Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Maurice Utrillo på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Maurice Utrillo: nøgletal
Det mest sete værk er Maurice Utrillo Realisme, Impressionisme Valadon Private Collection Olie på lærred Skolen i Paris Gade scene, figurer Montmartre liv Pontoise, Rue De L'éperon og Rue De La Coutellerie: 800 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 2% af Maurice Utrillos samlede visninger. Derefter The pink house in Montmartre og A Street in a Suburb of Paris. I alt 41.500 besøg: 12.300 på kunstnersiden, 29.200 på værkerne. Publikum vokser: 206% flere besøg i Okt 2026 end i Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 23.700 besøg. Publikums sprog: fransk (23%), japansk (20%) og italiensk (15%). Publikums lande: Frankrig (23%), Japan (20%) og Italien (15%). Enhedsfordeling af publikum: enheder (70%), telefoner (27%) og tablets (3%). Én smag skiller sig ud: Nostalgisk (Følelsesmæssig stemning) får 43% af besøgene for kun 0% af kataloget.
Maurice Utrillo: de 10 mest viste værker
Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af Maurice Utrillo, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.
Hvordan ændrer publikummet for Maurice Utrillo sig fra måned til måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
200
1.100
Jul 2026
3.000
20.700
Aug 2026
500
1.800
Sept 2026
1.100
2.400
Okt 2026
7.500
3.200
Hvordan er værkerne fra Maurice Utrillo blevet set i løbet af året?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger publikum blandt værkerne fra Maurice Utrillo?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Nostalgisk stemning
100,0%
75,4%
Æterisk
0,0%
12,3%
Seren
0,0%
10,8%
Romantisk
0,0%
1,5%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Nostalgisk
0,0%
43,1%
Melankolsk
66,7%
33,9%
Reflekterende
33,3%
13,9%
Rolig
0,0%
9,2%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
4,0%
8,8%
Blød skygge
22,0%
20,4%
Blød lysstyrke
34,0%
35,4%
Lysende balance
32,0%
28,7%
Lysstærk
8,0%
6,7%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
46,0%
40,2%
Dæmpet farvemætning
46,0%
35,1%
Afbalanceret blød
4,0%
19,5%
Tydelig farveintensitet
4,0%
5,2%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Neutrale nuancer
82,8%
59,6%
Jordagtig
13,8%
35,3%
Mørke toner
0,0%
2,3%
Naturtema
3,5%
1,8%
Pastelfarver
0,0%
0,9%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
34,0%
30,8%
Afbalanceret
58,0%
54,0%
Levende og mættet
8,0%
15,2%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
0,0%
3,4%
Blid
14,0%
18,6%
Balanceret
14,0%
14,3%
Kraftig kontrast
36,0%
32,6%
Udsagn
36,0%
31,1%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
20,0%
25,9%
Blødt blandet palet
26,0%
11,9%
Balanceret harmoni
12,0%
16,5%
Stærk farveenhed
38,0%
37,8%
Sammenhængende palette
4,0%
7,9%
Hvordan sammenligner de mest sete værker af Maurice Utrillo sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
montmartre
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
Church of Saint Jean Baptis…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
0
Three mills montmartre unde…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Maurice Utrillo
Realisme,…
0
0
0
0
0
0
0
0
500
200
0
100
Rue du Chevalier de la Barr…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
100
flowers
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Moulin in Sannois under snow
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Church of St. Nicolas du Ch…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
church at deuil
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
place pigalle
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Telefoner, tablets eller computere: hvor har Maurice Utrillo været set?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tallene
Enhed
Besøg
Del
enheder
29.000
69,9%
telefoner
11.100
26,7%
tablets
1.400
3,4%
Hvilke sprog taler publikummet hos Maurice Utrillo?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
Sprog
Besøg
Del
fransk
1.900
23,2%
japansk
1.600
19,5%
italiensk
1.200
14,6%
spansk
700
8,5%
bulgarsk
500
6,1%
tysk
500
6,1%
engelsk
500
6,1%
tjekkisk
200
2,4%
portugisisk
200
2,4%
russisk
200
2,4%
Hvordan ser de daglige besøg hos Maurice Utrillo ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
Dag
Besøg
man 12 Okt
300
tir 13 Okt
200
ons 14 Okt
700
tor 15 Okt
100
fre 16 Okt
200
lør 17 Okt
200
søn 18 Okt
700
man 19 Okt
700
tir 20 Okt
400
ons 21 Okt
1.000
tor 22 Okt
400
fre 23 Okt
400
lør 24 Okt
300
søn 25 Okt
1.600
man 26 Okt
200
tir 27 Okt
500
ons 28 Okt
200
tor 29 Okt
300
fre 30 Okt
900
lør 31 Okt
700
søn 1 Nov
1.500
man 2 Nov (forventet)
500
tir 3 Nov (forventet)
500
ons 4 Nov (forventet)
800
tor 5 Nov (forventet)
400
fre 6 Nov (forventet)
700
lør 7 Nov (forventet)
500
søn 8 Nov (forventet)
1.700
man 9 Nov (forventet)
600
tir 10 Nov (forventet)
600
ons 11 Nov (forventet)
1.000
tor 12 Nov (forventet)
400
fre 13 Nov (forventet)
800
lør 14 Nov (forventet)
600
søn 15 Nov (forventet)
1.900
man 16 Nov (forventet)
700
tir 17 Nov (forventet)
600
ons 18 Nov (forventet)
1.100
tor 19 Nov (forventet)
400
fre 20 Nov (forventet)
800
lør 21 Nov (forventet)
700
søn 22 Nov (forventet)
2.100
Maurice Utrillo: korte svar
Hvad er det mest sete værk af Maurice Utrillo?
Maurice Utrillo Realisme, Impressionisme Valadon Private Collection Olie på lærred Skolen i Paris Gade scene, figurer Montmartre liv Pontoise, Rue De L'éperon og Rue De La Coutellerie: 800 besøg, hvilket udgør 2% af visningerne for Maurice Utrillo. Listen går ned til rang 10.
Hvor mange besøg får Maurice Utrillo?
41.500 i løbet af tolv måneder (12.300 på kunstnersiden, 29.200 på værkerne).
Ser folk Maurice Utrillo på en telefon eller en computer?
På begge: enheder (70%), telefoner (27%) og tablets (3%); enheder fører med 70%.
Følges Maurice Utrillo på flere sprog?
Ja: fransk (23%), japansk (20%) og italiensk (15%). fransk fører med 23%.
Foretrækker publikum en bestemt type værker af Maurice Utrillo?
Ja, Nostalgisk (Følelsesmæssig stemning): 43% af besøgene for 0% af kataloget.