Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Marino Marini sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Marino Marini: keskeiset hahmot
Eniten katsottu teos on Horse and rider: 200 katselukertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä on 11% Marino Marini -teosten katselukerroista. Sitten L’angelo della citta, (1948) ja Untitled (133). Yhteensä 2 500 käyntiä: 900 taiteilijan sivulla, 1 600 teoksissa. Yleisö kasvaa: Lok 2026 aikana oli 300% enemmän käyntejä kuin Syy 2026 aikana. Huippukuukausi: Hei 2026 (2 000 käyntiä). Yksi maku erottuu: Tasapainoisen pehmeä (Värikylläisyys) saa 33% käynneistä, vaikka se on vain 8% koko luettelosta.
Marino Marini: katsotuimmat 10 teosta
Tämä sijoitus perustuu näyttökertoimiin, ei luettelopisteisiin: Marino Marini -taiteilijan 10 katsotuinta teosta OriginalUniqueArt.com -palvelussa kahdennentoista kuukauden aikana.
-
1
Horse and rider
200 käyntiä · 11,1%
-
2
L’angelo della citta, (1948)
200 käyntiä · 11,1%
-
3
Untitled (133)
200 käyntiä · 11,1%
-
4
Untitled (129)
200 käyntiä · 11,1%
-
5
Untitled
100 käyntiä · 5,6%
-
6
Ritratto d
100 käyntiä · 5,6%
-
7
Horse and rider (2)
100 käyntiä · 5,6%
-
8
Danseres
100 käyntiä · 5,6%
-
9
Pomona
100 käyntiä · 5,6%
-
10
Man Leading Two Horses, 1953
100 käyntiä · 5,6%
Miten Marino Marini -taiteilijan yleisö muuttuu kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä tilastot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 0 |
| Hei 2026 | 600 | 1 400 |
| Elo 2026 | 0 | 0 |
| Syy 2026 | 100 | 0 |
| Lok 2026 | 200 | 200 |
Kuinka Marino Marini -taiteilijan teoksia on katsottu vuoden aikana?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä yleisö valitsee Marino Marini teoksista?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä tilastot
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 6,0% | 0,0% |
| Pehmeä varjo | 16,0% | 16,7% |
| Pehmeä valoisuus | 32,0% | 33,3% |
| Kirkas tasapaino | 24,0% | 38,9% |
| Valoisa | 22,0% | 11,1% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 64,0% | 55,6% |
| Hienovaraiset värit | 18,0% | 5,6% |
| Tasapainoisen pehmeä | 8,0% | 33,3% |
| Selkeä värikylläisyys | 8,0% | 5,6% |
| Voimakas väri | 2,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Neutraalit sävyt | 63,4% | 69,2% |
| Maanläheinen | 19,5% | 23,1% |
| Tumma | 12,2% | 7,7% |
| Pastellisävyt | 4,9% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 64,0% | 55,6% |
| Tasapainoinen | 22,0% | 27,8% |
| Voimakas | 14,0% | 16,7% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 14,0% | 11,1% |
| Pehmeä | 22,0% | 22,2% |
| Tasapainoinen | 4,0% | 5,6% |
| Voimakas | 16,0% | 22,2% |
| Lausunto | 44,0% | 38,9% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 6,0% | 22,2% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 16,0% | 5,6% |
| Tasapainoinen harmonia | 16,0% | 5,6% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 34,0% | 33,3% |
| Yhtenäinen väripaletti | 28,0% | 33,3% |
Miten Marino Marini -taiteilijan katsotuimmat teokset vertautuvat toisiinsa vuoden aikana?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä tilastot
| Teos | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 | Lok 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Two Men and a Horse | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Horses and Standing Rider | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Man Leading Two Horses | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Man and Horse 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (133) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Horse and rider | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 100 |
| Untitled (902) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (846) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (401) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (505) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mitä kieliä Marino Marini -taiteilijan yleisö käyttää?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Näytä tilastot
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| italia | 100 | 50,0% |
| puola | 100 | 50,0% |
Miltä Marino Marini -sivun päivittäiset käynnit näyttävät ja mikä on ennuste?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä tilastot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| la 17 Lok | 0 |
| su 18 Lok | 0 |
| ma 19 Lok | 0 |
| ti 20 Lok | 0 |
| ke 21 Lok | 0 |
| to 22 Lok | 0 |
| pe 23 Lok | 0 |
| la 24 Lok | 100 |
| su 25 Lok | 0 |
| ma 26 Lok | 0 |
| ti 27 Lok | 0 |
| ke 28 Lok | 0 |
| to 29 Lok | 100 |
| pe 30 Lok | 0 |
| la 31 Lok | 0 |
| su 1 Mar | 0 |
| ma 2 Mar | 0 |
| ti 3 Mar | 100 |
| ke 4 Mar | 200 |
| to 5 Mar | 0 |
| pe 6 Mar | 0 |
| la 7 Mar (ennuste) | 100 |
| su 8 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 9 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 10 Mar (ennuste) | 100 |
| ke 11 Mar (ennuste) | 200 |
| to 12 Mar (ennuste) | 100 |
| pe 13 Mar (ennuste) | 0 |
| la 14 Mar (ennuste) | 100 |
| su 15 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 16 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 17 Mar (ennuste) | 100 |
| ke 18 Mar (ennuste) | 200 |
| to 19 Mar (ennuste) | 100 |
| pe 20 Mar (ennuste) | 0 |
| la 21 Mar (ennuste) | 100 |
| su 22 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 23 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 24 Mar (ennuste) | 100 |
| ke 25 Mar (ennuste) | 300 |
| to 26 Mar (ennuste) | 100 |
| pe 27 Mar (ennuste) | 0 |
Marino Marini: lyhyet vastaukset
Mikä on Marino Mariniin katsotuin teos?
- Horse and rider: 200 käyntikertaa, mikä on 11% Marino Marini -taiteilijan kokonaisnäyttelykerronnoista. Lista jatkuu sijoille 10 asti.
Kuinka monta käyntiä Marino Marini saa?
- 2 500 viimeisen kahden عشرen kuukauden aikana (900 taiteilijan sivulla, 1 600 teoksilla).
Suosiko yleisö tietynlaista Marino Marini -teosta?
- Kyllä, Tasapainoisen pehmeä (Värikylläisyys): 33% vierailuista vastaa 8% osuutta luettelosta.