Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Rasmus Christiansen på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Rasmus Christiansen: hvad et år med besøg viser
Ockley Windmill, Surrey er det mest sete værk: 1.200 visninger på et år, hvilket svarer til 29% af al opmærksomheden rettet mod Rasmus Christiansen. Efterfulgt af Shiremark Windmill, Capel, Surrey og Gosterwood Manor Farm, Forest Green, Surrey. Kunstnerens side fik 1.000 besøg og værkerne 3.200: i alt 4.200 besøg. Opmærksomheden er steget med 300% fra Sept 2026 til Okt 2026. Jul 2026 var den travleste måned med 3.000 besøg. Besøgende ser med på enheder (83%) og telefoner (17%). De foretrækker Nostalgisk (Følelsesmæssig stemning): 63% af besøgene mod 11% af kataloget.
De 10 mest sete værker af Rasmus Christiansen
Hver placering afspejler de besøg, der er modtaget på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; placering 1 er det mest besøgte værk af Rasmus Christiansen.
-
1
Ockley Windmill, Surrey, 1923
1.200 besøg · 28,6%
-
2
Shiremark Windmill, Capel, Surrey, 1919
400 besøg · 9,5%
-
3
Gosterwood Manor Farm, Forest Green, Surrey, 1926
400 besøg · 9,5%
-
4
Gosterwood Manor, Forest Green, Surrey, 1926
200 besøg · 4,8%
-
5
Distant View of Leith Hill, Surrey, with Tower, 1925
200 besøg · 4,8%
-
6
Staircase in Cottage at Godstone, Surrey, 1919
200 besøg · 4,8%
-
7
Streeters, Terrace and Huddle Cottages, High Street, Oxted, Surrey, 1919
100 besøg · 2,4%
-
8
St John the Baptist Church, Okewood, near Ockley, Surrey, 1924
100 besøg · 2,4%
-
9
Exterior of Cottage near Oxted, Surrey, 1914
100 besøg · 2,4%
-
10
Part of 'The Barracks', Oakwood Hill, Ockley, near Dorking, Surrey, 1919
100 besøg · 2,4%
Hvornår besøger folk Rasmus Christiansens side?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Data i en tabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 900 | 2.100 |
| Aug 2026 | 100 | 100 |
| Sept 2026 | 0 | 200 |
| Okt 2026 | 0 | 800 |
Hvornår er værkerne fra Rasmus Christiansen tilgængelige?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende blandt værkerne fra Rasmus Christiansen?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Data i en tabel
| Følelsesmæssig stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Nostalgisk | 11,1% | 63,2% |
| Fredfyldt | 33,3% | 21,1% |
| Rolig | 33,3% | 10,5% |
| Trøstende | 11,1% | 5,3% |
| Glædesfyldt | 11,1% | 0,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 0,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 2,0% | 0,0% |
| Blød lysstyrke | 16,0% | 4,8% |
| Lysende balance | 62,0% | 42,9% |
| Lysstærk | 20,0% | 52,4% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 6,0% | 2,4% |
| Dæmpet farvemætning | 18,0% | 47,6% |
| Afbalanceret blød | 54,0% | 47,6% |
| Tydelig farveintensitet | 22,0% | 2,4% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 70,2% | 90,2% |
| Jordagtig | 10,6% | 2,4% |
| Naturtema | 8,5% | 2,4% |
| Pastelfarver | 6,4% | 2,4% |
| Mørke toner | 4,3% | 2,4% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 2,0% | 0,0% |
| Afbalanceret | 36,0% | 50,0% |
| Levende og mættet | 62,0% | 50,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 6,0% | 30,9% |
| Blid | 34,0% | 33,3% |
| Balanceret | 20,0% | 11,9% |
| Kraftig kontrast | 26,0% | 23,8% |
| Udsagn | 14,0% | 0,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 14,0% | 11,9% |
| Blødt blandet palet | 18,0% | 42,9% |
| Balanceret harmoni | 18,0% | 14,3% |
| Stærk farveenhed | 46,0% | 30,9% |
| Sammenhængende palette | 4,0% | 0,0% |
Hvad er de mest sete værker af Rasmus Christiansen, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Data i en tabel
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ockley Windmill, Surrey | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 500 |
| Shiremark Windmill, Capel,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Interior of Cottage, Ockley… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Nørre Fælled in Copenhagen,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Exterior View of Unidentifi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kitchen Range at 'The Hare… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Wall with Arched Gateway Op… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Exterior View of Unidentifi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| St John the Baptist Church,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Volvens Farm, Forest Green,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvordan er enhedsfordelingen for Rasmus Christiansen-publikummet?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Data i en tabel
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 3.500 | 83,3% |
| telefoner | 700 | 16,7% |
På hvilke sprog følges Rasmus Christiansen?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange besøg om dagen får Rasmus Christiansen, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Data i en tabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 100 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 100 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 500 |
| tor 29 Okt | 1.000 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
Hvad folk spørger om Rasmus Christiansen
Hvilket værk af Rasmus Christiansen er det mest besøgte?
- Ockley Windmill, Surrey først med 1.200 besøg, hvilket svarer til 29% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Rasmus Christiansen på OriginalUniqueArt.com?
- 4.200 besøg over tolv måneder: 1.000 til kunstnersiden, 3.200 til værkerne.
Hvilke enheder bruger publikummet til Rasmus Christiansen?
- Publikum kommer fra enheder (83%) og telefoner (17%); enheder står for 83% af besøgene.
Hvilke værker af Rasmus Christiansen matcher de besøgendes smag?
- Værker beskrevet som Nostalgisk (Følelsesmæssig stemning) genererer 63% af de besøg, der stammer fra 11% af kataloget.