Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Robert Gallon på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Robert Gallon: nøgletal
Det mest sete værk er A village scene: 1.400 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 58% af Robert Gallons samlede visninger. Derefter View of Richmond og Tributary of the Wharfe, Yorkshire. I alt 2.600 besøg: 500 på kunstnersiden, 2.100 på værkerne. Publikum falder: 33% færre besøg i Okt 2026 end i Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 1.600 besøg. Én smag skiller sig ud: Balanceret harmoni (Farveharmoni) får 58% af besøgene for kun 9% af kataloget.
Robert Gallon: de 10 mest viste værker
Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af Robert Gallon, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.
-
1
A village scene
1.400 besøg · 58,3%
-
2
View of Richmond
200 besøg · 8,3%
-
3
Tributary of the Wharfe, Yorkshire
100 besøg · 4,2%
-
4
Hall of Tankerness
100 besøg · 4,2%
-
5
Leigh from Southend
100 besøg · 4,2%
-
6
Leigh from Southend Pier
100 besøg · 4,2%
-
7
Drifting Along A Canal
100 besøg · 4,2%
-
8
Landscape with Gypsy Caravan
100 besøg · 4,2%
-
9
Deerness, mull head, orkney
100 besøg · 4,2%
-
10
Feeding The Chickens
100 besøg · 4,2%
Hvordan ændrer publikummet for Robert Gallon sig fra måned til måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 1.200 |
| Aug 2026 | 0 | 500 |
| Sept 2026 | 0 | 300 |
| Okt 2026 | 100 | 100 |
Hvordan er værkerne fra Robert Gallon blevet set i løbet af året?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger publikum blandt værkerne fra Robert Gallon?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 8,7% | 4,2% |
| Blød skygge | 17,4% | 58,3% |
| Blød lysstyrke | 47,8% | 16,7% |
| Lysende balance | 26,1% | 20,8% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 13,0% | 4,2% |
| Dæmpet farvemætning | 34,8% | 66,7% |
| Afbalanceret blød | 34,8% | 16,7% |
| Tydelig farveintensitet | 17,4% | 12,5% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 42,9% | 70,8% |
| Neutrale nuancer | 42,9% | 20,8% |
| Mørke toner | 14,3% | 8,3% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 8,7% | 0,0% |
| Afbalanceret | 69,6% | 83,3% |
| Levende og mættet | 21,7% | 16,7% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 8,7% | 4,2% |
| Blid | 13,0% | 8,3% |
| Balanceret | 8,7% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 17,4% | 4,2% |
| Udsagn | 52,2% | 83,3% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 17,4% | 4,2% |
| Blødt blandet palet | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 8,7% | 58,3% |
| Stærk farveenhed | 30,4% | 16,7% |
| Sammenhængende palette | 43,5% | 20,8% |
Hvordan sammenligner de mest sete værker af Robert Gallon sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A village scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 500 | 300 | 0 |
| View of Richmond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Feeding The Chickens | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| On the Llugwy near Capel Cu… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Children Watching A Wheelwr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Evie, burgar rost | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| On the Medway | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Deerness, mull head, orkney | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape with Gypsy Caravan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog taler publikummet hos Robert Gallon?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 100 | 100,0% |
Hvordan ser de daglige besøg hos Robert Gallon ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 100 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 100 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
Robert Gallon: korte svar
Hvad er det mest sete værk af Robert Gallon?
- A village scene: 1.400 besøg, hvilket udgør 58% af visningerne for Robert Gallon. Listen går ned til rang 10.
Hvor mange besøg får Robert Gallon?
- 2.600 i løbet af tolv måneder (500 på kunstnersiden, 2.100 på værkerne).
Foretrækker publikum en bestemt type værker af Robert Gallon?
- Ja, Balanceret harmoni (Farveharmoni): 58% af besøgene for 9% af kataloget.