Nicolas Lancret Publikum & Topværker

1689 – 1743

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Nicolas Lancret på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Nicolas Lancret: nøgletal

Det mest sete værk er Spring: 1.100 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 10% af Nicolas Lancrets samlede visninger. Derefter Lady and Gentleman with two Girls and a Servant og L'Innocence. I alt 12.600 besøg: 1.700 på kunstnersiden, 10.900 på værkerne. Publikum vokser: 57% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 8.600 besøg. Enhedsfordeling af publikum: enheder (82%), telefoner (14%) og tablets (4%). Én smag skiller sig ud: Jordagtig (Farvepalette) får 89% af besøgene for kun 67% af kataloget.

Nicolas Lancret: de 10 mest viste værker

Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af Nicolas Lancret, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.

  1. Spring 1 Spring, 1738 1.100 besøg · 9,7%
  2. Lady and Gentleman with two Girls and a Servant 2 Lady and Gentleman with two Girls and a Servant, 1742 800 besøg · 7,1%
  3. L'Innocence 3 L'Innocence 500 besøg · 4,4%
  4. Picnic after the Hunt 4 Picnic after the Hunt, 1735 400 besøg · 3,5%
  5. Dance in a Pavilion 5 Dance in a Pavilion, 1730 400 besøg · 3,5%
  6. La Camargo Dancing 6 La Camargo Dancing, 1730 400 besøg · 3,5%
  7. The Music Lesson 7 The Music Lesson 400 besøg · 3,5%
  8. The Servant Justified 8 The Servant Justified, 1740 300 besøg · 2,7%
  9. Mademoiselle de Camargo Dancing 9 Mademoiselle de Camargo Dancing, 1730 300 besøg · 2,7%
  10. Le Repas Italien 10 Le Repas Italien 300 besøg · 2,7%

Hvordan ændrer publikummet for Nicolas Lancret sig fra måned til måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026200200
Jul 20267007.900
Aug 20262001.200
Sept 20266001.600

Hvordan er værkerne fra Nicolas Lancret blevet set i løbet af året?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest sete værker af Nicolas Lancret sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Picnic after the Hunt0000000003000100
Spring0000000001.10000
The Servant Justified00000000030000
Lady and Gentleman with two…0000000003000500
LES PLAISIRS DU BAIN00000000010000
Les Tourterelles000000000000
L'Innocence0000000003002000
Le Repas Italien00000000030000
LE PRINTEMPS00000000010000
La Camargo Dancing000000001002000100

Telefoner, tablets eller computere: hvor har Nicolas Lancret været set?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene
EnhedBesøgDel
enheder10.30081,7%
telefoner1.80014,3%
tablets5004,0%

Hvilke sprog taler publikummet hos Nicolas Lancret?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene
SprogBesøgDel
Chinese50071,4%
engelsk20028,6%

Hvordan ser de daglige besøg hos Nicolas Lancret ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene
DagBesøg
fre 2 Okt300
lør 3 Okt100
søn 4 Okt0
man 5 Okt100
tir 6 Okt100
ons 7 Okt0
tor 8 Okt100
fre 9 Okt100
lør 10 Okt0
søn 11 Okt200
man 12 Okt100
tir 13 Okt300
ons 14 Okt500
tor 15 Okt400
fre 16 Okt100
lør 17 Okt100
søn 18 Okt0
man 19 Okt300
tir 20 Okt400
ons 21 Okt500
tor 22 Okt700
fre 23 Okt (forventet)300
lør 24 Okt (forventet)100
søn 25 Okt (forventet)100
man 26 Okt (forventet)300
tir 27 Okt (forventet)500
ons 28 Okt (forventet)600
tor 29 Okt (forventet)700
fre 30 Okt (forventet)400
lør 31 Okt (forventet)100
søn 1 Nov (forventet)100
man 2 Nov (forventet)400
tir 3 Nov (forventet)600
ons 4 Nov (forventet)700
tor 5 Nov (forventet)900
fre 6 Nov (forventet)400
lør 7 Nov (forventet)200
søn 8 Nov (forventet)200
man 9 Nov (forventet)400
tir 10 Nov (forventet)700
ons 11 Nov (forventet)800
tor 12 Nov (forventet)1.000

Nicolas Lancret: korte svar

Hvad er det mest sete værk af Nicolas Lancret?

Spring: 1.100 besøg, hvilket udgør 10% af visningerne for Nicolas Lancret. Listen går ned til rang 10.

Hvor mange besøg får Nicolas Lancret?

12.600 i løbet af tolv måneder (1.700 på kunstnersiden, 10.900 på værkerne).

Ser folk Nicolas Lancret på en telefon eller en computer?

På begge: enheder (82%), telefoner (14%) og tablets (4%); enheder fører med 82%.

Foretrækker publikum en bestemt type værker af Nicolas Lancret?

Ja, Jordagtig (Farvepalette): 89% af besøgene for 67% af kataloget.