Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Norman Wilkinson på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Norman Wilkinson: publikum på et øjebliksbillede
The Little Ships at Dunkirk, June 1940 fanger flest blikke: 200 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 4% af alle visninger af Norman Wilkinson på OriginalUniqueArt.com. London, Midland and Scottish Express Train Being Bombed near Bletchley, October 1940 (The LMS at War Series) og Japan Signs Her Own Death Warrant Attack on Pearl Harbour, 7 December 1941 følger efter. Norman Wilkinson har genereret 5.300 besøg: 1.100 på kunstnersiden og 4.200 på enkelte værker. Den travleste måned var Jul 2026 med 4.000 besøg. Publikum ser med på enheder (87%), telefoner (11%) og tablets (2%). Publikum hælder mod Sammenhængende palette (Farveharmoni): 38% af besøgene, for 18% af kunstnerens katalog.
De 10 værker af Norman Wilkinson, der fanger flest blikke
Rangeret efter reelle besøg på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder: de 10 værker af Norman Wilkinson, som folk åbner mest, med førstepladsen først.
-
1
The Little Ships at Dunkirk, June 1940, 1940
200 besøg · 4,0%
-
2
London, Midland and Scottish Express Train Being Bombed near Bletchley, October 1940 (The LMS at War Series), 1940
200 besøg · 4,0%
-
3
Japan Signs Her Own Death Warrant Attack on Pearl Harbour, 7 December 1941
200 besøg · 4,0%
-
4
View of Docks with SS 'Duke of Argyll' at Quay (London, Midland and Scottish Railway poster artwork)
200 besøg · 4,0%
-
5
A Sunderland Flying Boat Rescuing the Crew of a Liberator
200 besøg · 4,0%
-
6
A Destroyer Sinking a Submarine
200 besøg · 4,0%
-
7
Barges off Greenwich
200 besøg · 4,0%
-
8
Portrush from White Rocks
200 besøg · 4,0%
-
9
HMS 'Cardiff'
200 besøg · 4,0%
-
10
Hawker Harts of 601 Squadron, 1936
200 besøg · 4,0%
Hvor mange ser Norman Wilkinson hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 500 | 3.500 |
| Aug 2026 | 200 | 400 |
| Sept 2026 | 400 | 200 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Norman Wilkinson set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger Norman Wilkinsons følgere?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 10,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 8,0% | 18,0% |
| Blød lysstyrke | 52,0% | 48,0% |
| Lysende balance | 30,0% | 34,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 56,0% | 50,0% |
| Dæmpet farvemætning | 28,0% | 16,0% |
| Afbalanceret blød | 10,0% | 28,0% |
| Tydelig farveintensitet | 6,0% | 6,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 59,5% | 64,7% |
| Jordagtig | 29,7% | 32,4% |
| Mørke toner | 8,1% | 2,9% |
| Naturtema | 2,7% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 40,0% | 36,0% |
| Afbalanceret | 50,0% | 52,0% |
| Levende og mættet | 10,0% | 12,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 26,0% | 26,0% |
| Blid | 18,0% | 30,0% |
| Balanceret | 16,0% | 6,0% |
| Kraftig kontrast | 14,0% | 8,0% |
| Udsagn | 26,0% | 30,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 36,0% | 18,0% |
| Blødt blandet palet | 18,0% | 24,0% |
| Balanceret harmoni | 10,0% | 4,0% |
| Stærk farveenhed | 18,0% | 16,0% |
| Sammenhængende palette | 18,0% | 38,0% |
Hvilke værker af Norman Wilkinson fanger flest øjne, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| War in Pictures An Aircraft… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Shipbuilding | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Mourne Mountains, Sliev… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rock of Cashel (London, Mid… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Japan Signs Her Own Death W… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Harvest Fields, Sperrins | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Air Raid on the Anchorage F… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ireland for Holidays The Gi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Night Action off Cape Matap… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Train Crossing Monsal Dale… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke enheder bruger folk til at se Norman Wilkinson?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se tallene
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 4.600 | 86,8% |
| telefoner | 600 | 11,3% |
| tablets | 100 | 1,9% |
På hvilke sprog følger folk Norman Wilkinson?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| japansk | 200 | 50,0% |
| italiensk | 100 | 25,0% |
| tyrkisk | 100 | 25,0% |
Hvor mange ser Norman Wilkinson hver dag, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 100 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 100 |
| tor 1 Okt | 100 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 100 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 100 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 400 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 100 |
| man 12 Okt | 200 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 100 |
| tor 15 Okt (forventet) | 100 |
| fre 16 Okt (forventet) | 400 |
| lør 17 Okt (forventet) | 100 |
| søn 18 Okt (forventet) | 100 |
| man 19 Okt (forventet) | 200 |
| tir 20 Okt (forventet) | 100 |
| ons 21 Okt (forventet) | 100 |
| tor 22 Okt (forventet) | 100 |
| fre 23 Okt (forventet) | 500 |
| lør 24 Okt (forventet) | 100 |
| søn 25 Okt (forventet) | 100 |
| man 26 Okt (forventet) | 200 |
| tir 27 Okt (forventet) | 100 |
| ons 28 Okt (forventet) | 100 |
| tor 29 Okt (forventet) | 100 |
| fre 30 Okt (forventet) | 600 |
| lør 31 Okt (forventet) | 100 |
| søn 1 Nov (forventet) | 100 |
| man 2 Nov (forventet) | 200 |
| tir 3 Nov (forventet) | 100 |
Spørgsmål om Norman Wilkinson
Hvilke værker af Norman Wilkinson vækker mest opmærksomhed?
- The Little Ships at Dunkirk, June 1940, med 200 visninger (4% af alle visninger for Norman Wilkinson). Ranglisten ovenfor viser 10 værker.
Hvor mange ser Norman Wilkinson på OriginalUniqueArt.com?
- 5.300 besøg over tolv måneder: 1.100 på kunstnersiden og 4.200 på enkelte værker.
På hvilke enheder ser folk Norman Wilkinson?
- Folk ser Norman Wilkinson på enheder (87%), telefoner (11%) og tablets (2%); enheder udgør 87% af besøgene.
Hvilken type værker af Norman Wilkinson foretrækker folk?
- Sammenhængende palette (Farveharmoni): 38% af besøgene, mod 18% af kataloget.