Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Vlaho Bukovac på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Vlaho Bukovac: nøgletal
Det mest sete værk er In the Boudoir: 500 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 33% af Vlaho Bukovacs samlede visninger. Derefter A moment's distraction og Mrs Richard Le Doux. I alt 1.800 besøg: 400 på kunstnersiden, 1.400 på værkerne. Publikum vokser: 300% flere besøg i Okt 2026 end i Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 1.100 besøg. Én smag skiller sig ud: Elegant (Stemning) får 60% af besøgene for kun 8% af kataloget.
Vlaho Bukovac: de 6 mest viste værker
Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 6 værker af Vlaho Bukovac, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.
Hvordan ændrer publikummet for Vlaho Bukovac sig fra måned til måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
200
900
Aug 2026
100
100
Sept 2026
100
0
Okt 2026
0
400
Hvordan er værkerne fra Vlaho Bukovac blevet set i løbet af året?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger publikum blandt værkerne fra Vlaho Bukovac?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Elegant
8,3%
60,0%
Romantisk
25,0%
20,0%
Klassisk
16,7%
20,0%
Dramatisk
16,7%
0,0%
Seren
16,7%
0,0%
Æterisk
8,3%
0,0%
Luksuriøs
8,3%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Reflekterende
41,7%
40,0%
Romantisk
8,3%
60,0%
Æterisk
16,7%
0,0%
Rolig
8,3%
0,0%
Dramatisk
8,3%
0,0%
Glædesfyldt
8,3%
0,0%
Fredfyldt
8,3%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
21,7%
33,3%
Blød skygge
43,5%
26,7%
Blød lysstyrke
34,8%
40,0%
Lysende balance
0,0%
0,0%
Lysstærk
0,0%
0,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
34,8%
20,0%
Dæmpet farvemætning
21,7%
0,0%
Afbalanceret blød
39,1%
80,0%
Tydelig farveintensitet
0,0%
0,0%
Levende farve
4,3%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
39,1%
20,0%
Afbalanceret
56,5%
80,0%
Levende og mættet
4,3%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
4,3%
0,0%
Blid
17,4%
26,7%
Balanceret
13,0%
0,0%
Kraftig kontrast
26,1%
26,7%
Udsagn
39,1%
46,7%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
17,4%
13,3%
Blødt blandet palet
17,4%
20,0%
Balanceret harmoni
17,4%
6,7%
Stærk farveenhed
30,4%
0,0%
Sammenhængende palette
17,4%
60,0%
Hvordan sammenligner de mest sete værker af Vlaho Bukovac sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
La Grande Iza
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Samson Fox
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
John the Baptist
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
High Summer
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Reclining nude
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Nude
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Toast
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Our Forefathers
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
By the Sea
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Koketa
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hvilke sprog taler publikummet hos Vlaho Bukovac?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
Sprog
Besøg
Del
engelsk
100
100,0%
Hvordan ser de daglige besøg hos Vlaho Bukovac ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
Dag
Besøg
søn 18 Okt
0
man 19 Okt
0
tir 20 Okt
0
ons 21 Okt
100
tor 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lør 24 Okt
0
søn 25 Okt
0
man 26 Okt
0
tir 27 Okt
0
ons 28 Okt
0
tor 29 Okt
0
fre 30 Okt
0
lør 31 Okt
0
søn 1 Nov
0
man 2 Nov
0
tir 3 Nov
0
ons 4 Nov
0
tor 5 Nov
100
fre 6 Nov
100
lør 7 Nov
0
søn 8 Nov (forventet)
0
man 9 Nov (forventet)
0
tir 10 Nov (forventet)
0
ons 11 Nov (forventet)
100
tor 12 Nov (forventet)
100
fre 13 Nov (forventet)
100
lør 14 Nov (forventet)
0
søn 15 Nov (forventet)
0
man 16 Nov (forventet)
0
tir 17 Nov (forventet)
0
ons 18 Nov (forventet)
100
tor 19 Nov (forventet)
100
fre 20 Nov (forventet)
100
lør 21 Nov (forventet)
0
søn 22 Nov (forventet)
0
man 23 Nov (forventet)
0
tir 24 Nov (forventet)
0
ons 25 Nov (forventet)
100
tor 26 Nov (forventet)
100
fre 27 Nov (forventet)
100
lør 28 Nov (forventet)
0
Vlaho Bukovac: korte svar
Hvad er det mest sete værk af Vlaho Bukovac?
In the Boudoir: 500 besøg, hvilket udgør 33% af visningerne for Vlaho Bukovac. Listen går ned til rang 6.
Hvor mange besøg får Vlaho Bukovac?
1.800 i løbet af tolv måneder (400 på kunstnersiden, 1.400 på værkerne).
Foretrækker publikum en bestemt type værker af Vlaho Bukovac?
Ja, Elegant (Stemning): 60% af besøgene for 8% af kataloget.