Remedios Varo Blikket på værket

1908 – 1963

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Remedios Varo på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Remedios Varo: hvad et år med besøg viser

The call er det mest sete værk: 3.500 visninger på et år, hvilket svarer til 8% af al opmærksomheden rettet mod Remedios Varo. Efterfulgt af Embroidering the Earth's mantle og Cats' Paradise. Kunstnerens side fik 17.700 besøg og værkerne 38.700: i alt 56.400 besøg. Opmærksomheden er steget med 93% fra Aug 2026 til Sept 2026. Jul 2026 var den travleste måned med 25.600 besøg. Besøgende læser på svensk (21%), italiensk (17%) og spansk (16%). Besøgende kommer fra Sverige (23%), Italien (18%) og Mexico (12%). Besøgende ser med på enheder (56%), telefoner (40%) og tablets (4%). De foretrækker Mystisk (Følelsesmæssig stemning): 92% af besøgene mod 71% af kataloget.

De 10 mest sete værker af Remedios Varo

Hver placering afspejler de besøg, der er modtaget på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; placering 1 er det mest besøgte værk af Remedios Varo.

  1. The call 1 The call 3.500 besøg · 7,9%
  2. Embroidering the Earth's mantle 2 Embroidering the Earth's mantle 3.000 besøg · 6,8%
  3. Cats' Paradise 3 Cats' Paradise 1.800 besøg · 4,1%
  4. Creation of birds 4 Creation of birds 1.700 besøg · 3,8%
  5. Dead leaves 5 Dead leaves 1.600 besøg · 3,6%
  6. Vegetarian vampire 6 Vegetarian vampire 1.300 besøg · 2,9%
  7. The farewell 7 The farewell 1.200 besøg · 2,7%
  8. Harmony 8 Harmony 1.200 besøg · 2,7%
  9. The other clock 3 9 The other clock 3 1.100 besøg · 2,5%
  10. Premonition 10 Premonition 1.100 besøg · 2,5%

Hvornår besøger folk Remedios Varos side?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Data i en tabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026200400
Jul 20266.30019.300
Aug 20262.6007.700
Sept 20268.60011.300

Hvornår er værkerne fra Remedios Varo tilgængelige?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er de mest sete værker af Remedios Varo, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Data i en tabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Embroidering the Earth's ma…000000001005004001.200
The other clock 3000000000100200700
Star catcher0000000002000300
Premonition000000000300300100
Born again 10000000000600100
Icon (open)00000000010000
Meeting000000000200500100
The call0000000006009001.400
Spiral transit00000000040000
Capillary locomotion 300000000001000

Hvordan er enhedsfordelingen for Remedios Varo-publikummet?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Data i en tabel
EnhedBesøgDel
enheder31.60056,0%
telefoner22.30039,5%
tablets2.5004,4%

På hvilke sprog følges Remedios Varo?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Data i en tabel
SprogBesøgDel
svensk2.60021,0%
italiensk2.10016,9%
spansk2.00016,1%
portugisisk1.0008,1%
engelsk9007,3%
tysk6004,8%
polsk4003,2%
tjekkisk3002,4%
dansk3002,4%
japansk3002,4%

Hvor mange besøg om dagen får Remedios Varo, og hvad er det næste?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Data i en tabel
DagBesøg
man 5 Okt2.200
tir 6 Okt700
ons 7 Okt2.500
tor 8 Okt1.300
fre 9 Okt1.300
lør 10 Okt500
søn 11 Okt900
man 12 Okt1.300
tir 13 Okt900
ons 14 Okt500
tor 15 Okt900
fre 16 Okt1.400
lør 17 Okt2.600
søn 18 Okt2.000
man 19 Okt9.000
tir 20 Okt800
ons 21 Okt800
tor 22 Okt1.700
fre 23 Okt1.300
lør 24 Okt2.400
søn 25 Okt1.700
man 26 Okt (forventet)7.200
tir 27 Okt (forventet)1.400
ons 28 Okt (forventet)2.200
tor 29 Okt (forventet)2.300
fre 30 Okt (forventet)2.300
lør 31 Okt (forventet)3.200
søn 1 Nov (forventet)2.700
man 2 Nov (forventet)8.300
tir 3 Nov (forventet)1.600
ons 4 Nov (forventet)2.500
tor 5 Nov (forventet)2.600
fre 6 Nov (forventet)2.600
lør 7 Nov (forventet)3.600
søn 8 Nov (forventet)3.000
man 9 Nov (forventet)9.100
tir 10 Nov (forventet)1.800
ons 11 Nov (forventet)2.800
tor 12 Nov (forventet)2.800
fre 13 Nov (forventet)2.900
lør 14 Nov (forventet)4.000
søn 15 Nov (forventet)3.400

Hvad folk spørger om Remedios Varo

Hvilket værk af Remedios Varo er det mest besøgte?

The call først med 3.500 besøg, hvilket svarer til 8% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Remedios Varo på OriginalUniqueArt.com?

56.400 besøg over tolv måneder: 17.700 til kunstnersiden, 38.700 til værkerne.

Hvilke enheder bruger publikummet til Remedios Varo?

Publikum kommer fra enheder (56%), telefoner (40%) og tablets (4%); enheder står for 56% af besøgene.

Hvilke sprog bruger Remedios Varos følgere?

svensk (21%), italiensk (17%) og spansk (16%); svensk udgør 21%.

Hvilke værker af Remedios Varo matcher de besøgendes smag?

Værker beskrevet som Mystisk (Følelsesmæssig stemning) genererer 92% af de besøg, der stammer fra 71% af kataloget.