Sandro Botticelli Publikum & Topværker

1445 – 1510

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Sandro Botticelli på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Sandro Botticelli: nøgletal

Det mest sete værk er Venus' fødsel: 107.400 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 17% af Sandro Botticellis samlede visninger. Derefter Primavera og fødslen af Venus. I alt 594.900 besøg: 66.400 på kunstnersiden, 528.500 på værkerne. Publikum vokser: 68% flere besøg i Okt 2026 end i Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 230.300 besøg. Publikums sprog: engelsk (28%), italiensk (18%) og spansk (9%). Publikums lande: Italien (17%), USA (14%) og Tyskland (7%). Enhedsfordeling af publikum: enheder (52%), telefoner (43%) og tablets (6%). Én smag skiller sig ud: Jordagtig (Farvepalette) får 78% af besøgene for kun 56% af kataloget.

Sandro Botticelli: de 10 mest viste værker

Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af Sandro Botticelli, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.

  1. Venus' fødsel 1 Venus' fødsel, 1485 107.400 besøg · 16,6%
  2. Primavera 2 Primavera 36.500 besøg · 5,6%
  3. fødslen af Venus 3 fødslen af Venus, 1486 28.600 besøg · 4,4%
  4. Calumnia af Apelles 4 Calumnia af Apelles, 1495 25.400 besøg · 3,9%
  5. Venus og de tre gracer, der overreder gaver til en ung kvinde 5 Venus og de tre gracer, der overreder gaver til en ung kvinde 17.900 besøg · 2,8%
  6. Forår 6 Forår, 1482 16.800 besøg · 2,6%
  7. Madonna og barn med engel 7 Madonna og barn med engel, 1470 15.400 besøg · 2,4%
  8. Venus og Mars 8 Venus og Mars 15.200 besøg · 2,3%
  9. Den Mystiske Fødsel 9 Den Mystiske Fødsel, 1500 14.900 besøg · 2,3%
  10. Adoration Of The Magi 10 Adoration Of The Magi 13.700 besøg · 2,1%

Hvordan ændrer publikummet for Sandro Botticelli sig fra måned til måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20262006.700
Jul 202612.400217.900
Aug 20268.90097.800
Sept 202612.50081.200
Okt 202632.400124.900

Hvordan er værkerne fra Sandro Botticelli blevet set i løbet af året?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest sete værker af Sandro Botticelli sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene
KunstværkNov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026Okt 2026
Venus' fødsel000000010020.80023.30018.30024.600
Forår000000004.4002.1001.9004.500
Venus og Mars000000002.6001.6002.0001.800
Adoration Of The Magi000000002.1002.1001.3005.700
Calumnia af Apelles00000003007.9003.9001.2007.600
Pallas and Centaur0000000030010000
Madonnaen af Magnificat000000008001.300100300
Den Mystiske Fødsel000000004.0002.7002.7003.300
Portrait Of A Young Woman000000000000
Jungfru Maria ærer barnet000000000000

Telefoner, tablets eller computere: hvor har Sandro Botticelli været set?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene
EnhedBesøgDel
enheder308.30051,8%
telefoner253.70042,6%
tablets32.9005,5%

Hvilke sprog taler publikummet hos Sandro Botticelli?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene
SprogBesøgDel
engelsk8.60027,7%
italiensk5.60018,1%
spansk2.8009,0%
tysk2.7008,7%
fransk2.6008,4%
arabisk1.2003,9%
japansk1.2003,9%
russisk1.2003,9%
Chinese8002,6%
koreansk6001,9%

Hvordan ser de daglige besøg hos Sandro Botticelli ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene
DagBesøg
søn 11 Okt7.700
man 12 Okt9.500
tir 13 Okt8.800
ons 14 Okt7.400
tor 15 Okt8.600
fre 16 Okt6.400
lør 17 Okt4.600
søn 18 Okt7.500
man 19 Okt8.600
tir 20 Okt11.000
ons 21 Okt9.100
tor 22 Okt11.800
fre 23 Okt5.100
lør 24 Okt5.500
søn 25 Okt6.100
man 26 Okt10.300
tir 27 Okt12.700
ons 28 Okt7.300
tor 29 Okt9.400
fre 30 Okt5.600
lør 31 Okt6.700
søn 1 Nov (forventet)7.600
man 2 Nov (forventet)10.100
tir 3 Nov (forventet)11.500
ons 4 Nov (forventet)8.500
tor 5 Nov (forventet)10.600
fre 6 Nov (forventet)6.100
lør 7 Nov (forventet)6.000
søn 8 Nov (forventet)7.800
man 9 Nov (forventet)10.400
tir 10 Nov (forventet)11.900
ons 11 Nov (forventet)8.700
tor 12 Nov (forventet)10.900
fre 13 Nov (forventet)6.300
lør 14 Nov (forventet)6.100
søn 15 Nov (forventet)8.000
man 16 Nov (forventet)10.700
tir 17 Nov (forventet)12.200
ons 18 Nov (forventet)8.900
tor 19 Nov (forventet)11.200
fre 20 Nov (forventet)6.400
lør 21 Nov (forventet)6.300

Sandro Botticelli: korte svar

Hvad er det mest sete værk af Sandro Botticelli?

Venus' fødsel: 107.400 besøg, hvilket udgør 17% af visningerne for Sandro Botticelli. Listen går ned til rang 10.

Hvor mange besøg får Sandro Botticelli?

594.900 i løbet af tolv måneder (66.400 på kunstnersiden, 528.500 på værkerne).

Ser folk Sandro Botticelli på en telefon eller en computer?

På begge: enheder (52%), telefoner (43%) og tablets (6%); enheder fører med 52%.

Følges Sandro Botticelli på flere sprog?

Ja: engelsk (28%), italiensk (18%) og spansk (9%). engelsk fører med 28%.

Foretrækker publikum en bestemt type værker af Sandro Botticelli?

Ja, Jordagtig (Farvepalette): 78% af besøgene for 56% af kataloget.