Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Francisco De Zurbarán sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Francisco De Zurbarán: yleisö yhdellä silmäyksellä
Agnus Dei kerää eniten huomiota: 1 700 käyntiä kahdennesvuoden aikana, mikä on 4% kaikista Francisco De Zurbarán -taiteilijan näkymistä palvelussa OriginalUniqueArt.com. Seuraavat: St. Rufina ja Lemot, appelsiinit ja ruusu Francisco De Zurbarán keräsi yhteensä 58 000 käyntiä: 14 800 artistin sivulla ja 43 200 yksittäisillä teoksilla. Lisää katsojia joka kuukausi: käynnit kasvoivat 65% välillä Elo 2026 – Syy 2026. Vilkkain kuukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 34 400. Yleisö lukee ranska (48%), englanti (17%) ja saksa (8%) kielellä. Yleisö katsoo tietokoneet (77%), puhelimet (19%) ja tabletit (4%) -laitteilla. Yleisö suosii Monokromaattinen (Värin voimakkuus): 50% käynneistä, mikä vastaa 38% artistin valikoimasta.
Francisco De Zurbarán -taiteilijan 10 eniten huomiota herättävää teosta
Sijoitettu OriginalUniqueArt.com-palvelun todellisten käyntien perusteella viimeisen kahdennentoista kuukauden ajalta: Francisco De Zurbarán -taiteilijan 10 eniten katsottua teosta, sijoitusjärjestyksessä ensimmäinen edellä.
Kuinka monta ihmistä katsoo Francisco De Zurbarán -taiteilijaa kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Katso luvut
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Lok 2025
0
0
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
100
1 200
Hei 2026
5 400
29 000
Elo 2026
4 200
4 200
Syy 2026
5 100
8 800
Kuinka usein Francisco De Zurbarán -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyppisiä teoksia Francisco De Zurbarán -taiteilijan seuraajat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Katso luvut
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Dramaattinen
61,7%
55,5%
Levollinen
17,0%
19,2%
Seesteinen
2,1%
9,6%
Mystinen
4,3%
8,3%
Elegantti
2,1%
3,8%
Klassinen
10,6%
2,7%
Eteerinen
2,1%
0,8%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Hengellinen
72,3%
76,7%
Dramaattinen
4,3%
4,1%
Melankolinen
2,1%
3,9%
Pohtiva
8,5%
3,3%
Rauhallinen
0,0%
2,9%
Salaperäinen
4,3%
2,5%
Melankolinen
4,3%
2,5%
Seesteinen
2,1%
2,7%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
58,0%
59,0%
Pehmeä varjo
20,0%
25,7%
Pehmeä valoisuus
20,0%
13,3%
Kirkas tasapaino
2,0%
2,0%
Valoisa
0,0%
0,0%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
26,0%
33,7%
Hienovaraiset värit
30,0%
33,1%
Tasapainoisen pehmeä
24,0%
22,4%
Selkeä värikylläisyys
20,0%
10,6%
Voimakas väri
0,0%
0,2%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Maanläheinen
76,7%
85,5%
Tumma
20,9%
11,0%
Neutraalit sävyt
2,3%
3,6%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
38,0%
50,4%
Tasapainoinen
42,0%
39,8%
Voimakas
20,0%
9,8%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
0,0%
6,7%
Pehmeä
14,0%
15,7%
Tasapainoinen
12,0%
10,4%
Voimakas
24,0%
20,4%
Lausunto
50,0%
46,7%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
2,0%
2,6%
Pehmeästi sekoitettu paletti
6,0%
6,3%
Tasapainoinen harmonia
14,0%
18,8%
Vahva väriyhtenäisyys
66,0%
59,8%
Yhtenäinen väripaletti
12,0%
12,4%
Mitkä Francisco De Zurbarán teokset herättävät eniten huomiota kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Katso luvut
Teos
Lok 2025
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Lemot, appelsiinit ja ruusu
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
200
600
Portugalin Pyhä Elisabet
0
0
0
0
0
0
0
0
100
300
0
400
Tähtetähtiä kunnioittavat t…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
Paimenien kumarrus
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Neitsyen lapsuus
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
500
Paduan Pyhä Antonius
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
Öljyväri: Still Life with F…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
Agnus Dei
0
0
0
0
0
0
0
0
0
600
700
300
El papa Urbano II y san Bru…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Pyhä Marina
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Millä laitteilla ihmiset katsovat Francisco De Zurbarán?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Katso luvut
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
44 800
77,2%
puhelimet
11 000
19,0%
tabletit
2 200
3,8%
Millä kielillä ihmiset seuraavat Francisco De Zurbarán?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Katso luvut
Kieli
Käynnit
Jaa
ranska
3 100
48,4%
englanti
1 100
17,2%
saksa
500
7,8%
portugali
400
6,2%
italia
300
4,7%
espanja
200
3,1%
venäjä
200
3,1%
bulgaria
100
1,6%
japani
100
1,6%
puola
100
1,6%
Kuinka monta ihmistä seuraa Francisco De Zurbarán -taiteilijaa päivittäin ja mikä on odotettu määrä?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Katso luvut
Päivä
Käynnit
ke 23 Syy
600
to 24 Syy
900
pe 25 Syy
500
la 26 Syy
400
su 27 Syy
1 500
ma 28 Syy
1 900
ti 29 Syy
1 800
ke 30 Syy
800
to 1 Lok
800
pe 2 Lok
400
la 3 Lok
700
su 4 Lok
2 400
ma 5 Lok
700
ti 6 Lok
900
ke 7 Lok
900
to 8 Lok
3 200
pe 9 Lok
2 000
la 10 Lok
700
su 11 Lok
2 200
ma 12 Lok
2 000
ti 13 Lok
1 100
ke 14 Lok (ennuste)
1 200
to 15 Lok (ennuste)
2 600
pe 16 Lok (ennuste)
1 500
la 17 Lok (ennuste)
1 000
su 18 Lok (ennuste)
3 200
ma 19 Lok (ennuste)
2 400
ti 20 Lok (ennuste)
2 000
ke 21 Lok (ennuste)
1 400
to 22 Lok (ennuste)
2 900
pe 23 Lok (ennuste)
1 700
la 24 Lok (ennuste)
1 100
su 25 Lok (ennuste)
3 600
ma 26 Lok (ennuste)
2 700
ti 27 Lok (ennuste)
2 300
ke 28 Lok (ennuste)
1 500
to 29 Lok (ennuste)
3 200
pe 30 Lok (ennuste)
1 900
la 31 Lok (ennuste)
1 200
su 1 Mar (ennuste)
3 900
ma 2 Mar (ennuste)
3 000
ti 3 Mar (ennuste)
2 400
Kysymyksiä teoksesta Francisco De Zurbarán
Mitkä Francisco De Zurbarán teokset herättävät eniten huomiota?
Agnus Dei, jolla on 1 700 vierailua (4% kaikista Francisco De Zurbarán -teoksen näkymistä). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 teosta.
Kuinka monta ihmistä katsoo Francisco De Zurbarán -taiteilijaa OriginalUniqueArt.com-palvelussa?
58 000 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 14 800 taiteilijan sivulla ja 43 200 yksittäisissä teoksissa.
Millä laitteilla ihmiset katsovat Francisco De Zurbarán?
Francisco De Zurbarán -taiteilijaa seurataan tietokoneet (77%), puhelimet (19%) ja tabletit (4%)-laitteilla; tietokoneet muodostaa 77% käynneistä.
Millä kielillä ihmiset seuraavat Francisco De Zurbarán?
Kielellä ranska (48%), englanti (17%) ja saksa (8%). Suosituin kieli on ranska osuudella 48%.
Minkä tyyppisistä Francisco De Zurbarán teoksista ihmiset pitävät eniten?
Monokromaattinen (Värin voimakkuus): 50% käynneistä, kun taas 38% luettelosta.