James Ensor Teoksen katseet

1860 – 1949

Mitä tämä sivu sisältää?

Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa James Ensor sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.

Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.

James Ensor: vierailujen vuosi pähkinänkuoressa

Kristuksen sisäänkäynti Brysseliin on katsotuin teos: 1 800 käyntikertaa vuodessa, mikä on 3% kaikesta James Ensor -taiteilijalle osoitetusta huomiosta. Sitä seuraavat Skeletons Warming Themselves ja Itseläätö naamioilla. Taiteilijan sivu sai 14 800 vierailua ja teokset 52 300: yhteensä 67 100 vierailua. Huomio on kasvanut 2% välillä Elo 2026–Syy 2026. Hei 2026 oli vilkkain kuukausi, jolloin vierailuja oli 40 500. Vieraat lukevat englanti (42%), ranska (12%) ja hollanti (8%)-kielellä. Vieraat tulevat maista Yhdysvallat (16%), Belgia (9%) ja Ranska (9%). Kävijät katsovat laitteilla tietokoneet (81%), puhelimet (16%) ja tabletit (3%). He suosivat Dramaattinen (Tunnelma): 86% käynneistä vasten 72% kokoelmaa.

James Ensor -taiteilijan 10 katsotuinta teosta

Jokainen sijoitus heijastaa OriginalUniqueArt.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana saatuja käyntejä; sijoitus 1 on James Ensor -taiteilijan vierailluin teos.

  1. Kristuksen sisäänkäynti Brysseliin 1 Kristuksen sisäänkäynti Brysseliin, 1888 1 800 käyntiä · 3,1%
  2. Skeletons Warming Themselves 2 Skeletons Warming Themselves, 1889 1 800 käyntiä · 3,1%
  3. Itseläätö naamioilla 3 Itseläätö naamioilla, 1899 1 700 käyntiä · 2,9%
  4. Kuolevaisen kärsimys 4 Kuolevaisen kärsimys, 1891 1 500 käyntiä · 2,6%
  5. Tribulations of Saint Anthony 5 Tribulations of Saint Anthony, 1887 1 500 käyntiä · 2,6%
  6. Vieille femme aux masques 6 Vieille femme aux masques 1 400 käyntiä · 2,4%
  7. The Frightful Musicians 7 The Frightful Musicians, 1891 1 200 käyntiä · 2,1%
  8. Death and the Masks 8 Death and the Masks 1 200 käyntiä · 2,1%
  9. The Astonishment of the Mask Wouse 9 The Astonishment of the Mask Wouse 1 000 käyntiä · 1,7%
  10. Death Pursuing the Human Herd 10 Death Pursuing the Human Herd 1 000 käyntiä · 1,7%

Milloin ihmiset vierailevat James Ensor -sivulla?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.

Tiedot taulukossa
KuukausiTaiteilijan sivuTeossivut
Lok 202500
Mar 202500
Jou 202500
Tam 202600
Hel 202600
Maa 202600
Huh 202600
Tou 202600
Kes 20262001 800
Hei 20265 80034 700
Elo 20264 8007 400
Syy 20264 0008 400

Milloin James Ensor -taiteilijan teokset ovat esillä?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.

Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.

Mitkä ovat James Ensor -taiteilijan katsotuimmat teokset kuukausittain?

Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.

Tiedot taulukossa
TeosLok 2025Mar 2025Jou 2025Tam 2026Hel 2026Maa 2026Huh 2026Tou 2026Kes 2026Hei 2026Elo 2026Syy 2026
Kristuksen sisäänkäynti Bry…00000000200600200600
Itseläätö naamioilla000000000500300500
The Baths at Ostend00000000030000
Skeletons Warming Themselves000000000900500300
Ahdistunut nainen000000000600100100
The Bad Doctors0000000001000800
The Intrigue000000000300100400
The Frightful Musicians0000000001000400
The Wise Judges000000000200100300
Ecce Homo (Christ and the C…0000000001001000

Mikä on James Ensor-yleisön laitekohtainen jakauma?

Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

Tiedot taulukossa
LaiteKäynnitJaa
tietokoneet54 30080,9%
puhelimet10 80016,1%
tabletit2 0003,0%

Millä kielillä James Ensor -taiteilijaa seurataan?

Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.

Tiedot taulukossa
KieliKäynnitJaa
englanti2 70041,5%
ranska80012,3%
hollanti5007,7%
saksa4006,2%
venäjä4006,2%
Chinese4006,2%
espanja3004,6%
portugali3004,6%
italia2003,1%
puola2003,1%

Kuinka monta käyntiä James Ensor saa päivässä, ja mitä seuraavaksi?

Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.

Tiedot taulukossa
PäiväKäynnit
la 10 Lok900
su 11 Lok700
ma 12 Lok1 300
ti 13 Lok1 100
ke 14 Lok1 100
to 15 Lok700
pe 16 Lok400
la 17 Lok800
su 18 Lok400
ma 19 Lok1 300
ti 20 Lok1 300
ke 21 Lok400
to 22 Lok1 400
pe 23 Lok1 200
la 24 Lok1 800
su 25 Lok2 000
ma 26 Lok1 300
ti 27 Lok1 000
ke 28 Lok500
to 29 Lok900
pe 30 Lok1 000
la 31 Lok (ennuste)1 500
su 1 Mar (ennuste)1 400
ma 2 Mar (ennuste)1 700
ti 3 Mar (ennuste)1 500
ke 4 Mar (ennuste)900
to 5 Mar (ennuste)1 300
pe 6 Mar (ennuste)1 100
la 7 Mar (ennuste)1 700
su 8 Mar (ennuste)1 500
ma 9 Mar (ennuste)1 900
ti 10 Mar (ennuste)1 600
ke 11 Mar (ennuste)1 000
to 12 Mar (ennuste)1 400
pe 13 Mar (ennuste)1 200
la 14 Mar (ennuste)1 800
su 15 Mar (ennuste)1 600
ma 16 Mar (ennuste)2 000
ti 17 Mar (ennuste)1 700
ke 18 Mar (ennuste)1 000
to 19 Mar (ennuste)1 500
pe 20 Mar (ennuste)1 300

Mitä ihmiset kysyvät artistista James Ensor

Mikä James Ensor -taiteilijan teoksista on katsotuin?

Eniten katsottu teos on Kristuksen sisäänkäynti Brysseliin 1 800 vierailulla, mikä vastaa 3% osuutta katseluista. Yläpuolella on 10 sijoitusta.

Kuinka suuri on James Ensor -taiteilijan yleisö OriginalUniqueArt.com-palvelussa?

67 100 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 14 800 taiteilijan sivulla, 52 300 teoksissa.

Millä laitteilla James Ensor -taiteilijan yleisö vierailee?

Yleisö on peräisin laitteista tietokoneet (81%), puhelimet (16%) ja tabletit (3%); tietokoneet muodostaa 81% käynneistä.

Mitä kieliä James Ensorin seuraajat käyttävät?

englanti (42%), ranska (12%) ja hollanti (8%); englanti kattaa 42%.

Minkä tyyppiset James Ensor teokset vastaavat kävijöiden mieltymyksiä?

Teokset, joita kuvataan termillä Dramaattinen (Tunnelma), saavat 86% käynneistä 72% luettelosta.