Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Vasili Vereštšagin sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Vasili Vereštšagin: keskeiset hahmot
Eniten katsottu teos on The Doors of Timur (Tamerlane): 400 katselukertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä on 5% Vasili Vereštšagin -teosten katselukerroista. Sitten Politicians in an Opium Den ja At the Fortress Walls. Let them Enter. Yhteensä 8 700 käyntiä: 1 700 taiteilijan sivulla, 7 000 teoksissa. Yleisö kasvaa: Syy 2026 aikana oli 467% enemmän käyntejä kuin Elo 2026 aikana. Huippukuukausi: Hei 2026 (6 400 käyntiä). Yleisön laitejako: tietokoneet (85%) ja puhelimet (15%). Yksi maku erottuu: Neutraalit sävyt (Väripaletti) saa 44% käynneistä, vaikka se on vain 33% koko luettelosta.
Vasili Vereštšagin: katsotuimmat 10 teosta
Tämä sijoitus perustuu näyttökertoimiin, ei luettelopisteisiin: Vasili Vereštšagin -taiteilijan 10 katsotuinta teosta OriginalUniqueArt.com -palvelussa kahdennentoista kuukauden aikana.
-
1
The Doors of Timur (Tamerlane), 1872
400 käyntiä · 5,1%
-
2
Politicians in an Opium Den, 1870
300 käyntiä · 3,8%
-
3
At the Fortress Walls. Let them Enter, 1871
300 käyntiä · 3,8%
-
4
Defeated. Requiem, 1879
300 käyntiä · 3,8%
-
5
Mullah Rahmin and Mullah Kerim Quarelling on the Way to the Bazaar, 1873
200 käyntiä · 2,5%
-
6
Sher-Dor Madrassah on the Registan Square in Samarkand, 1869
200 käyntiä · 2,5%
-
7
The Apotheosis of War, 1871
200 käyntiä · 2,5%
-
8
Two Falcons (also known as Bashibuzuki), 1878
200 käyntiä · 2,5%
-
9
Main Street in Samarkand from the Citadel in the Early Morning, 1869
200 käyntiä · 2,5%
-
10
Bhil, 1874
200 käyntiä · 2,5%
Miten Vasili Vereštšagin -taiteilijan yleisö muuttuu kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä tilastot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 100 | 200 |
| Hei 2026 | 800 | 5 600 |
| Elo 2026 | 200 | 100 |
| Syy 2026 | 600 | 1 100 |
Kuinka Vasili Vereštšagin -taiteilijan teoksia on katsottu vuoden aikana?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä yleisö valitsee Vasili Vereštšagin teoksista?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä tilastot
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 12,0% | 7,6% |
| Pehmeä varjo | 20,0% | 12,7% |
| Pehmeä valoisuus | 40,0% | 38,0% |
| Kirkas tasapaino | 26,0% | 35,4% |
| Valoisa | 2,0% | 6,3% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 26,0% | 22,8% |
| Hienovaraiset värit | 34,0% | 32,9% |
| Tasapainoisen pehmeä | 30,0% | 29,1% |
| Selkeä värikylläisyys | 10,0% | 13,9% |
| Voimakas väri | 0,0% | 1,3% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Maanläheinen | 48,9% | 34,7% |
| Neutraalit sävyt | 33,3% | 44,4% |
| Tumma | 6,7% | 9,7% |
| Monokromaattinen | 6,7% | 4,2% |
| Luonnonläheinen | 2,2% | 2,8% |
| Pastellisävyt | 2,2% | 1,4% |
| Lämminväriinen | 0,0% | 2,8% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 24,0% | 20,2% |
| Tasapainoinen | 56,0% | 53,2% |
| Voimakas | 20,0% | 26,6% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 20,0% | 19,0% |
| Pehmeä | 10,0% | 16,5% |
| Tasapainoinen | 10,0% | 5,1% |
| Voimakas | 22,0% | 17,7% |
| Lausunto | 38,0% | 41,8% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 12,0% | 20,2% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 18,0% | 15,2% |
| Tasapainoinen harmonia | 14,0% | 8,9% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 34,0% | 43,0% |
| Yhtenäinen väripaletti | 22,0% | 12,7% |
Miten Vasili Vereštšagin -taiteilijan katsotuimmat teokset vertautuvat toisiinsa vuoden aikana?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä tilastot
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Politicians in an Opium Den | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 100 |
| The Doors of Timur (Tamerla… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Sher-Dor Madrassah on the R… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 |
| Mullah Rahmin and Mullah Ke… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Inside the Tent of a Rich K… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Shah-i-Zinda Mausoleum in S… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Selling a Slave Boy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mausoleum of Gur-Emir, Sama… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Migration of the Kirghiz | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gallery in the Samarkand Ar… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Puhelimet, tabletit tai tietokoneet: missä Vasili Vereštšagin on katsottu?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Näytä tilastot
| Laite | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| tietokoneet | 7 400 | 85,1% |
| puhelimet | 1 300 | 14,9% |
Mitä kieliä Vasili Vereštšagin -taiteilijan yleisö käyttää?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Näytä tilastot
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| italia | 300 | 25,0% |
| bulgaria | 200 | 16,7% |
| englanti | 200 | 16,7% |
| serbia | 200 | 16,7% |
| kreikka | 100 | 8,3% |
| ranska | 100 | 8,3% |
| georgia | 100 | 8,3% |
Miltä Vasili Vereštšagin -sivun päivittäiset käynnit näyttävät ja mikä on ennuste?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä tilastot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| su 27 Syy | 800 |
| ma 28 Syy | 100 |
| ti 29 Syy | 100 |
| ke 30 Syy | 100 |
| to 1 Lok | 100 |
| pe 2 Lok | 100 |
| la 3 Lok | 100 |
| su 4 Lok | 600 |
| ma 5 Lok | 100 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 100 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 100 |
| la 10 Lok | 600 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 100 |
| ti 13 Lok | 500 |
| ke 14 Lok | 400 |
| to 15 Lok | 0 |
| pe 16 Lok | 100 |
| la 17 Lok | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 300 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 100 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 100 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 100 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 100 |
| la 24 Lok (ennuste) | 200 |
| su 25 Lok (ennuste) | 300 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 100 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 100 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 100 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 100 |
| la 31 Lok (ennuste) | 200 |
| su 1 Mar (ennuste) | 300 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 100 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 100 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 100 |
| to 5 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 100 |
| la 7 Mar (ennuste) | 100 |
Vasili Vereštšagin: lyhyet vastaukset
Mikä on Vasili Vereštšaginin katsotuin teos?
- The Doors of Timur (Tamerlane): 400 käyntikertaa, mikä on 5% Vasili Vereštšagin -taiteilijan kokonaisnäyttelykerronnoista. Lista jatkuu sijoille 10 asti.
Kuinka monta käyntiä Vasili Vereštšagin saa?
- 8 700 viimeisen kahden عشرen kuukauden aikana (1 700 taiteilijan sivulla, 7 000 teoksilla).
Katsovatko ihmiset Vasili Vereštšagin -taidetta puhelimella vai tietokoneella?
- Molemmat: tietokoneet (85%) ja puhelimet (15%); tietokoneet johtaa osuudella 85%.
Suosiko yleisö tietynlaista Vasili Vereštšagin -teosta?
- Kyllä, Neutraalit sävyt (Väripaletti): 44% vierailuista vastaa 33% osuutta luettelosta.