Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Paul Huet på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Paul Huet: nøgletal
Det mest sete værk er CHEVAL NORMAND: 300 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 7% af Paul Huets samlede visninger. Derefter Le retour du grognard (Titre d'usage) og LES BRISANTS A LA POINTE DE GRANVILLE. I alt 4.700 besøg: 1.200 på kunstnersiden, 3.500 på værkerne. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 3.900 besøg. Enhedsfordeling af publikum: enheder (81%), telefoner (11%) og tablets (9%). Én smag skiller sig ud: Dramatisk (Stemning) får 14% af besøgene for kun 0% af kataloget.
Paul Huet: de 10 mest viste værker
Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af Paul Huet, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.
Hvordan ændrer publikummet for Paul Huet sig fra måned til måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
200
Jul 2026
1.000
2.900
Aug 2026
200
100
Sept 2026
0
0
Okt 2026
0
300
Hvordan er værkerne fra Paul Huet blevet set i løbet af året?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger publikum blandt værkerne fra Paul Huet?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Romantisk
87,5%
61,9%
Rolig og harmonisk
12,5%
9,5%
Dramatisk
0,0%
14,3%
Seren
0,0%
14,3%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Melankolsk
25,0%
33,3%
Fredfyldt
25,0%
23,8%
Romantisk
12,5%
14,3%
Rolig
12,5%
9,5%
Nostalgisk
25,0%
4,8%
Kraftfuld
0,0%
14,3%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
18,0%
17,8%
Blød skygge
34,0%
31,1%
Blød lysstyrke
22,0%
31,1%
Lysende balance
22,0%
15,6%
Lysstærk
4,0%
4,4%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
46,0%
46,7%
Dæmpet farvemætning
40,0%
40,0%
Afbalanceret blød
14,0%
11,1%
Tydelig farveintensitet
0,0%
2,2%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
58,3%
63,9%
Neutrale nuancer
38,9%
33,3%
Mørke toner
2,8%
2,8%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
54,0%
53,3%
Afbalanceret
42,0%
44,4%
Levende og mættet
4,0%
2,2%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
12,0%
11,1%
Blid
22,0%
13,3%
Balanceret
10,0%
4,4%
Kraftig kontrast
14,0%
15,6%
Udsagn
42,0%
55,6%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
8,0%
6,7%
Blødt blandet palet
8,0%
6,7%
Balanceret harmoni
6,0%
11,1%
Stærk farveenhed
32,0%
42,2%
Sammenhængende palette
46,0%
33,3%
Hvordan sammenligner de mest sete værker af Paul Huet sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
Woodland Stream
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
La Vallée de Bizanos
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
FORET DE FONTAINEBLEAU.LES…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
INONDATION A SAINT CLOUD (P…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
INTERIEUR DE FORET (COMPIEG…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
GRANDE MAREE D'EQUINOXE AUX…
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
0
A Pond near La Glacière, at…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Banks of the Seine at the B…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mills near la Glacière, aro…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Elms of Saint-Cloud
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Telefoner, tablets eller computere: hvor har Paul Huet været set?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tallene
Enhed
Besøg
Del
enheder
3.800
80,9%
telefoner
500
10,6%
tablets
400
8,5%
Hvilke sprog taler publikummet hos Paul Huet?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvordan ser de daglige besøg hos Paul Huet ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
Dag
Besøg
tor 15 Okt
0
fre 16 Okt
0
lør 17 Okt
0
søn 18 Okt
100
man 19 Okt
100
tir 20 Okt
0
ons 21 Okt
0
tor 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lør 24 Okt
0
søn 25 Okt
0
man 26 Okt
0
tir 27 Okt
100
ons 28 Okt
0
tor 29 Okt
100
fre 30 Okt
0
lør 31 Okt
200
søn 1 Nov
0
man 2 Nov
0
tir 3 Nov
200
ons 4 Nov
100
tor 5 Nov (forventet)
100
fre 6 Nov (forventet)
0
lør 7 Nov (forventet)
200
søn 8 Nov (forventet)
100
man 9 Nov (forventet)
100
tir 10 Nov (forventet)
300
ons 11 Nov (forventet)
100
tor 12 Nov (forventet)
100
fre 13 Nov (forventet)
0
lør 14 Nov (forventet)
200
søn 15 Nov (forventet)
100
man 16 Nov (forventet)
100
tir 17 Nov (forventet)
300
ons 18 Nov (forventet)
100
tor 19 Nov (forventet)
100
fre 20 Nov (forventet)
0
lør 21 Nov (forventet)
200
søn 22 Nov (forventet)
100
man 23 Nov (forventet)
100
tir 24 Nov (forventet)
300
ons 25 Nov (forventet)
100
Paul Huet: korte svar
Hvad er det mest sete værk af Paul Huet?
CHEVAL NORMAND: 300 besøg, hvilket udgør 7% af visningerne for Paul Huet. Listen går ned til rang 10.
Hvor mange besøg får Paul Huet?
4.700 i løbet af tolv måneder (1.200 på kunstnersiden, 3.500 på værkerne).
Ser folk Paul Huet på en telefon eller en computer?
På begge: enheder (81%), telefoner (11%) og tablets (9%); enheder fører med 81%.
Foretrækker publikum en bestemt type værker af Paul Huet?
Ja, Dramatisk (Stemning): 14% af besøgene for 0% af kataloget.