Gino Severini Yleisö ja parhaat teokset

1883 – 1966

Mitä tämä sivu sisältää?

Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Gino Severini sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.

Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.

Gino Severini: keskeiset hahmot

Eniten katsottu teos on The Pan Pan at the Monico: 1 900 katselukertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä on 18% Gino Severini -teosten katselukerroista. Sitten Sea = Dancer ja Dancer = Propeller = Sea. Yhteensä 12 500 käyntiä: 7 500 taiteilijan sivulla, 5 000 teoksissa. Yleisö kasvaa: Lok 2026 aikana oli 83% enemmän käyntejä kuin Syy 2026 aikana. Huippukuukausi: Hei 2026 (4 600 käyntiä). Yleisön kielet: italia (28%), korea (21%) ja espanja (13%). Yleisön maat: Italia (28%), Etelä-Korea (21%) ja Ranska (13%). Yleisön laitejako: tietokoneet (57%), puhelimet (40%) ja tabletit (3%). Yksi maku erottuu: Lausunto (Kontrasti) saa 88% käynneistä, vaikka se on vain 60% koko luettelosta.

Gino Severini: katsotuimmat 10 teosta

Tämä sijoitus perustuu näyttökertoimiin, ei luettelopisteisiin: Gino Severini -taiteilijan 10 katsotuinta teosta OriginalUniqueArt.com -palvelussa kahdennentoista kuukauden aikana.

  1. The Pan Pan at the Monico 1 The Pan Pan at the Monico, 1959 1 900 käyntiä · 18,3%
  2. Sea = Dancer 2 Sea = Dancer, 1914 1 400 käyntiä · 13,5%
  3. Dancer = Propeller = Sea 3 Dancer = Propeller = Sea, 1915 1 300 käyntiä · 12,5%
  4. Lancers 4 Lancers 800 käyntiä · 7,7%
  5. Armored Train in Action 5 Armored Train in Action, 1915 500 käyntiä · 4,8%
  6. Mosaic at the Church of St. Mark, Cortona, Italy 6 Mosaic at the Church of St. Mark, Cortona, Italy 500 käyntiä · 4,8%
  7. Waltz 7 Waltz 400 käyntiä · 3,8%
  8. North-South 8 North-South 300 käyntiä · 2,9%
  9. Ballerina in Blue 9 Ballerina in Blue, 1912 300 käyntiä · 2,9%
  10. Train of the Wounded 10 Train of the Wounded, 1913 300 käyntiä · 2,9%

Miten Gino Severini -taiteilijan yleisö muuttuu kuukausittain?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.

Näytä tilastot
KuukausiTaiteilijan sivuTeossivut
Mar 202500
Jou 202500
Tam 202600
Hel 202600
Maa 202600
Huh 202600
Tou 202600
Kes 2026100100
Hei 20261 2003 400
Elo 2026200700
Syy 20262 100300
Lok 20263 900500

Kuinka Gino Severini -taiteilijan teoksia on katsottu vuoden aikana?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.

Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.

Miten Gino Severini -taiteilijan katsotuimmat teokset vertautuvat toisiinsa vuoden aikana?

Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.

Näytä tilastot
TeosMar 2025Jou 2025Tam 2026Hel 2026Maa 2026Huh 2026Tou 2026Kes 2026Hei 2026Elo 2026Syy 2026Lok 2026
The Pan Pan at the Monico000000001 400000
Armored Train in Action00000000010000
Waltz00000000000100
Lancers0000000010040000
Sea = Dancer00000000002000
Woman with Green Plant00000000100000
The bear dance at the Mouli…000000000000
Memories of Travel000000000000
The Haunting Dancer00000000100000
The Concert000000000000

Puhelimet, tabletit tai tietokoneet: missä Gino Severini on katsottu?

Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

Näytä tilastot
LaiteKäynnitJaa
tietokoneet7 10056,8%
puhelimet5 00040,0%
tabletit4003,2%

Mitä kieliä Gino Severini -taiteilijan yleisö käyttää?

Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.

Näytä tilastot
KieliKäynnitJaa
italia1 10028,2%
korea80020,5%
espanja50012,8%
ranska50012,8%
englanti2005,1%
kroatia2005,1%
puola2005,1%
tanska1002,6%
saksa1002,6%
hollanti1002,6%

Miltä Gino Severini -sivun päivittäiset käynnit näyttävät ja mikä on ennuste?

Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.

Näytä tilastot
PäiväKäynnit
to 15 Lok700
pe 16 Lok0
la 17 Lok100
su 18 Lok100
ma 19 Lok300
ti 20 Lok100
ke 21 Lok100
to 22 Lok1 000
pe 23 Lok400
la 24 Lok100
su 25 Lok200
ma 26 Lok300
ti 27 Lok200
ke 28 Lok300
to 29 Lok300
pe 30 Lok200
la 31 Lok600
su 1 Mar500
ma 2 Mar300
ti 3 Mar400
ke 4 Mar400
to 5 Mar (ennuste)1 000
pe 6 Mar (ennuste)300
la 7 Mar (ennuste)400
su 8 Mar (ennuste)400
ma 9 Mar (ennuste)400
ti 10 Mar (ennuste)300
ke 11 Mar (ennuste)400
to 12 Mar (ennuste)1 100
pe 13 Mar (ennuste)300
la 14 Mar (ennuste)500
su 15 Mar (ennuste)500
ma 16 Mar (ennuste)500
ti 17 Mar (ennuste)400
ke 18 Mar (ennuste)500
to 19 Mar (ennuste)1 200
pe 20 Mar (ennuste)400
la 21 Mar (ennuste)500
su 22 Mar (ennuste)500
ma 23 Mar (ennuste)600
ti 24 Mar (ennuste)400
ke 25 Mar (ennuste)500

Gino Severini: lyhyet vastaukset

Mikä on Gino Severiniin katsotuin teos?

The Pan Pan at the Monico: 1 900 käyntikertaa, mikä on 18% Gino Severini -taiteilijan kokonaisnäyttelykerronnoista. Lista jatkuu sijoille 10 asti.

Kuinka monta käyntiä Gino Severini saa?

12 500 viimeisen kahden عشرen kuukauden aikana (7 500 taiteilijan sivulla, 5 000 teoksilla).

Katsovatko ihmiset Gino Severini -taidetta puhelimella vai tietokoneella?

Molemmat: tietokoneet (57%), puhelimet (40%) ja tabletit (3%); tietokoneet johtaa osuudella 57%.

Onko Gino Severini seurattu useilla eri kielillä?

Kyllä: italia (28%), korea (21%) ja espanja (13%). Suosituin kieli on italia osuudella 28%.

Suosiko yleisö tietynlaista Gino Severini -teosta?

Kyllä, Lausunto (Kontrasti): 88% vierailuista vastaa 60% osuutta luettelosta.