Format papira

Vodič za studentska djela

Sky Study

Ime Razred Datum

Frederick John Widgery, Sky Study, Royal Albert Memorial Museum. Dostupno u javnom vlasništvu. Pogledajte ovo platno pod pokretnim svjetlom: crtež, stvarnu boju ispod laka, čisti pigment

Osnovne informacije

Umjetnik
Frederick John Widgery originaluniqueart.com/hr/artists/frederick-john-widgery/
Životopis umjetnika
1861 – 1942
Izvorni dimenzije
16 x 26 cm
Lokacija izložbe
Royal Albert Memorial Museum originaluniqueart.com/hr/museums/royal-albert-memorial-museum-exeter_hr/

U kontekstu

Sky Study — Frederick John Widgery

Dimenzije

Originalne dimenzije su 16 × 26 cm (visina × širina), prikazane ovdje pored odrasle osobe prosječne visine.

Kada bi ovo moglo biti naslikano?

  1. 1860
  2. 1870
  3. 1880
  4. 1890
  5. 1900
  6. 1910
  7. 1920
  8. 1930
  9. 1940

Gornji red: godine. Donji red: dob umjetnika na početku i na kraju svakog razdoblja — 0 u rođenju, 81 u smrti.

Shaded: životni opus Frederick John Widgery (1861–1942) svaka datirana slika, desetljeće po desetljeće

Za ovu ploču nema točno navedene godine — sudeći prema umjetnikovom životnom dobu i stilu djela, na koje desetljeće biste uputili?

Slična djela

Odaberite jedno od gore navedenih djela: navedite dvije zajedničke značajke s ovim djelom i jednu koja ih razlikuje.

Još djela koja se mogu postaviti uz ovo: originaluniqueart.com/hr/art/similar/frederick-john-widgery-sky-study-AR2924-en/

Boje

Izmjereno na temelju slike

    Glavna boja

    Putty #dccebb

    Spremljena paleta

    • #DCCEBB
    • #A9A097
    • #8F9297
    • #BBB1A7

    Ove boje unutar cijele umjetnikove palete Pronađite druge slike prema boji

    Paleta
    Monochrome Dominantna paleta boja na slici.
    Naziv glavne boje
    Putty
    Intenzitet
    Monochromatic Koliko su boje zasićene i raznolike, od jedinstvene prigušene nijanse do mnoštva jarkih tonova.
    Kontrast
    Serene Razlika u svjetlini i zasićenosti boja unutar slike.
    Harmonija
    Balanced Harmony Koliko dobro boje funkcioniraju zajedno, od suprotstavljenih do potpuno ujedinjenih.
    Svjetlina
    Brilliant Opća svjetlina ili tamnoća slike, od dubokih sjena do svijetlih vrhunaca.
    Zasićenost
    Muted Koliko su boje čiste i snažne, od gotovo sivih do potpuno živopisnih.

    Gdje u svijetu se gleda ova slika?

    • ispod 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% i više
    Ova je sama po sebi slika ima premalo zabilježenih posjetitelja za mapiranje, stoga ploča prikazuje svako djelo autora Frederick John Widgery u posljednjih dvanaest mjeseci — ukupno 1 zemalja. Odakle ovi podaci dolaze

    Deset vodećih zemalja

    1. 1 Kina 100,0%

    Pronađite tri najtamnije zemlje na karti. Nalazi li se muzej u kojem se čuva ova slika u bilo kojoj od njih? Navedite jedan razlog zbog kojeg bi je ljudi iz udaljenih krajeva mogli posjetiti.

    4 najgledanijih djela umjetnika Frederick John Widgery

    1. 1 William Widgery (1822–1893) 33,3%
    2. 2 In the Gorge, Lydford, Devon 33,3%
    3. 3 Okehampton Castle, Devon 33,3%
    4. — Sky Study ova slika 0,0%

    Zajedno ova djela zauzimaju 99,9% ukupne pažnje koju su slike ovog umjetnika primile tijekom posljednjih dvanaest mjeseci. Katalog sadrži 8 djela ovog umjetnika, od kojih je 3 pregledano barem jednom. Ova slika još nije pregledana u tom razdoblju — zatvara popis bez odredbi za rangiranje. Isto vrijedi i za pojedine mjesece

    Trake mjere pažnju, ne i kvalitetu. Odaberite djelo na vrhu i ovo: navedite jednu stvar koja bi sliku mogla učiniti slavnom izvan okvira toga koliko je dobro naslikana.

    Umjetnik i muzej

    Umjetnik

    Frederick John Widgery

    Frederick John Widgery: A Devonshire Painter of Light and Landscape

    Frederick John Widgery, a name perhaps less familiar than some of his contemporaries, nevertheless holds a significant place in the history of 19th-century British landscape painting. Born in May 1861 in Exeter, England, Widgery’s artistic journey was deeply rooted in the rugged beauty of Devon and Cornwall – regions he would dedicate his life to capturing with remarkable sensitivity and skill. His story is one intertwined with familial legacy, a quiet dedication to observation, and a subtle yet powerful contribution to the evolving traditions of English landscape art.

    Widgery’s artistic lineage began with his father, William Widgery, a self-taught artist who instilled in Frederick a profound appreciation for the natural world. This early influence proved pivotal; while Frederick pursued formal training – attending Exeter School of Art, the South Kensington Museum School, and briefly studying at the Académie Royale des Beaux-Arts d’Antwerpen under Charles Verlat – he never entirely abandoned the directness and observational acuity that characterized his father's work. This blend of academic grounding and personal vision is a hallmark of Widgery’s style.

    His artistic development unfolded across several key periods. Initially, he spent time in London, honing his skills at the South Kensington School of Art. However, a yearning for the familiar landscapes of Devon ultimately drew him back to his home county. He established himself as an artist working primarily from his studio at 20a Queen Street, Exeter, a location that afforded him easy access to the very subjects he sought to portray. This proximity allowed for countless hours spent observing light and atmosphere on Dartmoor, the coastline, and the surrounding countryside – elements which would become central to his artistic practice.

    The Language of Light and Terrain

    Widgery’s paintings are immediately recognizable by their masterful handling of light and color. He wasn't interested in dramatic, theatrical effects; rather, he sought to capture the subtle nuances of daylight as it played across the moorland tors, reflected on the sea, or filtered through the coastal foliage. His palette was restrained – predominantly muted greens, browns, greys, and blues – yet within this limited range, he achieved a remarkable depth and luminosity. He employed a technique characterized by loose brushstrokes and a focus on atmospheric perspective, creating an illusion of distance and space that is both convincing and deeply evocative.

    His subjects were predominantly landscapes: Dartmoor’s vast expanses, the dramatic cliffs of Cornwall, and the rolling hills of Devon. He frequently depicted scenes of rural life – shepherds tending their flocks, fishermen casting their nets, and cottages nestled amongst the fields. However, it was his ability to capture the feeling of a place—the sense of solitude, tranquility, and connection to nature—that truly set his work apart. He avoided overtly sentimental depictions, instead presenting a quietly observant view of the world around him.

    Influences and Artistic Connections

    While Widgery’s artistic journey was largely independent, it's clear that he drew inspiration from several sources. The influence of his father is undeniable, as evidenced by the directness of his observation and the emphasis on capturing the essence of the landscape. Furthermore, he studied under Hubert von Herkomer at Bushey School of Art, a renowned figure in the English art world known for his meticulous realism and attention to detail. This training provided him with valuable technical skills, which he skillfully integrated into his own distinctive style.

    Beyond these formal influences, Widgery’s work reflects the broader artistic currents of the Victorian era – a period marked by a renewed interest in landscape painting and a growing appreciation for the beauty of the British countryside. Artists like Turner and Constable, who had championed the depiction of nature as a subject worthy of serious artistic attention, provided a precedent for Widgery's approach.

    A Civic Life and Artistic Legacy

    Frederick John Widgery’s life extended beyond his artistic pursuits. He was actively involved in local civic affairs, serving as Mayor of Exeter from 1903 to 1904. He also held positions on the Town Planning Committee and contributed significantly to the cultural development of the city. This commitment to community reflects a broader sense of responsibility and engagement with the world around him.

    Despite not achieving widespread fame during his lifetime, Widgery’s work has been steadily recognized for its quiet beauty and understated elegance. His paintings are now held in public collections and private hands, offering a valuable glimpse into the artistic sensibilities of a lesser-known but nonetheless significant figure in British landscape art. His legacy lies not in grand pronouncements or revolutionary innovations, but rather in his patient observation, his skillful technique, and his ability to capture the enduring spirit of Devon and Cornwall.

    Notable Works

    Okehampton Castle, Devon (1908): A quintessential example of Widgery’s style, capturing the grandeur of the castle against a dramatic sky.

    Sky Study, Wind WSW (c. 1925): Demonstrates his mastery of atmospheric perspective and subtle color variations.

    William Widgery (father) portrait (1890s): A poignant depiction of his father, reflecting the influence of his artistic lineage.

    Further research into Frederick John Widgery’s life and work can be found at resources such as the Exeter Civic Society website (https://extercivicsociety.org.uk/plaques/frederick-john-widgery/) and online art databases like askART (https://www.askart.com/artist/Frederick_John_Widgery/11137611/Frederick_John_Widgery.aspx).

    Muzej

    Royal Albert Memorial Museum

    Prikazano u Exeter, United Kingdom

    Gotičko dragulj: Istraživanje Kraljevskog memorijalnog muzeja u Albertu

    Smešten u samom srcu Exetera, Royal Albert Memorial Museum (RAMM) stoji kao svjedočanstvo viktorijanske ambicije i trajne kulturne važnosti. Više od obične umjetničke galerije, RAMM je očaravajuća konfluencija povijesti, prirode i umjetničkog izražavanja, smještena unutar zbreathujuće zgrade u stilu neogotike, izgrađene od bogatih tonova lokalnog crvenog pijesčnika. Njegovi sami zidovi šapuću priče o prošlosti Exetera, budući da je poslužio kao rodno mjesto za veliki dio kulturnog života grada – svemir sveučilišta, centralne knjižnice i umjetničkog fakulteta duguju svoje postojanje ovoj izvanrednoj institucija. Nedavna obnovljiva vrijedna 24 milijuna funti, provedena između 2007. i 2011. godine, udahnuvši novi život muzeju, besprijekorno je spojila povijesni šarm s modernim pogodnostima, dok je istovremeno pedantno ponovno izložila njegove raznolike zbirke. Ulazak unutra gotovo je poput stupanja u viktorijansko riznicu, gdje svaki kutak otkriva fascinantan pogled u svjetove koji su nam i bliski i daleki.

    Preplet zbirki: Umjetnost, povijest i prirodne čudesa

    Arhitektonsko čudo: Veličanstvo neogotičkog stila

    Od spomenika do kulturnog središta: Naslijeđe inovacije

    Značajne izložbe i umjetničke inspiracije

    Jedinstvena privlačnost RAMM-a: Dostupnost i vječita ljepota

    Preplet zbirki: Umjetnost, povijest i prirodna čudesa

    Širina RAMM-ovih posjeda doista je nevjerojatna, obuhvaćajući preko milijuna predmeta koji obuhvaćaju tisućljeća i kontinente. Ljubiteljima umjetnosti, muzej se ponosi impresivnom zbirkom od preko 7.000 djela, koja uključuje slike, crteže, litografije i skulpture istaknutih britanskih umjetnika. Imena poput Gainsborougha, Reynoldsa i Josepha Wrighta od Derbyja krase galerije, uz značajne figure 2utog stoljeća kao što su Walter Sickert, Barbara Hepworth, David Bomberg i Patrick Heron – što je dokaz RAMM-ove posvećenosti prikazivanju i povijesnih majstora i modernih inovatora. No, umjetničko iskustvo ne završava tu; posjetitelji mogu zaroniti u fascinantna arheološka nalazišta koja osvjetljavaju bogatu povijest Devona i Exetera, ili se prepustiti živopisnim prikazima svjetskih kultura, susrećući zadivljujuće artefakte iz cijelog svijeta. Prirodni svijet je jednako dobro zastupljen, s očaravajućim primjercima invertebrata i sisavaca, uključujući međunarodno poznatu Percy Sladenovu zbirku echinodermata – pravo blago za ljubitelje marine biologije. A za one koji cijene tekstilnu umjetnost, RAMM posjeduje značajnu kolekciju kostima i tekstila, koja se smatra jednom od najvažnijih izvan Londona, iako njezina osjetljiva priroda znači da nije uvijek trajno izložena.

    Arhitektonsko čudo: Veličanstvo neogotičkog stila

    Izgrađena 1868. godine kao spomenik princu Albertu, sama zgrada RAMM-a utjelovljuje viktorijansko veličanstvo i inovaciju. Dizajniran od strane Johna Haywarda, ovaj građevinski pothvat primjer je neogotičkog stila – reakcije protiv neklasičnog formalizma – crpajući inspiraciju iz srednjovjekovnih katedrala. Njegovi visoki zidovi od pijesčnika, zamršeni rezbarije i vitraž prozori stvaraju atmosferu svečanog ljepota i znanstvenog promišljanja. Namjerni izbor crvenog pijesčnika, kamenoloma iz lokalnih područja, odražava industrijsko naslijeđe Exetera i doprinosi prepoznatljivom vizualnom karakteru zgrade. Danas posjetitelji mogu se diviti njezinoj arhitektonskoj raskoši dok istražuju izložbe koje prikazuju umjetnost različitih era i kultura.

    Od spomenika do kulturnog središta: Naslijeđe inovacije

    Prvobitično osmišljen kao integrirano središte učenja i kulture – obuhvaćajući muzej, umjetničku galeriju, knjižnicu, školu umjetnosti i školu inženjerstva – RAMM je brzo postao središnji dio intelektualnog života Exetera. S vremenom, dok su se neke od ovih funkcija razvile u neovisne institucije poput Sveučilišta u Exeteru, muzej je ostao nepokolebljiv u svojoj posvećenosti javnom angažmanu i obrazovanju. Nedavna obnova nije samo obnovila arhitektonsku raskoš zgrade, već je i poboljšala dostupnost te stvorila dinamične izložbene prostore. To je mjesto gdje povijest oživljava, umjetnost nadahnjuje na promišljanje, a čuda prirodnog svijeta potiču znatiželju – putovanje kroz vrijeme, kulturu i beskrajnu kreativnost ljudskog duha.

    Značajne izložbe i umjetničke inspiracije

    RAMM redovito ugošćuje očaravajuće izložbe koje osvjetljavaju umjetničke pokrete i kulturne tradicije iz cijelog svijeta. Nedavne postavke istraživale su teme u rasponu od britanskog romantizma do suvremene skulpture, nudeći posjetiteljima prilike za intelektualnu stimulaciju i estetsko uživanje. Umjetnici prikazani u RAMM-ovim zbirkama – uključujući Gainsborougha, Reynoldsa, Sickerta, Hepworth, Bomberga i Herona – duboko su utjecali na generacije umjetnika i nastavljaju inspirirati kreativnost i danas.

    Jedinstvena privlačnost RAMM-a: Dostupnost i vječita ljepota

    Ono što uistinu izdvaja RAMM je njegova nepokolebljiva posvećenost dostupnosti. Ulaznica je besplatna, otvarajući vrata svjetskim zbirkama za uživanje svih. U kombinaciji sa svojim zadivljujućim arhitektonskim okruženjem i raznolikim ponudama – od arheoloških rijetkosti do izvrsnih tekstila – RAMM nudi neusporedivo iskustvo ljubiteljima umjetnosti, kolekcionarima i svima koji traže inspiraciju. To je mjesto gdje se naslijeđe Devons koj se besprijekorno prepliće s umjetničkom izvrsnošću, osiguravajući da za posjetitelje svih uzrasta uvijek postoji nešto novo za otkriće.

    Dodatne informacije

    Pronađite ovo na mreži

    QR kod koji povezuje na stranicu za preuzimanje Sky Study

    originaluniqueart.com/hr/art/download/frederick-john-widgery-sky-study-AR2924-en/

    Izvor za ovo umjetničko djelo

    MLA
    Widgery, Frederick John. Sky Study. n.d., Royal Albert Memorial Museum. https://originaluniqueart.com/hr/art/frederick-john-widgery-sky-study-AR2924-en/
    APA
    Widgery, Frederick John (n.d.). Sky Study [Painting]. Royal Albert Memorial Museum. https://originaluniqueart.com/hr/art/frederick-john-widgery-sky-study-AR2924-en/
    Chicago
    Frederick John Widgery. Sky Study. n.d. Royal Albert Memorial Museum. https://originaluniqueart.com/hr/art/frederick-john-widgery-sky-study-AR2924-en/
    Harvard
    Widgery, Frederick John (n.d.) Sky Study. Royal Albert Memorial Museum. Available at: https://originaluniqueart.com/hr/art/frederick-john-widgery-sky-study-AR2924-en/

    Pogledajte pažljivije

    Sky Study — Frederick John Widgery

    Pogledajte detaljnije

    Odgovorite vlastitim riječima. Ovdje nema netočnih odgovora — postoje samo odgovori koje možete objasniti.

    1. Što vam prvo privlači pažnju i zašto?
    2. Koje boje ili oblici stvaraju atmosferu — i kakva je to atmosfera?
    3. Vratite se na William Widgery (1822–1893), ranije u ovom vodiču. Navedite dvije zajedničke značajke koje to djelo dijeli s ovim radom te jednu koja se razlikuje.
    4. Što je umjetnik možda želio da osjetite?
    5. Da možete postaviti umjetniku samo jedno pitanje o ovom djelu, koje bi to bilo pitanje?

    Vaš odgovor

    Napišite kratki odlomak o ovom umjetničkom djelu koristeći činjenice iz prethodnih dijelova ovog vodiča te svoje ranije odgovore.

    Pitanja i odgovori

    Kolika je luminancija djela "Sky Study" autora Frederick John Widgery?

    Zabilježena luminancija za "Sky Study" autora Frederick John Widgery iznosi Bright Balance.

    Gdje mogu preuzeti "Sky Study" autora Frederick John Widgery?

    Preuzimanje je dostupno za "Sky Study": stranica Preuzimanje umjetninog djela nudi preuzimanje digitalne slike visoke rezolucije.

    Prikazuje li "Sky Study" snažne kontraste svjetla i sjene?

    Svijetlo-tamni kontrast djela "Sky Study" zabilježen je kao Serene. Kontrast opisuje razliku u intenzitetu između svijetlijih i tamnijih područja.