Stuart Davis Publikum & Topværker

1892 – 1964

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Stuart Davis på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Stuart Davis: nøgletal

Det mest sete værk er Visa 1: 300 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 6% af Stuart Daviss samlede visninger. Derefter Garage No. 1 og Study for ''Blips and Ifs''. I alt 5.400 besøg: 1.100 på kunstnersiden, 4.300 på værkerne. Publikum falder: 43% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 4.100 besøg. Enhedsfordeling af publikum: enheder (83%) og telefoner (17%). Én smag skiller sig ud: Jordagtig (Farvepalette) får 32% af besøgene for kun 17% af kataloget.

Stuart Davis: de 10 mest viste værker

Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af Stuart Davis, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.

  1. Visa 1 1 Visa 1 300 besøg · 6,4%
  2. Garage No. 1 2 Garage No. 1, 1917 200 besøg · 4,3%
  3. Study for ''Blips and Ifs'' 3 Study for ''Blips and Ifs'' 200 besøg · 4,3%
  4. Odol 4 Odol 100 besøg · 2,1%
  5. The Mellow Pad 5 The Mellow Pad 100 besøg · 2,1%
  6. Impression of the New York World's Fair (mural study, Communications Building, World's Fair, Flushing, New York) 6 Impression of the New York World's Fair (mural study, Communications Building, World's Fair, Flushing, New York), 1938 100 besøg · 2,1%
  7. Waterfront Landscape 7 Waterfront Landscape, 1936 100 besøg · 2,1%
  8. Composition 8 Composition, 1935 100 besøg · 2,1%
  9. Hot Still-Scape for Six Colors. Seventh Avenue Style 9 Hot Still-Scape for Six Colors. Seventh Avenue Style 100 besøg · 2,1%
  10. T View 10 T View, 1951 100 besøg · 2,1%

Hvordan ændrer publikummet for Stuart Davis sig fra måned til måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20260200
Jul 20265003.600
Aug 2026200500
Sept 20264000

Hvordan er værkerne fra Stuart Davis blevet set i løbet af året?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest sete værker af Stuart Davis sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Odol00000000001000
Rocks, Gloucester000000000000
The Mellow Pad00000000010000
Tropes de Teens000000000000
Visa 1000000001001001000
Report rockport000000000000
Owh! in San Pao000000000000
Hot Still-Scape for Six Col…00000000010000
Sketch000000000000
Rapt at Rappaport's000000000000

Telefoner, tablets eller computere: hvor har Stuart Davis været set?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene
EnhedBesøgDel
enheder4.50083,3%
telefoner90016,7%

Hvilke sprog taler publikummet hos Stuart Davis?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene
SprogBesøgDel
engelsk400100,0%

Hvordan ser de daglige besøg hos Stuart Davis ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene
DagBesøg
tir 22 Sept0
ons 23 Sept100
tor 24 Sept0
fre 25 Sept0
lør 26 Sept0
søn 27 Sept100
man 28 Sept0
tir 29 Sept0
ons 30 Sept100
tor 1 Okt0
fre 2 Okt100
lør 3 Okt0
søn 4 Okt0
man 5 Okt0
tir 6 Okt0
ons 7 Okt100
tor 8 Okt0
fre 9 Okt200
lør 10 Okt0
søn 11 Okt0
man 12 Okt100
tir 13 Okt (forventet)0
ons 14 Okt (forventet)200
tor 15 Okt (forventet)0
fre 16 Okt (forventet)200
lør 17 Okt (forventet)0
søn 18 Okt (forventet)100
man 19 Okt (forventet)100
tir 20 Okt (forventet)0
ons 21 Okt (forventet)200
tor 22 Okt (forventet)0
fre 23 Okt (forventet)200
lør 24 Okt (forventet)0
søn 25 Okt (forventet)100
man 26 Okt (forventet)100
tir 27 Okt (forventet)0
ons 28 Okt (forventet)200
tor 29 Okt (forventet)0
fre 30 Okt (forventet)200
lør 31 Okt (forventet)0
søn 1 Nov (forventet)100
man 2 Nov (forventet)100

Stuart Davis: korte svar

Hvad er det mest sete værk af Stuart Davis?

Visa 1: 300 besøg, hvilket udgør 6% af visningerne for Stuart Davis. Listen går ned til rang 10.

Hvor mange besøg får Stuart Davis?

5.400 i løbet af tolv måneder (1.100 på kunstnersiden, 4.300 på værkerne).

Ser folk Stuart Davis på en telefon eller en computer?

På begge: enheder (83%) og telefoner (17%); enheder fører med 83%.

Foretrækker publikum en bestemt type værker af Stuart Davis?

Ja, Jordagtig (Farvepalette): 32% af besøgene for 17% af kataloget.