Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Pierre Adolphe Valette på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Pierre Adolphe Valette: publikum på et øjebliksbillede
Albert Square, Manchester fanger flest blikke: 200 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 22% af alle visninger af Pierre Adolphe Valette på OriginalUniqueArt.com. India House, Manchester og Romiley følger efter. Pierre Adolphe Valette har genereret 1.300 besøg: 500 på kunstnersiden og 800 på enkelte værker. Den travleste måned var Jul 2026 med 1.100 besøg. Publikum hælder mod Neutrale nuancer (Farvepalette): 80% af besøgene, for 30% af kunstnerens katalog.
De 8 værker af Pierre Adolphe Valette, der fanger flest blikke
Rangeret efter reelle besøg på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder: de 8 værker af Pierre Adolphe Valette, som folk åbner mest, med førstepladsen først.
-
1
Albert Square, Manchester, 1910
200 besøg · 22,2%
-
2
India House, Manchester, 1912
100 besøg · 11,1%
-
3
Romiley, 1916
100 besøg · 11,1%
-
4
Rowley Smart, 1925
100 besøg · 11,1%
-
5
Study of a 'Cab at All Saints', 1911
100 besøg · 11,1%
-
6
York Street Leading to Charles Street, Manchester, 1913
100 besøg · 11,1%
-
7
May Aimee Smith, 1918
100 besøg · 11,1%
-
8
Girl at Her Toilet
100 besøg · 11,1%
Hvor mange ser Pierre Adolphe Valette hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 800 |
| Aug 2026 | 100 | 0 |
| Sept 2026 | 100 | 0 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Pierre Adolphe Valette set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger Pierre Adolphe Valettes følgere?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 3,5% | 11,1% |
| Blød skygge | 24,1% | 22,2% |
| Blød lysstyrke | 58,6% | 55,6% |
| Lysende balance | 13,8% | 11,1% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 75,9% | 88,9% |
| Dæmpet farvemætning | 6,9% | 0,0% |
| Afbalanceret blød | 17,2% | 11,1% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 55,0% | 20,0% |
| Neutrale nuancer | 30,0% | 80,0% |
| Monokrom | 15,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 51,7% | 77,8% |
| Afbalanceret | 48,3% | 22,2% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 34,5% | 33,3% |
| Blid | 27,6% | 11,1% |
| Balanceret | 17,2% | 22,2% |
| Kraftig kontrast | 6,9% | 22,2% |
| Udsagn | 13,8% | 11,1% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 6,9% | 11,1% |
| Blødt blandet palet | 20,7% | 22,2% |
| Balanceret harmoni | 13,8% | 11,1% |
| Stærk farveenhed | 41,4% | 33,3% |
| Sammenhængende palette | 17,2% | 22,2% |
Hvilke værker af Pierre Adolphe Valette fanger flest øjne, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Figures by a Fence | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| India House, Manchester | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Flowers and Fruit | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Romiley | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Albert Square, Manchester | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Castlegate, Salford | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self Portrait Study | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rowley Smart | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
På hvilke sprog følger folk Pierre Adolphe Valette?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| fransk | 300 | 60,0% |
| engelsk | 200 | 40,0% |
Hvor mange ser Pierre Adolphe Valette hver dag, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 100 |
| lør 3 Okt | 100 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 200 |
| ons 7 Okt | 100 |
| tor 8 Okt | 200 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 100 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 100 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 100 |
| fre 23 Okt (forventet) | 100 |
| lør 24 Okt (forventet) | 100 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 100 |
| ons 28 Okt (forventet) | 100 |
| tor 29 Okt (forventet) | 100 |
| fre 30 Okt (forventet) | 100 |
| lør 31 Okt (forventet) | 100 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 100 |
| ons 4 Nov (forventet) | 100 |
Spørgsmål om Pierre Adolphe Valette
Hvilke værker af Pierre Adolphe Valette vækker mest opmærksomhed?
- Albert Square, Manchester, med 200 visninger (22% af alle visninger for Pierre Adolphe Valette). Ranglisten ovenfor viser 8 værker.
Hvor mange ser Pierre Adolphe Valette på OriginalUniqueArt.com?
- 1.300 besøg over tolv måneder: 500 på kunstnersiden og 800 på enkelte værker.
Hvilken type værker af Pierre Adolphe Valette foretrækker folk?
- Neutrale nuancer (Farvepalette): 80% af besøgene, mod 30% af kataloget.