Paberikuju

Õpilaste kunstiteoste juhend

Bearded, red-headed Man, seated

Nimi Klass Kuupäev

Pieter Pourbus, Bearded, red-headed Man, seated. Avalik omand Vaadake seda künist liikudes: joon, lakki all asuv tõeline värv ja puhas pigment

Faktid

Kunstnik
Pieter Pourbus originaluniqueart.com/et/artists/pieter-pourbus_et/
Kunstniku eluaastad
1524 – 1584

Kontekstis

Bearded, red-headed Man, seated — Pieter Pourbus

Millal see maaldis on tehtud?

  1. 1520
  2. 1530
  3. 1540
  4. 1550
  5. 1560
  6. 1570
  7. 1580

Ülemine rida: aastad. Alumine rida: kunstniku vanus iga perioodi alguses ja lõpus — 0 sünni hetkel, 60 surumisel.

Varjatud: Pieter Pourbus eluajal (1524–1584) iga dateeritud maal, aastakümne kaupa

Esimesed teosed: kuni 1551 Peamised töötusaastad: 1551–1573 Hilisemad teosed: aastast 1573

Need kolm osa jagavad selles kataloogis kuupäevaga märgitud teosed esimeseks neljanüüdiks, keskmiseks pooleks ja viimaseks neljanüüdiks. Need ei kujuta endast kunstniku tervikut: vähem produktiivne periood võib tähendada hoopis puudut teose kataloogist, mitte pelgalt vaikset aega. Samad aastad koos kunstniku eluluga

Selle plaadi kohta ei ole täpset aastat säilitatud — kunstniku eluaja ja teose stiili põhjal, millist aastakümnest te arvestaksite?

Sarnased teosed

Vali üks eelnev teos: too kaks asja, mis sellega ühendavad, ja üks asi, mis sellest erineb.

Veel sarnaseid teoseid, mida selle kõrvale asetada: originaluniqueart.com/et/art/similar/pieter-pourbus-bearded-red-headed-man-seated-A2ABHZ-en/

Värvigamma

Pildist mõõdetud palett

    Peavärv

    Espresso #372718

    Salvestatud palett

    • #372718
    • #17120B
    • #925C33
    • #DBA574

    Need värvid kunstniku kogu paleti sees Leia teisi maaleid värvi järgi

    Palett
    Earthy Pildis domineeriv värvigrupp.
    Peavärvi nimi
    Espresso
    Intensiivsus
    Monochromatic Kui kütkestavad ja mitmekülgsed värvid on, alates ühest peenust toonist kuni paljude ere värvini.
    Kontrast
    Gentle Kuidas värvid pildil valguse ja kяmbuse osas erinevad.
    Harmonia
    Unified Palette Värvide omavaheline kooskõlevus, alates kontrastsetest kuni täielikult ühtlaste toonidega.
    Ereus
    Deep_shadow Kuidas pilt üldiselt vaatub – alates sügavast varjust kuni eredast kõrvalvalgusest.
    Kintus
    Muted Värvide puudus ja intensiivsus ulatub halli lähedastest toonidest kuni täielikult elavate värvide kuni.

    Kus maailmas seda maali vaadatakse?

    • alla 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% ja rohkem
    Selle maali külastajate arv on dokumenteeritud liiga vähe, et teha kaardi koostamist, seega on plaat kujutanud kõik Pieter Pourbus teosed viimase zwölf kuuga — kokku 2 riiki. Kust need numbrid pärinevad

    Üheksakümmend juhtivat riiki

    1. 1 Hiina 87,5%
    2. 2 Ameerika Ühendriigid 12,5%

    Leia kaardilt kolm kõige pimedamat riiki. Kas seda maali hoiustav muuseum asub mõnes neist? Kirjuta üles üks põhjus, miks kauguse poolest inimesed seda vaadata võivad.

    Pieter Pourbus kõige vaadatavamad teosed (kokku 6)

    1. 1 Portrait of a Young Minister, Pieter Pourbus, c. 1535 - 1584, 1584 41,7%
    2. 2 The last supper 25,0%
    3. 3 Last Judgement, 1551 8,3%
    4. 4 Portrait of Jan Lopez Gallo and His Three Sons, 1568 8,3%
    5. 5 Bearded, red-headed Man, seated see maalaus 8,3%
    6. 6 Portrait of a Young Woman 8,3%

    Koos kattavad need teosed 99,9% kogu sellest tähelepanust, mida selle kunstniku maalid möödunud zwölf kuud on saanud. Kataloogis on 15 seda kunstnikku kuuluvat teost, millest 6 on vähemalt üks kord vaadatud. See maalid on nende seas 5 kohal, selle tähelepanu osaga 8,3%. Sama arv, kuu-kuu põhjal

    Tugid mõõdavad tähelepanu, mitte kvaliteeti. Valige tippkohtadel olevad teosed ja see üks: nimetage üks asi, mis võib muuta maali kuulsaks, lisaks sellele, kui hästi on see maalitud.

    Kunstnik ja muuseum

    Kunstnik

    Pieter Pourbus

    Sündinud koht: Gouda, Madeline

    Joachim Patinir: Atmosfääri arhitekt

    Joachim Patinir, nimi, mida kunstiloo koridorides sageli vaid mõradest kordatakse, on jäänud salapäraseks kujundiks, vaatamata tema vähindamatule mõjule maaliku arengul. Sündinud k sometime vahemikus 1480–1485 – täpne kuupäev on ajast kadunud – Patiniri elu laabas peamiselt Belgiumi vibrantses kunstikeskuses Antwerpis, linnas, mis teenis 16. sajandi alguses Euroopa kunstile kriitilise ristteena. Kuigi biografiline info on puudalik, on teadlased üldiselt kokkuleppunud, et ta veetas oma kujunemisaastad Lõuna-Belžiis, enne kui kujunes 1لت around 1515 Antwerpis tuntud maalari, kus ta lõpuks 1524 surmas. Tema karjäär, ehkki suhteliselt lühike, oli sügavalt mõjutusrikas, tähistades murdepunktit maali asetamisel iseseisvaks ja ekspressiivseks žanriks renessanssikunsti laiemas kontekstis.

    Varajased mõjud: Patiniri kunstiline teekond algas rikkalikust mõjudest koositud kanga. Varasemate flamlaste meistrite – nagu Jan van Eyck ja Gerard David – pärand kujundas ilma kahtluseta tema varajast stiili, eriti täpsuse ja realistliku esituse osas. Kuid Patinir ei olnud pelgalt nende tehnikate kordaja; ta ehitas neile aktiivselt peale, laiendades piireid sellele, mida maali kunst võiks saavutada.

    Boschi varjud: Hieronymus Boschi, kaasaegse kunstniku, kes tuntub oma fantaasiliste ja sageli häiritvate maalikujelduste poolest, töö avaldas Patiniri lähenemisel märkimisväärset mõju. Mõlemad kunstnikud jagasid kummardust looduslike miljöude kujutamise vastu – kuigi Boschi teosed olid täidetud sümbolilisuse ja moraalsete narratiividega, püüdis Patinir tabama looduse olemust ise.

    Stuudiomeister: Tõendid viivad meid sellele, et Patinir tegutses Antwerpis tihedas kunstilises keskkonnas, tehes koostööd teiste maalari nagu Quinten Massys ja Joos van Clevega. Kuigi tal ei prundi olla ametlikke õpilasi, tõi tema stuudio kindlasti kaasa märkimisväärse teoste kogumi, aitades linnal hoida reputatsiooni suurena kunstitootuse keskuses.

    Maalik as narratiiv: revolutsiooniline lähenemine

    Patiniri eristab tema kaaslasteks tegemine maalikliku radikaalne ülemavalitsemine. Erinevalt paljudest kunstnikest, kes relegasid loomaruumi vaid inimfiguuride taustaks, tõstis Patinir selle samale olulisusele. Tema kompositsioonid sisaldavad sageli laia, panoramilist vaadet – mida domineerivad kauguses asuvad mäed ja metsad –, mis haaravad vaataja tähelepanu. Need maalikujud ei ole pelgalt dekoratiivsed; nad osallevad aktiivselt loo jutustamises, kujundades stseenide meeleolu ja atmosfääri. Horisontjoon on tavaliselt kompositsiooni ülemikus asuv, luues sügavuse ja laiuse tunnet, nagu vaataja uurinaks hiiglaslikku ja ajatut valdkonda.

    Kõrgus ja perspektiiv: Patiniri kasutatud õhuperspektiiv – kus kauguses asuvate objektide kirjeldamiseks kasutatakse heledamaid toone ja pehmemaid detaile – on eriti märkimisväärne. See tehnika loob veenvat sügavuse illusiooni, tõmmates silma maalikuju südamesse.

    Sümbolilised elemendid: Kuigi peamine fookus on looduslikul ilul, ei ole Patiniri maalikujud sümboolidest vabad. Ta lisab sageli elemente nagu varemed, ojad ja üksildased puud, et tekitada melankoolia, üksilduse või vaimse mõttelise tunnet.

    lik

    Religioosne kontekst: Enamik Patiniri maale kujutab religioosseid teemasid – sageli Lohe kora tekstist pärit stseneed või pühade kujutisi – ning maalikujud toimivad kriitilise elemendina nende teoste narratiivse ja emotsionaalse sisu edastamisel.

    Olulised teosed ja kunstiline stiil

    Patiniri looming, ehkki võrreldes mõnegi kaaslasega väiksem, näitab välja hämmastavasti laia stiilide ja tehnikate mitmekuju. Tema maale iseloomustavad hoolikas detailikäsitlus, rikkalikud värvid ja atmosfäärilised efektid. Mõned tema kuulsaimad teosed on:

    Sünd (1516–1518): See monumentaalne altarilaud, mis asub Antwerpis St. Pieterskerkuses, on näide Patiniri meistriklastusest maalikujunduses ja võimest tekitada sügav vaimsuse tunnet.

    lik

    Põgenemine Egiptusse (1519): Teine oluline altarilaud, kus domineerib dramaatiline mäestik, luues võimsat visuaalset metafoori Mary ja Joosepi vastvale katsimustele.

    Maalik pastori koos (umbik. 1520): See väiksem mõõdus maali pakub pilgu Patiniri võimekusele tabada looduse ilu kompaktses ja kütkavas vormis.

    Pärand ja ajalooline tähendus

    Joachim Patiniri panus kunstiloogu on sügav, kinnistades tema koha maalikujutamise üksena uuendajatena. Ta tõimutas, et loomaruumi ei tuleks kohelda mitte ainult inimdraama lavana, vaid iseseisva objekti, mis väärib kunstilist uurimist. Tema innovatiivne õhuperspektiiv, panoraamkompositsioonid ja sümbolilised elemendid tegid teed järgmistele põlvkonnadele – sealhulgas Pieter Bruegel vanemale –, kes jätkasid tema tehnikate arendamist ja täiendamist. Patiniri pärand ulatub kaugemale kui pelgalt visuaalne; ta esindab muutust kunstilises tundlikuses, peegeldades renessansi ajal kasvavat austust looduse ilu ja jõu vastu. Tema töö jätkub tänapäevastki vaatajat kõnetamas oma atmosfäärilise sügavuse, kütkestava sümbolika ja ajatusega.

    Loe lähemalt siit

    Leidke seda internetist

    QR-kood, mis viib Bearded, red-headed Man, seated allalaadimislehele

    originaluniqueart.com/et/art/download/pieter-pourbus-bearded-red-headed-man-seated-A2ABHZ-en/

    Viige seda teost allintena

    MLA
    Pourbus, Pieter. Bearded, red-headed Man, seated. n.d., https://originaluniqueart.com/et/art/pieter-pourbus-bearded-red-headed-man-seated-A2ABHZ-en/
    APA
    Pourbus, Pieter (n.d.). Bearded, red-headed Man, seated [Painting]. https://originaluniqueart.com/et/art/pieter-pourbus-bearded-red-headed-man-seated-A2ABHZ-en/
    Chicago
    Pieter Pourbus. Bearded, red-headed Man, seated. n.d. https://originaluniqueart.com/et/art/pieter-pourbus-bearded-red-headed-man-seated-A2ABHZ-en/
    Harvard
    Pourbus, Pieter (n.d.) Bearded, red-headed Man, seated. Available at: https://originaluniqueart.com/et/art/pieter-pourbus-bearded-red-headed-man-seated-A2ABHZ-en/

    Vaata lähedalt

    Bearded, red-headed Man, seated — Pieter Pourbus

    Vaata lähemalt

    Vasta oma sõnadega. Siin ei ole vale vastuseid — on vaid vastuseid, mida saad selgitada.

    1. Mis esimesena silma kõige rohkem paneb ja miks?
    2. Millised värvid või kujundid loovad meeleolu — ja milline see meeleolu on?
    3. Meie kataloog liigitab seda teost kategooria colour, men alla. Olete nõus? Mida te lisaksin või eemaldasite?
    4. Vaadake tagasi selle juhendi alguses esitatud teosele Last Judgement (1551). Tooge kaks asja, mis seda teost sellega ühendavad, ning üks erinevus.
    5. Mida kunstnik võib olla soovinud teile tekitada?

    Teie vastus

    Kirjutage sellest teosest lühike lõik, kasutades selle juhendi varasemate osade fakte ja eelmist annetud vastuseid.

    Küsimused ja vastused

    Kas ma saan teost „Bearded, red-headed Man, seated“, autor Pieter Pourbus enne tellimist eelvaatata?

    Teose „Bearded, red-headed Man, seated“, autor Pieter Pourbus reproduktsiooni eelvaade saamiseks avage teose Eelvaade leht.

    Kuidas teose „Bearded, red-headed Man, seated“, autor Pieter Pourbus väripaletti kirjeldatakse?

    Teose "Bearded, red-headed Man, seated" värvid moodustavad Earthy paleti. See klassifikatsioon kirjeldab domineerivaid värvigruppe.

    Kes müüb teose "„Bearded, red-headed Man, seated“, autor Pieter Pourbus" käsitsi maaldatud koopiaid?

    Teose „Bearded, red-headed Man, seated“, autor Pieter Pourbus käsitsi maalatud koopiaid müüakse saidil see veebileht: käsitsi maalatud õlireproduktsioon linaelapale, neid saab tellida sellelt lehelt Käsitsi maalatud reproduktsioon.