Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Franz Marc sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Franz Marc: yleisö yhdellä silmäyksellä
Suuret siniset hevoset kerää eniten huomiota: 16 700 käyntiä kahdennesvuoden aikana, mikä on 10% kaikista Franz Marc -taiteilijan näkymistä palvelussa OriginalUniqueArt.com. Seuraavat: Ruohometsän hevosten IV (Punaiset hevoset) ja Valkoinen kissa (tunnetaan myös nimellä Tomkissa keltaisella tyynyllä) Franz Marc keräsi yhteensä 162 300 käyntiä: 23 800 artistin sivulla ja 138 500 yksittäisillä teoksilla. Lisää katsojia joka kuukausi: käynnit kasvoivat 39% välillä Syy 2026 – Lok 2026. Vilkkain kuukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 78 800. Yleisö lukee englanti (29%), saksa (12%) ja ranska (9%) kielellä. Yleisö seuraa Saksa (17%), Yhdysvallat (14%) ja Japani (9%) maista. Yleisö katsoo tietokoneet (71%), puhelimet (26%) ja tabletit (3%) -laitteilla. Yleisö suosii Pehmeä varjo (Valoisuus): 38% käynneistä, mikä vastaa 20% artistin valikoimasta.
Franz Marc -taiteilijan 10 eniten huomiota herättävää teosta
Sijoitettu OriginalUniqueArt.com-palvelun todellisten käyntien perusteella viimeisen kahdennentoista kuukauden ajalta: Franz Marc -taiteilijan 10 eniten katsottua teosta, sijoitusjärjestyksessä ensimmäinen edellä.
Kuinka monta ihmistä katsoo Franz Marc -taiteilijaa kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Katso luvut
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
300
2 900
Hei 2026
5 600
73 200
Elo 2026
3 800
12 200
Syy 2026
6 200
20 700
Lok 2026
7 900
29 500
Kuinka usein Franz Marc -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyppisiä teoksia Franz Marc -taiteilijan seuraajat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Katso luvut
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
24,4%
27,5%
Levollinen
37,8%
22,3%
Mystinen
8,9%
21,2%
Dramaattinen
6,7%
14,6%
Maanläheinen
6,7%
8,6%
Voimakas
6,7%
2,4%
Eteerinen
4,4%
1,1%
Elegantti
2,2%
0,7%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Hengellinen
57,5%
51,0%
Seesteinen
14,9%
15,7%
Rauhallinen
8,5%
7,5%
Melankolinen
2,1%
5,4%
Energisoiva
4,3%
4,9%
Pohtiva
4,3%
3,1%
Iloinen
6,4%
2,6%
Vaikuttava
0,0%
2,7%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
10,0%
7,5%
Pehmeä varjo
20,0%
38,2%
Pehmeä valoisuus
42,0%
25,3%
Kirkas tasapaino
26,0%
22,8%
Valoisa
2,0%
6,2%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
6,0%
5,5%
Hienovaraiset värit
12,0%
9,1%
Tasapainoisen pehmeä
30,0%
22,9%
Selkeä värikylläisyys
42,0%
56,9%
Voimakas väri
10,0%
5,6%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
45,2%
54,8%
Maanläheinen
33,3%
23,2%
Neutraalit sävyt
14,3%
18,1%
Pastellisävyt
2,4%
2,4%
Metallinhohto
4,8%
0,7%
Luonnonläheinen
0,0%
0,3%
Voimakas ja eloisa
0,0%
0,3%
Lämminväriinen
0,0%
0,3%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
8,0%
4,0%
Tasapainoinen
38,0%
31,3%
Voimakas
54,0%
64,7%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
4,0%
2,9%
Pehmeä
20,0%
13,4%
Tasapainoinen
10,0%
7,7%
Voimakas
24,0%
19,7%
Lausunto
42,0%
56,4%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
38,0%
32,8%
Pehmeästi sekoitettu paletti
18,0%
28,7%
Tasapainoinen harmonia
16,0%
14,9%
Vahva väriyhtenäisyys
18,0%
17,5%
Yhtenäinen väripaletti
10,0%
6,1%
Mitkä Franz Marc teokset herättävät eniten huomiota kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Katso luvut
Teos
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Lok 2026
Sininen hevonen I
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
nimettömäksi (4325)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Suuret siniset hevoset
0
0
0
0
0
0
0
0
2 100
2 500
3 000
5 700
Tyrol
0
0
0
0
0
0
0
0
700
400
1 200
400
Ruohometsän hevosten IV (Pu…
0
0
0
0
0
0
0
0
1 400
500
900
1 600
Tigeri
0
0
0
0
0
0
0
0
800
500
1 000
500
Valkoinen kissa (tunnetaan…
0
0
0
0
0
0
0
0
500
300
1 300
1 700
Dog Lying in the Snow
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
0
Mandrill
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
100
Stables
0
0
0
0
0
0
0
0
400
200
100
0
Millä laitteilla ihmiset katsovat Franz Marc?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Katso luvut
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
114 700
70,7%
puhelimet
42 100
25,9%
tabletit
5 500
3,4%
Millä kielillä ihmiset seuraavat Franz Marc?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Katso luvut
Kieli
Käynnit
Jaa
englanti
2 200
28,6%
saksa
900
11,7%
ranska
700
9,1%
japani
700
9,1%
venäjä
700
9,1%
espanja
500
6,5%
turkki
400
5,2%
hollanti
300
3,9%
ruotsi
300
3,9%
italia
200
2,6%
Kuinka monta ihmistä seuraa Franz Marc -taiteilijaa päivittäin ja mikä on odotettu määrä?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Katso luvut
Päivä
Käynnit
ma 12 Lok
1 400
ti 13 Lok
2 300
ke 14 Lok
1 300
to 15 Lok
1 800
pe 16 Lok
1 500
la 17 Lok
900
su 18 Lok
1 500
ma 19 Lok
3 000
ti 20 Lok
2 600
ke 21 Lok
2 500
to 22 Lok
2 100
pe 23 Lok
2 700
la 24 Lok
1 900
su 25 Lok
1 600
ma 26 Lok
1 300
ti 27 Lok
3 800
ke 28 Lok
2 300
to 29 Lok
1 100
pe 30 Lok
2 300
la 31 Lok
1 700
su 1 Mar
1 600
ma 2 Mar (ennuste)
2 200
ti 3 Mar (ennuste)
3 300
ke 4 Mar (ennuste)
2 300
to 5 Mar (ennuste)
1 900
pe 6 Mar (ennuste)
2 500
la 7 Mar (ennuste)
1 700
su 8 Mar (ennuste)
1 800
ma 9 Mar (ennuste)
2 300
ti 10 Mar (ennuste)
3 500
ke 11 Mar (ennuste)
2 500
to 12 Mar (ennuste)
2 000
pe 13 Mar (ennuste)
2 600
la 14 Mar (ennuste)
1 800
su 15 Mar (ennuste)
1 900
ma 16 Mar (ennuste)
2 500
ti 17 Mar (ennuste)
3 800
ke 18 Mar (ennuste)
2 600
to 19 Mar (ennuste)
2 200
pe 20 Mar (ennuste)
2 800
la 21 Mar (ennuste)
1 900
su 22 Mar (ennuste)
2 000
Kysymyksiä teoksesta Franz Marc
Mitkä Franz Marc teokset herättävät eniten huomiota?
Suuret siniset hevoset, jolla on 16 700 vierailua (10% kaikista Franz Marc -teoksen näkymistä). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 teosta.
Kuinka monta ihmistä katsoo Franz Marc -taiteilijaa OriginalUniqueArt.com-palvelussa?
162 300 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 23 800 taiteilijan sivulla ja 138 500 yksittäisissä teoksissa.
Millä laitteilla ihmiset katsovat Franz Marc?
Franz Marc -taiteilijaa seurataan tietokoneet (71%), puhelimet (26%) ja tabletit (3%)-laitteilla; tietokoneet muodostaa 71% käynneistä.
Millä kielillä ihmiset seuraavat Franz Marc?
Kielellä englanti (29%), saksa (12%) ja ranska (9%). Suosituin kieli on englanti osuudella 29%.
Minkä tyyppisistä Franz Marc teoksista ihmiset pitävät eniten?
Pehmeä varjo (Valoisuus): 38% käynneistä, kun taas 20% luettelosta.