Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Josep Mompou sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Josep Mompou: vierailujen vuosi pähkinänkuoressa
Port De La Selva on katsotuin teos: 400 käyntikertaa vuodessa, mikä on 8% kaikesta Josep Mompou -taiteilijalle osoitetusta huomiosta. Sitä seuraavat Barcelona. La Rambla ja Study for a female nude. Taiteilijan sivu sai 1 000 vierailua ja teokset 3 600: yhteensä 4 600 vierailua. Huomio on kasvanut 500% välillä Syy 2026–Lok 2026. Hei 2026 oli vilkkain kuukausi, jolloin vierailuja oli 3 400. Kävijät katsovat laitteilla tietokoneet (85%), puhelimet (13%) ja tabletit (2%). He suosivat Voimakas (Värin voimakkuus): 67% käynneistä vasten 40% kokoelmaa.
Josep Mompou -taiteilijan 10 katsotuinta teosta
Jokainen sijoitus heijastaa OriginalUniqueArt.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana saatuja käyntejä; sijoitus 1 on Josep Mompou -taiteilijan vierailluin teos.
-
1
Port De La Selva
400 käyntiä · 8,3%
-
2
Barcelona. La Rambla
300 käyntiä · 6,2%
-
3
Study for a female nude, 1929
200 käyntiä · 4,2%
-
4
Barcelona, Decorative Composition
200 käyntiä · 4,2%
-
5
Sewing In Castellterçol
200 käyntiä · 4,2%
-
6
Fruittes And Ceramics
200 käyntiä · 4,2%
-
7
Palau De La Música. [Barcelona]
200 käyntiä · 4,2%
-
8
Monument To Columbus
200 käyntiä · 4,2%
-
9
Sleeping Nude Girl
200 käyntiä · 4,2%
-
10
The Pitcher Of Mora D'ebre
100 käyntiä · 2,1%
Milloin ihmiset vierailevat Josep Mompou -sivulla?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Tiedot taulukossa
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 100 |
| Hei 2026 | 600 | 2 800 |
| Elo 2026 | 100 | 300 |
| Syy 2026 | 0 | 100 |
| Lok 2026 | 300 | 300 |
Milloin Josep Mompou -taiteilijan teokset ovat esillä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä vierailijat valitsevat Josep Mompou teoksista?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Tiedot taulukossa
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 2,0% | 2,1% |
| Pehmeä varjo | 24,0% | 18,8% |
| Pehmeä valoisuus | 28,0% | 45,8% |
| Kirkas tasapaino | 30,0% | 29,2% |
| Valoisa | 16,0% | 4,2% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 28,0% | 12,5% |
| Hienovaraiset värit | 14,0% | 10,4% |
| Tasapainoisen pehmeä | 26,0% | 29,2% |
| Selkeä värikylläisyys | 26,0% | 37,5% |
| Voimakas väri | 6,0% | 10,4% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Neutraalit sävyt | 39,0% | 33,3% |
| Tumma | 29,3% | 33,3% |
| Maanläheinen | 17,1% | 28,2% |
| Pastellisävyt | 12,2% | 2,6% |
| Luonnonläheinen | 2,4% | 0,0% |
| Lämminväriinen | 0,0% | 2,6% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 26,0% | 8,3% |
| Tasapainoinen | 34,0% | 25,0% |
| Voimakas | 40,0% | 66,7% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 4,0% | 2,1% |
| Pehmeä | 4,0% | 8,3% |
| Tasapainoinen | 8,0% | 6,2% |
| Voimakas | 18,0% | 14,6% |
| Lausunto | 66,0% | 68,8% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 40,0% | 39,6% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 8,0% | 10,4% |
| Tasapainoinen harmonia | 4,0% | 4,2% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 24,0% | 35,4% |
| Yhtenäinen väripaletti | 24,0% | 10,4% |
Mitkä ovat Josep Mompou -taiteilijan katsotuimmat teokset kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Tiedot taulukossa
| Teos | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 | Lok 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Barcelona. La Rambla | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Sitges | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Port De La Selva | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 |
| Melon, Fruit And Wine Bottle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Monologue From Bass | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ex Libris De Josep Mompou | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Figures In A Bar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Study For Saint George | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Study For The Creation Of E… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Room Of Frederic Monpou… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mikä on Josep Mompou-yleisön laitekohtainen jakauma?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Tiedot taulukossa
| Laite | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| tietokoneet | 3 900 | 84,8% |
| puhelimet | 600 | 13,0% |
| tabletit | 100 | 2,2% |
Millä kielillä Josep Mompou -taiteilijaa seurataan?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Tiedot taulukossa
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| englanti | 100 | 100,0% |
Kuinka monta käyntiä Josep Mompou saa päivässä, ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Tiedot taulukossa
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| pe 16 Lok | 0 |
| la 17 Lok | 200 |
| su 18 Lok | 0 |
| ma 19 Lok | 0 |
| ti 20 Lok | 400 |
| ke 21 Lok | 0 |
| to 22 Lok | 0 |
| pe 23 Lok | 0 |
| la 24 Lok | 0 |
| su 25 Lok | 0 |
| ma 26 Lok | 0 |
| ti 27 Lok | 0 |
| ke 28 Lok | 0 |
| to 29 Lok | 0 |
| pe 30 Lok | 0 |
| la 31 Lok | 0 |
| su 1 Mar | 0 |
| ma 2 Mar | 0 |
| ti 3 Mar | 0 |
| ke 4 Mar | 0 |
| to 5 Mar | 0 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 0 |
| la 7 Mar (ennuste) | 0 |
| su 8 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 9 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 10 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 11 Mar (ennuste) | 0 |
| to 12 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 13 Mar (ennuste) | 0 |
| la 14 Mar (ennuste) | 0 |
| su 15 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 16 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 17 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 18 Mar (ennuste) | 0 |
| to 19 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 20 Mar (ennuste) | 0 |
| la 21 Mar (ennuste) | 0 |
| su 22 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 23 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 24 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 25 Mar (ennuste) | 0 |
| to 26 Mar (ennuste) | 0 |
Mitä ihmiset kysyvät artistista Josep Mompou
Mikä Josep Mompou -taiteilijan teoksista on katsotuin?
- Eniten katsottu teos on Port De La Selva 400 vierailulla, mikä vastaa 8% osuutta katseluista. Yläpuolella on 10 sijoitusta.
Kuinka suuri on Josep Mompou -taiteilijan yleisö OriginalUniqueArt.com-palvelussa?
- 4 600 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 1 000 taiteilijan sivulla, 3 600 teoksissa.
Millä laitteilla Josep Mompou -taiteilijan yleisö vierailee?
- Yleisö on peräisin laitteista tietokoneet (85%), puhelimet (13%) ja tabletit (2%); tietokoneet muodostaa 85% käynneistä.
Minkä tyyppiset Josep Mompou teokset vastaavat kävijöiden mieltymyksiä?
- Teokset, joita kuvataan termillä Voimakas (Värin voimakkuus), saavat 67% käynneistä 40% luettelosta.