Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Lucas Velázquez sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Lucas Velázquez: vierailujen vuosi pähkinänkuoressa
La Fusillade El Fusilamiento on katsotuin teos: 400 käyntikertaa vuodessa, mikä on 36% kaikesta Lucas Velázquez -taiteilijalle osoitetusta huomiosta. Sitä seuraavat Condemned by the Inquisition ja La Diligence sous l'orage La Diligencia bajo la tormenta. Taiteilijan sivu sai 400 vierailua ja teokset 900: yhteensä 1 300 vierailua. Hei 2026 oli vilkkain kuukausi, jolloin vierailuja oli 700. He suosivat Tasapainoinen harmonia (Väriharmonia): 45% käynneistä vasten 6% kokoelmaa.
Lucas Velázquez -taiteilijan 8 katsotuinta teosta
Jokainen sijoitus heijastaa OriginalUniqueArt.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana saatuja käyntejä; sijoitus 1 on Lucas Velázquez -taiteilijan vierailluin teos.
-
1
La Fusillade El Fusilamiento
400 käyntiä · 36,4%
-
2
Condemned by the Inquisition
100 käyntiä · 9,1%
-
3
La Diligence sous l'orage La Diligencia bajo la tormenta
100 käyntiä · 9,1%
-
4
Vue d'un estuaire avec des pêcheurs et un château imaginaire
100 käyntiä · 9,1%
-
5
A Scene of Exorcism
100 käyntiä · 9,1%
-
6
Masquerade
100 käyntiä · 9,1%
-
7
The Garrotte
100 käyntiä · 9,1%
-
8
Inquisition Scene
100 käyntiä · 9,1%
Milloin ihmiset vierailevat Lucas Velázquez -sivulla?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Tiedot taulukossa
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 100 |
| Hei 2026 | 100 | 600 |
| Elo 2026 | 0 | 100 |
| Syy 2026 | 100 | 100 |
| Lok 2026 | 200 | 0 |
Milloin Lucas Velázquez -taiteilijan teokset ovat esillä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä vierailijat valitsevat Lucas Velázquez teoksista?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Tiedot taulukossa
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 51,1% | 63,6% |
| Pehmeä varjo | 27,7% | 27,3% |
| Pehmeä valoisuus | 12,8% | 0,0% |
| Kirkas tasapaino | 8,5% | 9,1% |
| Valoisa | 0,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 51,1% | 54,5% |
| Hienovaraiset värit | 29,8% | 27,3% |
| Tasapainoisen pehmeä | 12,8% | 18,2% |
| Selkeä värikylläisyys | 6,4% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Maanläheinen | 74,2% | 90,0% |
| Neutraalit sävyt | 16,1% | 10,0% |
| Tumma | 9,7% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 61,7% | 63,6% |
| Tasapainoinen | 25,5% | 18,2% |
| Voimakas | 12,8% | 18,2% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 12,8% | 36,4% |
| Pehmeä | 17,0% | 9,1% |
| Tasapainoinen | 14,9% | 0,0% |
| Voimakas | 25,5% | 18,2% |
| Lausunto | 29,8% | 36,4% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 17,0% | 9,1% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 10,6% | 0,0% |
| Tasapainoinen harmonia | 6,4% | 45,5% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 46,8% | 36,4% |
| Yhtenäinen väripaletti | 19,1% | 9,1% |
Mitkä ovat Lucas Velázquez -taiteilijan katsotuimmat teokset kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Tiedot taulukossa
| Teos | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 | Lok 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| This Is What Is Called Read… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mariano Goya | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Allegorical caprice. The Av… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Procession | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Communion | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Night Round or the Eve of t… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Rosary of Dawn | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Inside Church | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Procession | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Manolito Guasquez and the F… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Millä kielillä Lucas Velázquez -taiteilijaa seurataan?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Tiedot taulukossa
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| ranska | 700 | 87,5% |
| espanja | 100 | 12,5% |
Kuinka monta käyntiä Lucas Velázquez saa päivässä, ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Tiedot taulukossa
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| pe 16 Lok | 0 |
| la 17 Lok | 0 |
| su 18 Lok | 0 |
| ma 19 Lok | 0 |
| ti 20 Lok | 0 |
| ke 21 Lok | 0 |
| to 22 Lok | 0 |
| pe 23 Lok | 0 |
| la 24 Lok | 0 |
| su 25 Lok | 0 |
| ma 26 Lok | 0 |
| ti 27 Lok | 0 |
| ke 28 Lok | 0 |
| to 29 Lok | 100 |
| pe 30 Lok | 0 |
| la 31 Lok | 0 |
| su 1 Mar | 0 |
| ma 2 Mar | 100 |
| ti 3 Mar | 0 |
| ke 4 Mar | 500 |
| to 5 Mar | 600 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 0 |
| la 7 Mar (ennuste) | 0 |
| su 8 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 9 Mar (ennuste) | 100 |
| ti 10 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 11 Mar (ennuste) | 700 |
| to 12 Mar (ennuste) | 900 |
| pe 13 Mar (ennuste) | 0 |
| la 14 Mar (ennuste) | 0 |
| su 15 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 16 Mar (ennuste) | 200 |
| ti 17 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 18 Mar (ennuste) | 800 |
| to 19 Mar (ennuste) | 1 200 |
| pe 20 Mar (ennuste) | 0 |
| la 21 Mar (ennuste) | 0 |
| su 22 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 23 Mar (ennuste) | 200 |
| ti 24 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 25 Mar (ennuste) | 1 000 |
| to 26 Mar (ennuste) | 1 400 |
Mitä ihmiset kysyvät artistista Lucas Velázquez
Mikä Lucas Velázquez -taiteilijan teoksista on katsotuin?
- Eniten katsottu teos on La Fusillade El Fusilamiento 400 vierailulla, mikä vastaa 36% osuutta katseluista. Yläpuolella on 8 sijoitusta.
Kuinka suuri on Lucas Velázquez -taiteilijan yleisö OriginalUniqueArt.com-palvelussa?
- 1 300 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 400 taiteilijan sivulla, 900 teoksissa.
Minkä tyyppiset Lucas Velázquez teokset vastaavat kävijöiden mieltymyksiä?
- Teokset, joita kuvataan termillä Tasapainoinen harmonia (Väriharmonia), saavat 45% käynneistä 6% luettelosta.