao emocionalni dojam portreta.

    Utjecaji i razvoj stila

    Cosmo Alexander pružio je rano obučavanje u tehnici i kompoziciji.

    Utjecaj Benjamina Westa bio je značajan, oblikujući Stuartovo razumijevanje portretne umjetnosti i umjetničkih principa.

    Neoklasični pokret, s naglaskom na klasične forme i ideale, snažno je utjecao na njegov stil.

    Stuartova vlastita promatranja i interakcije s modelima pridonijeli su psihološkoj dubini i realizmu u njegovim portretima. Težio je uhvatiti ne samo fizičku sličnost, već i karakter i osobnost onih koje je slikao.

    Povijesna važnost i naslijeđe

    Gilbert Stuart smatra se jednim od najvažnijih američkih portretista, igrajući ključnu ulogu u dokumentiranju ranih godina Sjedinjenih Država.

    Athenaeum Portrait Georgea Washingtona postao je trajni simbol američkog identiteta i vodstva.

    Njegovi portreti pružaju dragocjene povijesne uvide u živote i izgled istaknutih ličnosti iz kasnog 18. i ranog 19. stoljeća.

    Stuartova djela zastupljena su u vodećim muzejima širom Sjedinjenih Država i Europe, osiguravajući da se njegovo naslijeđe nastavi cijeniti generacijama.

    Uspostavio je poseban američki stil portretiranja koji je spojio europske tehnike s jedinstvenim američkim senzibilitetom.

    Muzej

    Gibbes Museum of Art

    Prikazano u Charleston, United States of America

    A Beacon of Southern Artistry: Exploring Gibbes Museum of Art’s Legacy

    Location & Founding

    Situated in Charleston, South Carolina's historic district at 135 Meeting Street, the Gibbes Museum of Art traces its roots back to 1847 as the Carolina Art Association. Recognizing the importance of preserving artistic heritage, it was subsequently renamed in honor of James S. Gibbes, a prominent Charlestonian philanthropist who championed the cause of American art.

    Architectural Marvel

    The museum’s building itself stands as a testament to Beaux-Arts grandeur, completed in 1905 by architect Frank P. Milburn. Its imposing façade and meticulously crafted interiors provide an inspiring setting for appreciating the artworks housed within—a deliberate choice reflecting the museum's commitment to aesthetic excellence.

    A Collection Defined by Regional Resonance

    Southern Artistry

    Gibbes Museum’s core strength lies in its exceptional collection of Southern art spanning from the 18th century to the present day. Artists deeply connected to the region's cultural landscape—influences that permeate their canvases and sculptures—are showcased prominently, offering viewers a profound understanding of artistic traditions specific to Charleston and beyond.

    Portraiture’s Narrative

    Alongside Southern masterpieces, the museum boasts an impressive roster of American portraits capturing pivotal moments in history. These artworks illuminate the lives and aspirations of influential figures, inviting contemplation on societal values and personal narratives during their respective eras.

    Contemporary Visions: Embracing Innovation

    Expanding Horizons

    Recognizing the dynamism of artistic expression, Gibbes Museum actively cultivates a contemporary art collection featuring innovative works by emerging and established artists. This commitment ensures that visitors encounter fresh perspectives on pressing social issues and aesthetic explorations—a crucial element in maintaining relevance within the broader context of American art history.

    Notable Exhibitions

    Throughout its history, Gibbes Museum has hosted groundbreaking exhibitions that delve into diverse artistic movements and themes. Recent shows have explored connections between Charleston’s maritime heritage and artistic creativity, prompting dialogue about cultural exchange and artistic interpretation.

    More Than Just Art: Engagement & Community

    Educational Outreach

    Dedicated to fostering appreciation for art among all audiences, Gibbes Museum offers a comprehensive suite of educational programs—lectures, workshops, and guided tours—designed to ignite curiosity and inspire intellectual engagement.

    Charleston’s Artistic Soul

    Ultimately, Gibbes Museum embodies Charleston's spirit as a city steeped in artistic tradition and cultural vibrancy. Its mission extends beyond preserving artworks; it strives to cultivate connections between art and community, ensuring that the museum remains a cornerstone of Charleston’s cultural landscape for generations to come.

    Don’t Miss: Cattle in the Broom Grass

    A particular highlight is “Cattle in the Broom Grass,” an evocative painting by Alice Ravenel Huger Smith from the series “A Carolina Rice Plantation of the Fifties.” This artwork exemplifies the museum's focus on capturing the essence of Charleston’s history and artistic heritage, inviting viewers to contemplate the beauty found within rural landscapes and the enduring legacy of Southern artistry.

    Dodatne informacije

    Pronađite ovo na mreži

    QR kod koji povezuje na stranicu za preuzimanje General John R. Fenwick

    originaluniqueart.com/hr/art/download/gilbert-stuart-general-john-r-fenwick-D65V83-en/

    Izvor za ovo umjetničko djelo

    MLA
    Stuart, Gilbert. General John R. Fenwick. 1804, Gibbes Museum of Art. https://originaluniqueart.com/hr/art/gilbert-stuart-general-john-r-fenwick-D65V83-en/
    APA
    Stuart, Gilbert (1804). General John R. Fenwick [Painting]. Gibbes Museum of Art. https://originaluniqueart.com/hr/art/gilbert-stuart-general-john-r-fenwick-D65V83-en/
    Chicago
    Gilbert Stuart. General John R. Fenwick. 1804. Gibbes Museum of Art. https://originaluniqueart.com/hr/art/gilbert-stuart-general-john-r-fenwick-D65V83-en/
    Harvard
    Stuart, Gilbert (1804) General John R. Fenwick. Gibbes Museum of Art. Available at: https://originaluniqueart.com/hr/art/gilbert-stuart-general-john-r-fenwick-D65V83-en/

    Pogledajte pažljivije

    General John R. Fenwick — Gilbert Stuart

    Pogledajte detaljnije

    Odgovorite vlastitim riječima. Ovdje nema netočnih odgovora — postoje samo odgovori koje možete objasniti.

    1. Što vam prvo privlači pažnju i zašto?
    2. Koje boje ili oblici stvaraju atmosferu — i kakva je to atmosfera?
    3. Koliko lica možete pronaći? ____ (naš katalog broji 1 — slažete li se?)
    4. Naš katalog ovo djelo klasificira pod: portrait, military, general. Slažete li se? Što biste dodali ili uklonili?
    5. Vratite se na djelo Horatio Gates (1793) koje ste ranije vidjeli u ovom vodiču. Navedite dvije zajedničke značajke koje to djelo dijeli s ovim radom te jednu koja mu se razlikuje.

    Vaš odgovor

    Napišite kratki odlomak o ovom umjetničkom djelu koristeći činjenice iz prethodnih dijelova ovog vodiča te svoje ranije odgovore.

    Pitanja i odgovori

    Kako mogu pregledati reprodukciju djela "General John R. Fenwick" autora Gilbert Stuart?

    Pregled djela "General John R. Fenwick" autora Gilbert Stuart dostupan je na stranici Pregled za to umjetničko djelo.

    Izgledaju li boje djela "General John R. Fenwick" jarke ili nježne?

    "General John R. Fenwick" autora Gilbert Stuart prikazuje Monochromatic intenzitet boja.

    Gdje i u koje svrhe se preporučuje "General John R. Fenwick"?

    "General John R. Fenwick" se preporučuje za Focal, a idealan prostor za nju je Office.