Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Thomas Sidney Cooper på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Thomas Sidney Cooper: publikum på et øjebliksbillede
The Lord Of The Pastures fanger flest blikke: 400 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 24% af alle visninger af Thomas Sidney Cooper på OriginalUniqueArt.com. An Evening Drink og Morning, Canterbury Meadows, Kent følger efter. Thomas Sidney Cooper har genereret 2.600 besøg: 1.100 på kunstnersiden og 1.500 på enkelte værker. Den travleste måned var Jul 2026 med 1.900 besøg. Publikum hælder mod Dæmpet farvemætning (Farvemætning): 65% af besøgene, for 40% af kunstnerens katalog.
De 10 værker af Thomas Sidney Cooper, der fanger flest blikke
Rangeret efter reelle besøg på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder: de 10 værker af Thomas Sidney Cooper, som folk åbner mest, med førstepladsen først.
-
1
The Lord Of The Pastures
400 besøg · 23,5%
-
2
An Evening Drink, 1897
200 besøg · 11,8%
-
3
Morning, Canterbury Meadows, Kent, 1869
200 besøg · 11,8%
-
4
Heat Showers in August, 1857
100 besøg · 5,9%
-
5
Mountain Sheep, 1862
100 besøg · 5,9%
-
6
Peasants and Sheep
100 besøg · 5,9%
-
7
Midday Repose, 1866
100 besøg · 5,9%
-
8
The Evening Drink in the Canterbury Meadows, 1851
100 besøg · 5,9%
-
9
A Group of Cattle, 1877
100 besøg · 5,9%
-
10
Cattle Wattering
100 besøg · 5,9%
Hvor mange ser Thomas Sidney Cooper hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 700 | 1.200 |
| Aug 2026 | 200 | 100 |
| Sept 2026 | 100 | 200 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Thomas Sidney Cooper set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger Thomas Sidney Coopers følgere?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 4,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 8,0% | 11,8% |
| Blød lysstyrke | 26,0% | 47,1% |
| Lysende balance | 58,0% | 35,3% |
| Lysstærk | 4,0% | 5,9% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 8,0% | 0,0% |
| Dæmpet farvemætning | 40,0% | 64,7% |
| Afbalanceret blød | 28,0% | 17,6% |
| Tydelig farveintensitet | 24,0% | 17,6% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 55,3% | 58,8% |
| Jordagtig | 36,2% | 35,3% |
| Mørke toner | 6,4% | 5,9% |
| Pastelfarver | 2,1% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 12,0% | 0,0% |
| Afbalanceret | 58,0% | 82,3% |
| Levende og mættet | 30,0% | 17,6% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 2,0% | 0,0% |
| Blid | 8,0% | 0,0% |
| Balanceret | 0,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 22,0% | 11,8% |
| Udsagn | 68,0% | 88,2% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 6,0% | 11,8% |
| Blødt blandet palet | 2,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 6,0% | 11,8% |
| Stærk farveenhed | 38,0% | 41,2% |
| Sammenhængende palette | 48,0% | 35,3% |
Hvilke værker af Thomas Sidney Cooper fanger flest øjne, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| An Evening Scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Minster marshes, East Kent | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Meadows Near Canterbury | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Goats and Kids in a Shed | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Canterbury meadows | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| An Evening Drink | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Landscape With Cattle And S… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mountain Sheep (also known… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Highland Cattle by a Stream | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Peasants and Sheep | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
På hvilke sprog følger folk Thomas Sidney Cooper?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 300 | 100,0% |
Hvor mange ser Thomas Sidney Cooper hver dag, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 26 Sept | 400 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 100 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 400 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 200 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 200 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 100 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 100 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 100 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 100 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om Thomas Sidney Cooper
Hvilke værker af Thomas Sidney Cooper vækker mest opmærksomhed?
- The Lord Of The Pastures, med 400 visninger (24% af alle visninger for Thomas Sidney Cooper). Ranglisten ovenfor viser 10 værker.
Hvor mange ser Thomas Sidney Cooper på OriginalUniqueArt.com?
- 2.600 besøg over tolv måneder: 1.100 på kunstnersiden og 1.500 på enkelte værker.
Hvilken type værker af Thomas Sidney Cooper foretrækker folk?
- Dæmpet farvemætning (Farvemætning): 65% af besøgene, mod 40% af kataloget.