Maximilien Luce Hvem der kigger med

1858 – 1941

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Maximilien Luce på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Maximilien Luce: publikum på et øjebliksbillede

Steelworks fanger flest blikke: 3.600 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 26% af alle visninger af Maximilien Luce på OriginalUniqueArt.com. The Seine at Herblay og A Paris Street in May 1871 (also known as The Commune) følger efter. Maximilien Luce har genereret 14.300 besøg: 2.100 på kunstnersiden og 12.200 på enkelte værker. Flere øjne hver måned: antallet af besøg steg med 64% fra Sept 2026 til Okt 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 10.500 besøg. Publikum ser med på enheder (86%), telefoner (11%) og tablets (3%). Publikum hælder mod Dramatisk (Stemning): 59% af besøgene, for 20% af kunstnerens katalog.

De 10 værker af Maximilien Luce, der fanger flest blikke

Rangeret efter reelle besøg på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder: de 10 værker af Maximilien Luce, som folk åbner mest, med førstepladsen først.

  1. Steelworks 1 Steelworks, 1895 3.600 besøg · 25,7%
  2. The Seine at Herblay 2 The Seine at Herblay, 1890 600 besøg · 4,3%
  3. A Paris Street in May 1871 (also known as The Commune) 3 A Paris Street in May 1871 (also known as The Commune), 1903 600 besøg · 4,3%
  4. The Pile Drivers 4 The Pile Drivers, 1902 400 besøg · 2,9%
  5. View of London (Cannon Street) 5 View of London (Cannon Street), 1893 400 besøg · 2,9%
  6. Fleurs dans un vase 6 Fleurs dans un vase 400 besøg · 2,9%
  7. The Slag Heaps of Sacré Madame 7 The Slag Heaps of Sacré Madame, 1897 300 besøg · 2,1%
  8. The Quai Conti, Daytime 8 The Quai Conti, Daytime, 1896 300 besøg · 2,1%
  9. The Brickyard 9 The Brickyard, 1908 200 besøg · 1,4%
  10. War Scene 10 War Scene, 1914 200 besøg · 1,4%

Hvor mange ser Maximilien Luce hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100400
Jul 20261.2009.300
Aug 20260400
Sept 2026200900
Okt 20266001.200

Hvor ofte bliver værkerne fra Maximilien Luce set?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke værker af Maximilien Luce fanger flest øjne, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se tallene
KunstværkNov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026Okt 2026
The Pile Drivers000000002000100100
Notre Dame000000000000
The Flood00000000001000
View of London (Cannon Stre…0000000002000100
Paris, View of the Seine, N…0000000010000100
Region of Paris, View of Mo…0000000000100100
The Port of Rotterdam, Even…000000000000
The Port of Saint-Tropez00000000001000
Notre Dame00000000100000
La Gare de l'Est000000000000

Hvilke enheder bruger folk til at se Maximilien Luce?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se tallene
EnhedBesøgDel
enheder12.30086,0%
telefoner1.60011,2%
tablets4002,8%

På hvilke sprog følger folk Maximilien Luce?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se tallene
SprogBesøgDel
russisk20028,6%
arabisk10014,3%
engelsk10014,3%
spansk10014,3%
ungarsk10014,3%
japansk10014,3%

Hvor mange ser Maximilien Luce hver dag, og hvad er forventningen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se tallene
DagBesøg
man 12 Okt100
tir 13 Okt0
ons 14 Okt0
tor 15 Okt400
fre 16 Okt0
lør 17 Okt0
søn 18 Okt0
man 19 Okt0
tir 20 Okt0
ons 21 Okt0
tor 22 Okt0
fre 23 Okt200
lør 24 Okt300
søn 25 Okt0
man 26 Okt200
tir 27 Okt200
ons 28 Okt100
tor 29 Okt200
fre 30 Okt100
lør 31 Okt0
søn 1 Nov100
man 2 Nov (forventet)200
tir 3 Nov (forventet)100
ons 4 Nov (forventet)100
tor 5 Nov (forventet)300
fre 6 Nov (forventet)200
lør 7 Nov (forventet)200
søn 8 Nov (forventet)100
man 9 Nov (forventet)200
tir 10 Nov (forventet)100
ons 11 Nov (forventet)100
tor 12 Nov (forventet)400
fre 13 Nov (forventet)200
lør 14 Nov (forventet)200
søn 15 Nov (forventet)100
man 16 Nov (forventet)200
tir 17 Nov (forventet)100
ons 18 Nov (forventet)100
tor 19 Nov (forventet)400
fre 20 Nov (forventet)200
lør 21 Nov (forventet)200
søn 22 Nov (forventet)100

Spørgsmål om Maximilien Luce

Hvilke værker af Maximilien Luce vækker mest opmærksomhed?

Steelworks, med 3.600 visninger (26% af alle visninger for Maximilien Luce). Ranglisten ovenfor viser 10 værker.

Hvor mange ser Maximilien Luce på OriginalUniqueArt.com?

14.300 besøg over tolv måneder: 2.100 på kunstnersiden og 12.200 på enkelte værker.

På hvilke enheder ser folk Maximilien Luce?

Folk ser Maximilien Luce på enheder (86%), telefoner (11%) og tablets (3%); enheder udgør 86% af besøgene.

Hvilken type værker af Maximilien Luce foretrækker folk?

Dramatisk (Stemning): 59% af besøgene, mod 20% af kataloget.