Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Pál Szinyei Merse sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Pál Szinyei Merse: keskeiset hahmot
Eniten katsottu teos on Lady in Violet: 500 katselukertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä on 22% Pál Szinyei Merse -teosten katselukerroista. Sitten Mare azzuro ja Faun and Nymph. Yhteensä 3 000 käyntiä: 900 taiteilijan sivulla, 2 100 teoksissa. Huippukuukausi: Hei 2026 (2 100 käyntiä). Yleisön laitejako: tietokoneet (80%), puhelimet (13%) ja tabletit (7%). Yksi maku erottuu: Maanläheinen (Väripaletti) saa 100% käynneistä, vaikka se on vain 71% koko luettelosta.
Pál Szinyei Merse: katsotuimmat 10 teosta
Tämä sijoitus perustuu näyttökertoimiin, ei luettelopisteisiin: Pál Szinyei Merse -taiteilijan 10 katsotuinta teosta OriginalUniqueArt.com -palvelussa kahdennentoista kuukauden aikana.
-
1
Lady in Violet, 1874
500 käyntiä · 21,7%
-
2
Mare azzuro, 1902
300 käyntiä · 13,0%
-
3
Faun and Nymph
300 käyntiä · 13,0%
-
4
Blooming Apple Trees, 1902
200 käyntiä · 8,7%
-
5
Picnic in May, 1873
200 käyntiä · 8,7%
-
6
Oculi -
200 käyntiä · 8,7%
-
7
Clothes Drying, 1869
100 käyntiä · 4,3%
-
8
Lady in Violet, 1874
100 käyntiä · 4,3%
-
9
Portrait of the Artist's Wife, 1880
100 käyntiä · 4,3%
-
10
Melting Snow, 1885
100 käyntiä · 4,3%
Miten Pál Szinyei Merse -taiteilijan yleisö muuttuu kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä tilastot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 100 | 0 |
| Hei 2026 | 600 | 1 500 |
| Elo 2026 | 0 | 400 |
| Syy 2026 | 200 | 200 |
Kuinka Pál Szinyei Merse -taiteilijan teoksia on katsottu vuoden aikana?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä yleisö valitsee Pál Szinyei Merse teoksista?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä tilastot
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 14,0% | 4,3% |
| Pehmeä varjo | 46,0% | 56,5% |
| Pehmeä valoisuus | 28,0% | 39,1% |
| Kirkas tasapaino | 6,0% | 0,0% |
| Valoisa | 6,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 42,0% | 47,8% |
| Hienovaraiset värit | 30,0% | 26,1% |
| Tasapainoisen pehmeä | 26,0% | 26,1% |
| Selkeä värikylläisyys | 2,0% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Maanläheinen | 71,4% | 100,0% |
| Neutraalit sävyt | 17,1% | 0,0% |
| Tumma | 5,7% | 0,0% |
| Monokromaattinen | 2,9% | 0,0% |
| Pastellisävyt | 2,9% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 46,0% | 47,8% |
| Tasapainoinen | 50,0% | 52,2% |
| Voimakas | 4,0% | 0,0% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 12,0% | 0,0% |
| Pehmeä | 6,0% | 4,3% |
| Tasapainoinen | 14,0% | 0,0% |
| Voimakas | 20,0% | 26,1% |
| Lausunto | 48,0% | 69,6% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 24,0% | 39,1% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 22,0% | 30,4% |
| Tasapainoinen harmonia | 18,0% | 17,4% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 26,0% | 13,0% |
| Yhtenäinen väripaletti | 10,0% | 0,0% |
Miten Pál Szinyei Merse -taiteilijan katsotuimmat teokset vertautuvat toisiinsa vuoden aikana?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä tilastot
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Portrait of László Szinyei… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Artist's Studio | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Faun/on the other side Love… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Faun and Nymph | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of the Artist's Wi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Guelder rose | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Ninon Szinyei M… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mallows | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Blooming Apple Trees | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Centaur and Fauns | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Puhelimet, tabletit tai tietokoneet: missä Pál Szinyei Merse on katsottu?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Näytä tilastot
| Laite | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| tietokoneet | 2 400 | 80,0% |
| puhelimet | 400 | 13,3% |
| tabletit | 200 | 6,7% |
Mitä kieliä Pál Szinyei Merse -taiteilijan yleisö käyttää?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Näytä tilastot
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| saksa | 100 | 50,0% |
| ranska | 100 | 50,0% |
Miltä Pál Szinyei Merse -sivun päivittäiset käynnit näyttävät ja mikä on ennuste?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä tilastot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| pe 25 Syy | 0 |
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 100 |
| to 1 Lok | 100 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 100 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 100 |
| ke 14 Lok | 200 |
| to 15 Lok | 0 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 100 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 100 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 200 |
| to 22 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 100 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 100 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 200 |
| to 29 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 100 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 100 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 200 |
| to 5 Mar (ennuste) | 100 |
Pál Szinyei Merse: lyhyet vastaukset
Mikä on Pál Szinyei Mersein katsotuin teos?
- Lady in Violet: 500 käyntikertaa, mikä on 22% Pál Szinyei Merse -taiteilijan kokonaisnäyttelykerronnoista. Lista jatkuu sijoille 10 asti.
Kuinka monta käyntiä Pál Szinyei Merse saa?
- 3 000 viimeisen kahden عشرen kuukauden aikana (900 taiteilijan sivulla, 2 100 teoksilla).
Katsovatko ihmiset Pál Szinyei Merse -taidetta puhelimella vai tietokoneella?
- Molemmat: tietokoneet (80%), puhelimet (13%) ja tabletit (7%); tietokoneet johtaa osuudella 80%.
Suosiko yleisö tietynlaista Pál Szinyei Merse -teosta?
- Kyllä, Maanläheinen (Väripaletti): 100% vierailuista vastaa 71% osuutta luettelosta.