Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Emilio Sala sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Emilio Sala: vierailujen vuosi pähkinänkuoressa
Ramon Maria de las Mercedes de Campoamor y Campoosorio on katsotuin teos: 300 käyntikertaa vuodessa, mikä on 13% kaikesta Emilio Sala -taiteilijalle osoitetusta huomiosta. Sitä seuraavat Niña en el Jardin ja Expulsion of the Jews from Spain (1492). Taiteilijan sivu sai 600 vierailua ja teokset 2 200: yhteensä 2 800 vierailua. Huomio on laskenut 100% välillä Elo 2026–Syy 2026. Hei 2026 oli vilkkain kuukausi, jolloin vierailuja oli 2 500. He suosivat Vahva väriyhtenäisyys (Väriharmonia): 87% käynneistä vasten 52% kokoelmaa.
Emilio Sala -taiteilijan 10 katsotuinta teosta
Jokainen sijoitus heijastaa OriginalUniqueArt.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana saatuja käyntejä; sijoitus 1 on Emilio Sala -taiteilijan vierailluin teos.
-
1
Ramon Maria de las Mercedes de Campoamor y Campoosorio, 1883
300 käyntiä · 13,0%
-
2
Niña en el Jardin
300 käyntiä · 13,0%
-
3
Expulsion of the Jews from Spain (1492)
200 käyntiä · 8,7%
-
4
Muchacha
200 käyntiä · 8,7%
-
5
Dama
200 käyntiä · 8,7%
-
6
Mujer Victoriana
100 käyntiä · 4,3%
-
7
Elegant Figures in a Summer Garden, 1895
100 käyntiä · 4,3%
-
8
Estudio de Bodegon
100 käyntiä · 4,3%
-
9
Los Reyes Catolicos
100 käyntiä · 4,3%
-
10
Retrato de Mujer
100 käyntiä · 4,3%
Milloin ihmiset vierailevat Emilio Sala -sivulla?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Tiedot taulukossa
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 200 | 0 |
| Hei 2026 | 400 | 2 100 |
| Elo 2026 | 0 | 100 |
| Syy 2026 | 0 | 0 |
Milloin Emilio Sala -taiteilijan teokset ovat esillä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä vierailijat valitsevat Emilio Sala teoksista?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Tiedot taulukossa
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 23,8% | 26,1% |
| Pehmeä varjo | 38,1% | 39,1% |
| Pehmeä valoisuus | 28,6% | 30,4% |
| Kirkas tasapaino | 9,5% | 4,3% |
| Valoisa | 0,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 30,9% | 8,7% |
| Hienovaraiset värit | 33,3% | 39,1% |
| Tasapainoisen pehmeä | 26,2% | 47,8% |
| Selkeä värikylläisyys | 9,5% | 4,3% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Maanläheinen | 66,7% | 88,9% |
| Neutraalit sävyt | 18,2% | 5,6% |
| Tumma | 15,2% | 5,6% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 35,7% | 4,3% |
| Tasapainoinen | 54,8% | 87,0% |
| Voimakas | 9,5% | 8,7% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 4,8% | 0,0% |
| Pehmeä | 11,9% | 4,3% |
| Tasapainoinen | 16,7% | 17,4% |
| Voimakas | 26,2% | 39,1% |
| Lausunto | 40,5% | 39,1% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 9,5% | 0,0% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 7,1% | 0,0% |
| Tasapainoinen harmonia | 19,1% | 13,0% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 52,4% | 87,0% |
| Yhtenäinen väripaletti | 11,9% | 0,0% |
Mitkä ovat Emilio Sala -taiteilijan katsotuimmat teokset kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Tiedot taulukossa
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mary of the Mercedes de Alc… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Jacinto Felipe Picón y Pard… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mary Octavia Picón y Pardiñ… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| José Guisasola y Goicoechea | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Expulsion of the Jews from… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| Sketch of Woman in Black Dr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Iris | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ramon Maria de las Mercedes… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| Sketch (Man with cape on st… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sketch (Woman on a Swing) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Millä kielillä Emilio Sala -taiteilijaa seurataan?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Kuinka monta käyntiä Emilio Sala saa päivässä, ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Tiedot taulukossa
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 0 |
| ke 14 Lok | 0 |
| to 15 Lok | 0 |
| pe 16 Lok | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 0 |
| to 5 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 0 |
Mitä ihmiset kysyvät artistista Emilio Sala
Mikä Emilio Sala -taiteilijan teoksista on katsotuin?
- Eniten katsottu teos on Ramon Maria de las Mercedes de Campoamor y Campoosorio 300 vierailulla, mikä vastaa 13% osuutta katseluista. Yläpuolella on 10 sijoitusta.
Kuinka suuri on Emilio Sala -taiteilijan yleisö OriginalUniqueArt.com-palvelussa?
- 2 800 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 600 taiteilijan sivulla, 2 200 teoksissa.
Minkä tyyppiset Emilio Sala teokset vastaavat kävijöiden mieltymyksiä?
- Teokset, joita kuvataan termillä Vahva väriyhtenäisyys (Väriharmonia), saavat 87% käynneistä 52% luettelosta.