Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Thomas Luny på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Thomas Luny: nøgletal
Det mest sete værk er Off Dartmouth, Devon: 300 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 12% af Thomas Lunys samlede visninger. Derefter Men-o'-war And Figures On The Shore At Teignmouth og Mount St Michael. I alt 2.500 besøg: 400 på kunstnersiden, 2.100 på værkerne. Publikum falder: 33% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 1.800 besøg. Én smag skiller sig ud: Levende og mættet (Farveintensitet) får 42% af besøgene for kun 20% af kataloget.
Thomas Luny: de 10 mest viste værker
Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af Thomas Luny, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.
-
1
Off Dartmouth, Devon
300 besøg · 12,5%
-
2
Men-o'-war And Figures On The Shore At Teignmouth
200 besøg · 8,3%
-
3
Mount St Michael
200 besøg · 8,3%
-
4
Battle of the nile august 1st at - (10pm), 1798
100 besøg · 4,2%
-
5
Fishermen unloading the catch with a merchant ship in calm water off brymer bay devon
100 besøg · 4,2%
-
6
Hms 'victory' Raking The 'salvador Del Mundo' At The Battle Of Cape St Vincent
100 besøg · 4,2%
-
7
Fishing Scene, Teignmouth Beach And The Ness, Devon
100 besøg · 4,2%
-
8
A Coastal Landscape With Fisherfolk On A Boat
100 besøg · 4,2%
-
9
The Battle Of Navarino
100 besøg · 4,2%
-
10
Sea Piece
100 besøg · 4,2%
Hvordan ændrer publikummet for Thomas Luny sig fra måned til måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 200 |
| Jul 2026 | 300 | 1.500 |
| Aug 2026 | 100 | 200 |
| Sept 2026 | 0 | 200 |
Hvordan er værkerne fra Thomas Luny blevet set i løbet af året?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger publikum blandt værkerne fra Thomas Luny?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 4,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 24,0% | 25,0% |
| Blød lysstyrke | 38,0% | 20,8% |
| Lysende balance | 34,0% | 54,2% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 24,0% | 20,8% |
| Dæmpet farvemætning | 42,0% | 29,2% |
| Afbalanceret blød | 20,0% | 29,2% |
| Tydelig farveintensitet | 14,0% | 20,8% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 55,8% | 70,0% |
| Jordagtig | 32,6% | 20,0% |
| Mørke toner | 11,6% | 10,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 24,0% | 12,5% |
| Afbalanceret | 56,0% | 45,8% |
| Levende og mættet | 20,0% | 41,7% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 2,0% | 4,2% |
| Blid | 12,0% | 12,5% |
| Balanceret | 14,0% | 20,8% |
| Kraftig kontrast | 32,0% | 20,8% |
| Udsagn | 40,0% | 41,7% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 8,0% | 8,3% |
| Blødt blandet palet | 10,0% | 8,3% |
| Balanceret harmoni | 2,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 32,0% | 20,8% |
| Sammenhængende palette | 48,0% | 62,5% |
Hvordan sammenligner de mest sete værker af Thomas Luny sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Battle Of Trafalgar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Hms 'victorious' Taking The… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Burning Hulk | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fire At Sea | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Hms 'victory' Raking The 's… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Off the Squadron, Cowes | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| H.M.S. Victorious Taking Th… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Yachting Off The Royal Yach… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Battle Of Algiers, 27th… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog taler publikummet hos Thomas Luny?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvordan ser de daglige besøg hos Thomas Luny ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
Thomas Luny: korte svar
Hvad er det mest sete værk af Thomas Luny?
- Off Dartmouth, Devon: 300 besøg, hvilket udgør 12% af visningerne for Thomas Luny. Listen går ned til rang 10.
Hvor mange besøg får Thomas Luny?
- 2.500 i løbet af tolv måneder (400 på kunstnersiden, 2.100 på værkerne).
Foretrækker publikum en bestemt type værker af Thomas Luny?
- Ja, Levende og mættet (Farveintensitet): 42% af besøgene for 20% af kataloget.