Emil Nolde Kuka seuraa

1867 – 1956

Mitä tämä sivu sisältää?

Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Emil Nolde sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.

Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.

Emil Nolde: yleisö yhdellä silmäyksellä

Kukkapaljun Poika Ja Pesijä kerää eniten huomiota: 9 600 käyntiä kahdennesvuoden aikana, mikä on 22% kaikista Emil Nolde -taiteilijan näkymistä palvelussa OriginalUniqueArt.com. Seuraavat: Kristuksen pilkkaaminen ja Masks Emil Nolde keräsi yhteensä 50 000 käyntiä: 8 700 artistin sivulla ja 41 300 yksittäisillä teoksilla. Lisää katsojia joka kuukausi: käynnit kasvoivat 56% välillä Elo 2026 – Syy 2026. Vilkkain kuukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 26 300. Yleisö lukee englanti (34%), italia (9%) ja puola (9%) kielellä. Yleisö seuraa Yhdysvallat (19%), Puola (12%) ja Italia (11%) maista. Yleisö katsoo tietokoneet (66%), puhelimet (29%) ja tabletit (4%) -laitteilla. Yleisö suosii Voimakas (Tunnelma): 41% käynneistä, mikä vastaa 0% artistin valikoimasta.

Emil Nolde -taiteilijan 10 eniten huomiota herättävää teosta

Sijoitettu OriginalUniqueArt.com-palvelun todellisten käyntien perusteella viimeisen kahdennentoista kuukauden ajalta: Emil Nolde -taiteilijan 10 eniten katsottua teosta, sijoitusjärjestyksessä ensimmäinen edellä.

  1. Kukkapaljun Poika Ja Pesijä 1 Kukkapaljun Poika Ja Pesijä, 1908 9 600 käyntiä · 21,5%
  2. Kristuksen pilkkaaminen 2 Kristuksen pilkkaaminen, 1909 5 800 käyntiä · 13,0%
  3. Masks 3 Masks, 1911 1 600 käyntiä · 3,6%
  4. Crucifixion, 4 Crucifixion,, 1912 1 400 käyntiä · 3,1%
  5. Dance around the Golden Calf 5 Dance around the Golden Calf, 1910 1 100 käyntiä · 2,5%
  6. Mask Still Life III, 6 Mask Still Life III,, 1911 1 000 käyntiä · 2,2%
  7. Anna Wieds Garden 7 Anna Wieds Garden 700 käyntiä · 1,6%
  8. Christ among the Children 8 Christ among the Children 700 käyntiä · 1,6%
  9. Blue Sea (Sailboat and Two Steamships) 9 Blue Sea (Sailboat and Two Steamships) 700 käyntiä · 1,6%
  10. Landscape in Red Light 10 Landscape in Red Light 500 käyntiä · 1,1%

Kuinka monta ihmistä katsoo Emil Nolde -taiteilijaa kuukaudessa?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.

Katso luvut
KuukausiTaiteilijan sivuTeossivut
Lok 202500
Mar 202500
Jou 202500
Tam 202600
Hel 202600
Maa 202600
Huh 202600
Tou 202600
Kes 2026100600
Hei 20262 30024 000
Elo 20267008 300
Syy 20265 6008 400

Kuinka usein Emil Nolde -taiteilijan teoksia katsotaan?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.

Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.

Mitkä Emil Nolde teokset herättävät eniten huomiota kuukausittain?

Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.

Katso luvut
TeosLok 2025Mar 2025Jou 2025Tam 2026Hel 2026Maa 2026Huh 2026Tou 2026Kes 2026Hei 2026Elo 2026Syy 2026
Sunset000000000000
Sea with Red Sky0000000000100100
Couple on the beach000000000000
Masks00000000100500100600
Christ among the Children000000000100100500
The Great Gardener00000000020000
Light-flooded Sea (Green)0000000001000100
Marshy Landscape under the…0000000001001000
Animal and Figures000000000000
Anna Wieds Garden000000000200100300

Millä laitteilla ihmiset katsovat Emil Nolde?

Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

Katso luvut
LaiteKäynnitJaa
tietokoneet33 20066,4%
puhelimet14 70029,4%
tabletit2 1004,2%

Millä kielillä ihmiset seuraavat Emil Nolde?

Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.

Katso luvut
KieliKäynnitJaa
englanti3 00034,1%
italia8009,1%
puola8009,1%
Norwegian7008,0%
saksa5005,7%
ranska5005,7%
georgia3003,4%
korea3003,4%
hollanti3003,4%
tšekki2002,3%

Kuinka monta ihmistä seuraa Emil Nolde -taiteilijaa päivittäin ja mikä on odotettu määrä?

Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.

Katso luvut
PäiväKäynnit
ti 6 Lok2 500
ke 7 Lok1 600
to 8 Lok900
pe 9 Lok1 200
la 10 Lok900
su 11 Lok1 300
ma 12 Lok900
ti 13 Lok2 300
ke 14 Lok1 600
to 15 Lok700
pe 16 Lok700
la 17 Lok400
su 18 Lok500
ma 19 Lok1 400
ti 20 Lok1 500
ke 21 Lok1 000
to 22 Lok1 400
pe 23 Lok1 000
la 24 Lok1 500
su 25 Lok2 500
ma 26 Lok300
ti 27 Lok (ennuste)2 200
ke 28 Lok (ennuste)1 500
to 29 Lok (ennuste)1 100
pe 30 Lok (ennuste)1 000
la 31 Lok (ennuste)1 000
su 1 Mar (ennuste)1 500
ma 2 Mar (ennuste)900
ti 3 Mar (ennuste)2 200
ke 4 Mar (ennuste)1 500
to 5 Mar (ennuste)1 000
pe 6 Mar (ennuste)1 000
la 7 Mar (ennuste)1 000
su 8 Mar (ennuste)1 500
ma 9 Mar (ennuste)900
ti 10 Mar (ennuste)2 200
ke 11 Mar (ennuste)1 500
to 12 Mar (ennuste)1 000
pe 13 Mar (ennuste)1 000
la 14 Mar (ennuste)1 000
su 15 Mar (ennuste)1 500
ma 16 Mar (ennuste)900

Kysymyksiä teoksesta Emil Nolde

Mitkä Emil Nolde teokset herättävät eniten huomiota?

Kukkapaljun Poika Ja Pesijä, jolla on 9 600 vierailua (22% kaikista Emil Nolde -teoksen näkymistä). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 teosta.

Kuinka monta ihmistä katsoo Emil Nolde -taiteilijaa OriginalUniqueArt.com-palvelussa?

50 000 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 8 700 taiteilijan sivulla ja 41 300 yksittäisissä teoksissa.

Millä laitteilla ihmiset katsovat Emil Nolde?

Emil Nolde -taiteilijaa seurataan tietokoneet (66%), puhelimet (29%) ja tabletit (4%)-laitteilla; tietokoneet muodostaa 66% käynneistä.

Millä kielillä ihmiset seuraavat Emil Nolde?

Kielellä englanti (34%), italia (9%) ja puola (9%). Suosituin kieli on englanti osuudella 34%.

Minkä tyyppisistä Emil Nolde teoksista ihmiset pitävät eniten?

Voimakas (Tunnelma): 41% käynneistä, kun taas 0% luettelosta.