Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Károly Markó sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Károly Markó: yleisö yhdellä silmäyksellä
Lovers In Italian Landscape kerää eniten huomiota: 300 käyntiä kahdennesvuoden aikana, mikä on 25% kaikista Károly Markó -taiteilijan näkymistä palvelussa OriginalUniqueArt.com. Seuraavat: Wanderer And His Guard ja Aqua Nera near Rome Károly Markó keräsi yhteensä 1 800 käyntiä: 600 artistin sivulla ja 1 200 yksittäisillä teoksilla. Vähemmän katseita viime aikoina: käynnit laskivat 100% välillä Syy 2026–Lok 2026. Vilkkain kuukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 1 500. Yleisö suosii Romanttinen (Tunteen sävy): 60% käynneistä, mikä vastaa 22% artistin valikoimasta.
Károly Markó -taiteilijan 9 eniten huomiota herättävää teosta
Sijoitettu OriginalUniqueArt.com-palvelun todellisten käyntien perusteella viimeisen kahdennentoista kuukauden ajalta: Károly Markó -taiteilijan 9 eniten katsottua teosta, sijoitusjärjestyksessä ensimmäinen edellä.
-
1
Lovers In Italian Landscape
300 käyntiä · 25,0%
-
2
Wanderer And His Guard
200 käyntiä · 16,7%
-
3
Aqua Nera near Rome, 1858
100 käyntiä · 8,3%
-
4
View of the Great Hungarian Plain with Draw Well, 1853
100 käyntiä · 8,3%
-
5
Italian Landscape With Viaduct And Rainbow
100 käyntiä · 8,3%
-
6
Forest Scene At Ailo In Corsica
100 käyntiä · 8,3%
-
7
Pest Organ
100 käyntiä · 8,3%
-
8
Visegrád
100 käyntiä · 8,3%
-
9
Landscape Sketch With A Lake
100 käyntiä · 8,3%
Kuinka monta ihmistä katsoo Károly Markó -taiteilijaa kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Katso luvut
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 0 |
| Hei 2026 | 600 | 900 |
| Elo 2026 | 0 | 0 |
| Syy 2026 | 0 | 300 |
| Lok 2026 | 0 | 0 |
Kuinka usein Károly Markó -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyppisiä teoksia Károly Markó -taiteilijan seuraajat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Katso luvut
| Tunteen sävy | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 55,6% | 20,0% |
| Romanttinen | 22,2% | 60,0% |
| Toiveikas | 11,1% | 20,0% |
| Nostalginen | 11,1% | 0,0% |
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 8,0% | 8,3% |
| Pehmeä varjo | 16,0% | 16,7% |
| Pehmeä valoisuus | 46,0% | 50,0% |
| Kirkas tasapaino | 26,0% | 16,7% |
| Valoisa | 4,0% | 8,3% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 32,0% | 50,0% |
| Hienovaraiset värit | 50,0% | 50,0% |
| Tasapainoisen pehmeä | 16,0% | 0,0% |
| Selkeä värikylläisyys | 2,0% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Maanläheinen | 39,5% | 75,0% |
| Neutraalit sävyt | 53,5% | 25,0% |
| Monokromaattinen | 4,7% | 0,0% |
| Tumma | 2,3% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 34,0% | 58,3% |
| Tasapainoinen | 62,0% | 41,7% |
| Voimakas | 4,0% | 0,0% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 8,0% | 8,3% |
| Pehmeä | 10,0% | 0,0% |
| Tasapainoinen | 2,0% | 0,0% |
| Voimakas | 12,0% | 8,3% |
| Lausunto | 68,0% | 83,3% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 6,0% | 25,0% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 6,0% | 16,7% |
| Tasapainoinen harmonia | 10,0% | 25,0% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 54,0% | 16,7% |
| Yhtenäinen väripaletti | 24,0% | 16,7% |
Mitkä Károly Markó teokset herättävät eniten huomiota kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Katso luvut
| Teos | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 | Lok 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Aqua Nera near Rome | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| From the Pearl of Holy Anti… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Roman Campagna near Cer… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Diana and Her Nymphs | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lovers In Italian Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 100 | 0 |
| Italian Landscape With Viad… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Environment Of Tivoli | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Diana at the Hunt (Hunting… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape with Castle over… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ambush in the Forest | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Millä kielillä ihmiset seuraavat Károly Markó?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Kuinka monta ihmistä seuraa Károly Markó -taiteilijaa päivittäin ja mikä on odotettu määrä?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Katso luvut
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| pe 16 Lok | 0 |
| la 17 Lok | 0 |
| su 18 Lok | 0 |
| ma 19 Lok | 0 |
| ti 20 Lok | 0 |
| ke 21 Lok | 0 |
| to 22 Lok | 0 |
| pe 23 Lok | 0 |
| la 24 Lok | 0 |
| su 25 Lok | 0 |
| ma 26 Lok | 0 |
| ti 27 Lok | 0 |
| ke 28 Lok | 0 |
| to 29 Lok | 0 |
| pe 30 Lok | 0 |
| la 31 Lok | 0 |
| su 1 Mar | 0 |
| ma 2 Mar | 0 |
| ti 3 Mar | 0 |
| ke 4 Mar | 0 |
| to 5 Mar | 0 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 0 |
| la 7 Mar (ennuste) | 0 |
| su 8 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 9 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 10 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 11 Mar (ennuste) | 0 |
| to 12 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 13 Mar (ennuste) | 0 |
| la 14 Mar (ennuste) | 0 |
| su 15 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 16 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 17 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 18 Mar (ennuste) | 0 |
| to 19 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 20 Mar (ennuste) | 0 |
| la 21 Mar (ennuste) | 0 |
| su 22 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 23 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 24 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 25 Mar (ennuste) | 0 |
| to 26 Mar (ennuste) | 0 |
Kysymyksiä teoksesta Károly Markó
Mitkä Károly Markó teokset herättävät eniten huomiota?
- Lovers In Italian Landscape, jolla on 300 vierailua (25% kaikista Károly Markó -teoksen näkymistä). Yllä oleva sijoituslista sisältää 9 teosta.
Kuinka monta ihmistä katsoo Károly Markó -taiteilijaa OriginalUniqueArt.com-palvelussa?
- 1 800 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 600 taiteilijan sivulla ja 1 200 yksittäisissä teoksissa.
Minkä tyyppisistä Károly Markó teoksista ihmiset pitävät eniten?
- Romanttinen (Tunteen sävy): 60% käynneistä, kun taas 22% luettelosta.