Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Ödön Márffy på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Ödön Márffy: publikum på et øjebliksbillede
Still-life With Flowers - fanger flest blikke: 200 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 10% af alle visninger af Ödön Márffy på OriginalUniqueArt.com. Old Custom-house At Vác og Girl From Nyerges følger efter. Ödön Márffy har genereret 2.400 besøg: 600 på kunstnersiden og 1.800 på enkelte værker. Den travleste måned var Jul 2026 med 2.000 besøg. Publikum hælder mod Afbalanceret (Farveintensitet): 71% af besøgene, for 52% af kunstnerens katalog.
De 10 værker af Ödön Márffy, der fanger flest blikke
Rangeret efter reelle besøg på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder: de 10 værker af Ödön Márffy, som folk åbner mest, med førstepladsen først.
-
1
Still-life With Flowers -
200 besøg · 9,5%
-
2
Old Custom-house At Vác
200 besøg · 9,5%
-
3
Girl From Nyerges
200 besøg · 9,5%
-
4
View From The Window
200 besøg · 9,5%
-
5
Still-life With Flowers
100 besøg · 4,8%
-
6
Girl In The Grass
100 besøg · 4,8%
-
7
Self-portrait With Red And Blue Scarf
100 besøg · 4,8%
-
8
Self-portrait -
100 besøg · 4,8%
-
9
Gossip
100 besøg · 4,8%
-
10
Composition With Nudes
100 besøg · 4,8%
Hvor mange ser Ödön Márffy hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 1.700 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 300 | 100 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Ödön Márffy set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger Ödön Márffys følgere?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 18,0% | 19,1% |
| Blød skygge | 28,0% | 33,3% |
| Blød lysstyrke | 32,0% | 28,6% |
| Lysende balance | 18,0% | 14,3% |
| Lysstærk | 4,0% | 4,8% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 18,0% | 14,3% |
| Dæmpet farvemætning | 28,0% | 28,6% |
| Afbalanceret blød | 26,0% | 33,3% |
| Tydelig farveintensitet | 28,0% | 23,8% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 48,8% | 55,0% |
| Mørke toner | 25,6% | 25,0% |
| Neutrale nuancer | 23,3% | 20,0% |
| Naturtema | 2,3% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 18,0% | 4,8% |
| Afbalanceret | 52,0% | 71,4% |
| Levende og mættet | 30,0% | 23,8% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 8,0% | 4,8% |
| Blid | 26,0% | 23,8% |
| Balanceret | 14,0% | 14,3% |
| Kraftig kontrast | 26,0% | 19,1% |
| Udsagn | 26,0% | 38,1% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 20,0% | 14,3% |
| Blødt blandet palet | 20,0% | 23,8% |
| Balanceret harmoni | 16,0% | 28,6% |
| Stærk farveenhed | 34,0% | 28,6% |
| Sammenhængende palette | 10,0% | 4,8% |
Hvilke værker af Ödön Márffy fanger flest øjne, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Self-Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Peaches | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Woman With Lace Kerchief | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait Of Endre Ady | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Boats At The Balaton | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Siesta | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Dynamic Sefl-portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rowers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lovers On The Bench | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
På hvilke sprog følger folk Ödön Márffy?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| italiensk | 300 | 100,0% |
Hvor mange ser Ödön Márffy hver dag, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 100 |
| ons 21 Okt | 300 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 100 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 100 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 100 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 200 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om Ödön Márffy
Hvilke værker af Ödön Márffy vækker mest opmærksomhed?
- Still-life With Flowers -, med 200 visninger (10% af alle visninger for Ödön Márffy). Ranglisten ovenfor viser 10 værker.
Hvor mange ser Ödön Márffy på OriginalUniqueArt.com?
- 2.400 besøg over tolv måneder: 600 på kunstnersiden og 1.800 på enkelte værker.
Hvilken type værker af Ödön Márffy foretrækker folk?
- Afbalanceret (Farveintensitet): 71% af besøgene, mod 52% af kataloget.