Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Maurits Cornelis Escher sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Maurits Cornelis Escher: yleisö yhdellä silmäyksellä
Värien Tanssi: Maurits Cornelis Escherin Vesiväritys 70 Tähtiä kerää eniten huomiota: 2 100 käyntiä kahdennesvuoden aikana, mikä on 11% kaikista Maurits Cornelis Escher -taiteilijan näkymistä palvelussa OriginalUniqueArt.com. Seuraavat: Eye ja Limit III Maurits Cornelis Escher keräsi yhteensä 19 700 käyntiä: 8 300 artistin sivulla ja 11 400 yksittäisillä teoksilla. Vähemmän katseita viime aikoina: käynnit laskivat 5% välillä Elo 2026–Syy 2026. Vilkkain kuukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 11 800. Yleisö lukee kreikka (19%), englanti (19%) ja italia (10%) kielellä. Yleisö katsoo tietokoneet (73%), puhelimet (24%) ja tabletit (3%) -laitteilla. Yleisö suosii Maanläheinen (Väripaletti): 27% käynneistä, mikä vastaa 14% artistin valikoimasta.
Maurits Cornelis Escher -taiteilijan 10 eniten huomiota herättävää teosta
Sijoitettu OriginalUniqueArt.com-palvelun todellisten käyntien perusteella viimeisen kahdennentoista kuukauden ajalta: Maurits Cornelis Escher -taiteilijan 10 eniten katsottua teosta, sijoitusjärjestyksessä ensimmäinen edellä.
-
1
Värien Tanssi: Maurits Cornelis Escherin Vesiväritys 70 Tähtiä
2 100 käyntiä · 11,4%
-
2
Eye
800 käyntiä · 4,3%
-
3
Limit III
700 käyntiä · 3,8%
-
4
Sky and Water I
700 käyntiä · 3,8%
-
5
fish
500 käyntiä · 2,7%
-
6
Fluorescent Sea
500 käyntiä · 2,7%
-
7
Perspective
400 käyntiä · 2,2%
-
8
Bond of Union, 1956
400 käyntiä · 2,2%
-
9
E94
400 käyntiä · 2,2%
-
10
79
400 käyntiä · 2,2%
Kuinka monta ihmistä katsoo Maurits Cornelis Escher -taiteilijaa kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Katso luvut
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 100 | 400 |
| Hei 2026 | 3 900 | 7 900 |
| Elo 2026 | 1 800 | 2 000 |
| Syy 2026 | 2 500 | 1 100 |
Kuinka usein Maurits Cornelis Escher -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyppisiä teoksia Maurits Cornelis Escher -taiteilijan seuraajat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Katso luvut
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 6,0% | 5,4% |
| Pehmeä varjo | 12,0% | 13,5% |
| Pehmeä valoisuus | 34,0% | 37,8% |
| Kirkas tasapaino | 26,0% | 31,9% |
| Valoisa | 22,0% | 11,3% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 82,0% | 64,3% |
| Hienovaraiset värit | 2,0% | 4,3% |
| Tasapainoisen pehmeä | 8,0% | 12,4% |
| Selkeä värikylläisyys | 6,0% | 17,3% |
| Voimakas väri | 2,0% | 1,6% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Neutraalit sävyt | 75,7% | 60,7% |
| Maanläheinen | 13,5% | 26,7% |
| Tumma | 8,1% | 8,9% |
| Pastellisävyt | 0,0% | 2,2% |
| Luonnonläheinen | 0,0% | 1,5% |
| Lämminväriinen | 2,7% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 80,0% | 63,2% |
| Tasapainoinen | 8,0% | 18,4% |
| Voimakas | 12,0% | 18,4% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 0,0% | 1,1% |
| Pehmeä | 0,0% | 2,7% |
| Tasapainoinen | 2,0% | 11,3% |
| Voimakas | 6,0% | 9,2% |
| Lausunto | 92,0% | 75,7% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 10,0% | 20,0% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 8,0% | 6,5% |
| Tasapainoinen harmonia | 2,0% | 3,8% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 20,0% | 27,0% |
| Yhtenäinen väripaletti | 60,0% | 42,7% |
Mitkä Maurits Cornelis Escher teokset herättävät eniten huomiota kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Katso luvut
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Limit III | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | 100 | 0 |
| Bond of Union, 1956 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 100 |
| Värien Tanssi: Maurits Corn… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 800 | 0 | 0 |
| Puddle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Grasshopper | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Dragon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Watercolor 117 Crab | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Watercolor 55 Fish | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Butterflies | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Fish | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Millä laitteilla ihmiset katsovat Maurits Cornelis Escher?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Katso luvut
| Laite | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| tietokoneet | 14 400 | 73,1% |
| puhelimet | 4 700 | 23,9% |
| tabletit | 600 | 3,0% |
Millä kielillä ihmiset seuraavat Maurits Cornelis Escher?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Katso luvut
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| kreikka | 900 | 18,8% |
| englanti | 900 | 18,8% |
| italia | 500 | 10,4% |
| espanja | 400 | 8,3% |
| ukraina | 300 | 6,2% |
| arabia | 200 | 4,2% |
| liettua | 200 | 4,2% |
| hollanti | 200 | 4,2% |
| puola | 200 | 4,2% |
| Chinese | 200 | 4,2% |
Kuinka monta ihmistä seuraa Maurits Cornelis Escher -taiteilijaa päivittäin ja mikä on odotettu määrä?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Katso luvut
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| pe 25 Syy | 300 |
| la 26 Syy | 200 |
| su 27 Syy | 500 |
| ma 28 Syy | 100 |
| ti 29 Syy | 300 |
| ke 30 Syy | 700 |
| to 1 Lok | 100 |
| pe 2 Lok | 200 |
| la 3 Lok | 1 000 |
| su 4 Lok | 600 |
| ma 5 Lok | 400 |
| ti 6 Lok | 500 |
| ke 7 Lok | 1 300 |
| to 8 Lok | 200 |
| pe 9 Lok | 600 |
| la 10 Lok | 300 |
| su 11 Lok | 200 |
| ma 12 Lok | 100 |
| ti 13 Lok | 600 |
| ke 14 Lok | 100 |
| to 15 Lok | 1 400 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 400 |
| la 17 Lok (ennuste) | 600 |
| su 18 Lok (ennuste) | 500 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 200 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 500 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 800 |
| to 22 Lok (ennuste) | 700 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 500 |
| la 24 Lok (ennuste) | 600 |
| su 25 Lok (ennuste) | 600 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 300 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 600 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 900 |
| to 29 Lok (ennuste) | 700 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 500 |
| la 31 Lok (ennuste) | 700 |
| su 1 Mar (ennuste) | 600 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 300 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 600 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 1 000 |
| to 5 Mar (ennuste) | 800 |
Kysymyksiä teoksesta Maurits Cornelis Escher
Mitkä Maurits Cornelis Escher teokset herättävät eniten huomiota?
- Värien Tanssi: Maurits Cornelis Escherin Vesiväritys 70 Tähtiä, jolla on 2 100 vierailua (11% kaikista Maurits Cornelis Escher -teoksen näkymistä). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 teosta.
Kuinka monta ihmistä katsoo Maurits Cornelis Escher -taiteilijaa OriginalUniqueArt.com-palvelussa?
- 19 700 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 8 300 taiteilijan sivulla ja 11 400 yksittäisissä teoksissa.
Millä laitteilla ihmiset katsovat Maurits Cornelis Escher?
- Maurits Cornelis Escher -taiteilijaa seurataan tietokoneet (73%), puhelimet (24%) ja tabletit (3%)-laitteilla; tietokoneet muodostaa 73% käynneistä.
Millä kielillä ihmiset seuraavat Maurits Cornelis Escher?
- Kielellä kreikka (19%), englanti (19%) ja italia (10%). Suosituin kieli on kreikka osuudella 19%.
Minkä tyyppisistä Maurits Cornelis Escher teoksista ihmiset pitävät eniten?
- Maanläheinen (Väripaletti): 27% käynneistä, kun taas 14% luettelosta.