Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Willem Van Mieris på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Willem Van Mieris: nøgletal
Det mest sete værk er Landscape with Ruins, Nymphs Bathing: 400 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 18% af Willem Van Mieriss samlede visninger. Derefter Interior with a Cavalier and Lady og LE MARCHAND DE GIBIER. I alt 2.500 besøg: 600 på kunstnersiden, 1.900 på værkerne. Publikum falder: 50% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 2.100 besøg. Én smag skiller sig ud: Romantisk (Følelsesmæssig stemning) får 47% af besøgene for kun 25% af kataloget.
Willem Van Mieris: de 10 mest viste værker
Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af Willem Van Mieris, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.
Hvordan ændrer publikummet for Willem Van Mieris sig fra måned til måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
100
Jul 2026
600
1.500
Aug 2026
0
200
Sept 2026
0
100
Hvordan er værkerne fra Willem Van Mieris blevet set i løbet af året?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger publikum blandt værkerne fra Willem Van Mieris?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Elegant
81,2%
80,0%
Klassisk
6,2%
13,3%
Dramatisk
6,2%
6,7%
Romantisk
6,2%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Romantisk
25,0%
46,7%
Rolig
37,5%
13,3%
Reflekterende
12,5%
26,7%
Melankolsk
12,5%
6,7%
Urolig spænding
6,2%
6,7%
Dramatisk
6,2%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
70,3%
50,0%
Blød skygge
16,2%
22,7%
Blød lysstyrke
8,1%
22,7%
Lysende balance
5,4%
4,5%
Lysstærk
0,0%
0,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
40,5%
45,5%
Dæmpet farvemætning
35,1%
45,5%
Afbalanceret blød
18,9%
4,5%
Tydelig farveintensitet
5,4%
4,5%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
86,7%
86,7%
Mørke toner
6,7%
6,7%
Neutrale nuancer
6,7%
6,7%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
48,6%
45,5%
Afbalanceret
46,0%
50,0%
Levende og mættet
5,4%
4,5%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
16,2%
4,5%
Blid
18,9%
18,2%
Balanceret
24,3%
13,6%
Kraftig kontrast
16,2%
36,4%
Udsagn
24,3%
27,3%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
18,9%
27,3%
Blødt blandet palet
5,4%
4,5%
Balanceret harmoni
21,6%
18,2%
Stærk farveenhed
46,0%
45,5%
Sammenhængende palette
8,1%
4,5%
Hvordan sammenligner de mest sete værker af Willem Van Mieris sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
LES BULLES DE SAVON
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Greengrocer
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
LA CUISINIERE
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Expulsion of Hagar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
The Escaped Bird
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Venus and Cupid
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Children's Games
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
LE MARCHAND DE GIBIER
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Bacchanalian Scene
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Landscape with Ruins, Nymph…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
Hvilke sprog taler publikummet hos Willem Van Mieris?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvordan ser de daglige besøg hos Willem Van Mieris ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
Dag
Besøg
tor 24 Sept
0
fre 25 Sept
100
lør 26 Sept
0
søn 27 Sept
0
man 28 Sept
0
tir 29 Sept
0
ons 30 Sept
0
tor 1 Okt
0
fre 2 Okt
0
lør 3 Okt
200
søn 4 Okt
100
man 5 Okt
0
tir 6 Okt
0
ons 7 Okt
0
tor 8 Okt
0
fre 9 Okt
0
lør 10 Okt
0
søn 11 Okt
0
man 12 Okt
0
tir 13 Okt
100
ons 14 Okt
0
tor 15 Okt (forventet)
0
fre 16 Okt (forventet)
0
lør 17 Okt (forventet)
0
søn 18 Okt (forventet)
0
man 19 Okt (forventet)
0
tir 20 Okt (forventet)
0
ons 21 Okt (forventet)
0
tor 22 Okt (forventet)
0
fre 23 Okt (forventet)
0
lør 24 Okt (forventet)
0
søn 25 Okt (forventet)
0
man 26 Okt (forventet)
0
tir 27 Okt (forventet)
0
ons 28 Okt (forventet)
0
tor 29 Okt (forventet)
0
fre 30 Okt (forventet)
0
lør 31 Okt (forventet)
0
søn 1 Nov (forventet)
0
man 2 Nov (forventet)
0
tir 3 Nov (forventet)
0
ons 4 Nov (forventet)
0
Willem Van Mieris: korte svar
Hvad er det mest sete værk af Willem Van Mieris?
Landscape with Ruins, Nymphs Bathing: 400 besøg, hvilket udgør 18% af visningerne for Willem Van Mieris. Listen går ned til rang 10.
Hvor mange besøg får Willem Van Mieris?
2.500 i løbet af tolv måneder (600 på kunstnersiden, 1.900 på værkerne).
Foretrækker publikum en bestemt type værker af Willem Van Mieris?
Ja, Romantisk (Følelsesmæssig stemning): 47% af besøgene for 25% af kataloget.