Maurice de Vlaminck Publikum & Topværker

1876 – 1958

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Maurice de Vlaminck på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Maurice de Vlaminck: nøgletal

Det mest sete værk er Thatched Cottages at the Roadside: 2.600 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 11% af Maurice de Vlamincks samlede visninger. Derefter Houses at Chatou og Bridge at Chatou. I alt 21.300 besøg: 9.500 på kunstnersiden, 11.800 på værkerne. Publikum vokser: 116% flere besøg i Okt 2026 end i Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 8.900 besøg. Publikums sprog: engelsk (34%), koreansk (20%) og italiensk (9%). Publikums lande: USA (21%), Sydkorea (19%) og Storbritannien (8%). Enhedsfordeling af publikum: enheder (64%), telefoner (32%) og tablets (4%). Én smag skiller sig ud: Kraftfuld (Stemning) får 55% af besøgene for kun 25% af kataloget.

Maurice de Vlaminck: de 10 mest viste værker

Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af Maurice de Vlaminck, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.

  1. Thatched Cottages at the Roadside 1 Thatched Cottages at the Roadside 2.600 besøg · 10,9%
  2. Houses at Chatou 2 Houses at Chatou 2.400 besøg · 10,0%
  3. Bridge at Chatou 3 Bridge at Chatou 2.000 besøg · 8,4%
  4. Restaurant at Marly-le-Roi, ca Mu 4 Restaurant at Marly-le-Roi, ca Mu, 1905 1.400 besøg · 5,9%
  5. Autumn Landscape 5 Autumn Landscape, 1905 1.100 besøg · 4,6%
  6. Restaurant de la Machine at Bougival 6 Restaurant de la Machine at Bougival 900 besøg · 3,8%
  7. The harvest in the storm 7 The harvest in the storm, 1946 800 besøg · 3,3%
  8. The old port of Marseille 8 The old port of Marseille, 1913 600 besøg · 2,5%
  9. Man Smoking a Pipe 9 Man Smoking a Pipe, 1900 600 besøg · 2,5%
  10. Portrait of Derain 10 Portrait of Derain, 1905 500 besøg · 2,1%

Hvordan ændrer publikummet for Maurice de Vlaminck sig fra måned til måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100200
Jul 20261.3007.600
Aug 20265001.500
Sept 20262.300900
Okt 20265.3001.600

Hvordan er værkerne fra Maurice de Vlaminck blevet set i løbet af året?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest sete værker af Maurice de Vlaminck sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene
KunstværkNov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026Okt 2026
Houses at Chatou0000000020007000
Portrait of Derain00000000020000
Thatched Cottages at the Ro…000000004001000800
Bougival000000000000
Man Smoking a Pipe00000000100000
Southampton00000000000100
Portrait of a Woman00000000001000
The Chatou Bridge00000000100000
Banks of the Seine to Carri…00000000100000
The Girl from Rat Mort000000000000

Telefoner, tablets eller computere: hvor har Maurice de Vlaminck været set?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene
EnhedBesøgDel
enheder13.60063,8%
telefoner6.90032,4%
tablets8003,8%

Hvilke sprog taler publikummet hos Maurice de Vlaminck?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene
SprogBesøgDel
engelsk1.90033,9%
koreansk1.10019,6%
italiensk5008,9%
spansk4007,1%
tyrkisk4007,1%
tysk3005,4%
polsk3005,4%
Chinese3005,4%
tjekkisk1001,8%
portugisisk1001,8%

Hvordan ser de daglige besøg hos Maurice de Vlaminck ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene
DagBesøg
man 12 Okt200
tir 13 Okt300
ons 14 Okt700
tor 15 Okt1.400
fre 16 Okt0
lør 17 Okt200
søn 18 Okt1.100
man 19 Okt600
tir 20 Okt1.800
ons 21 Okt2.300
tor 22 Okt200
fre 23 Okt300
lør 24 Okt300
søn 25 Okt700
man 26 Okt300
tir 27 Okt200
ons 28 Okt400
tor 29 Okt500
fre 30 Okt100
lør 31 Okt500
søn 1 Nov1.000
man 2 Nov (forventet)200
tir 3 Nov (forventet)500
ons 4 Nov (forventet)700
tor 5 Nov (forventet)400
fre 6 Nov (forventet)100
lør 7 Nov (forventet)200
søn 8 Nov (forventet)600
man 9 Nov (forventet)200
tir 10 Nov (forventet)400
ons 11 Nov (forventet)600
tor 12 Nov (forventet)400
fre 13 Nov (forventet)100
lør 14 Nov (forventet)200
søn 15 Nov (forventet)500
man 16 Nov (forventet)200
tir 17 Nov (forventet)400
ons 18 Nov (forventet)500
tor 19 Nov (forventet)300
fre 20 Nov (forventet)100
lør 21 Nov (forventet)200
søn 22 Nov (forventet)400

Maurice de Vlaminck: korte svar

Hvad er det mest sete værk af Maurice de Vlaminck?

Thatched Cottages at the Roadside: 2.600 besøg, hvilket udgør 11% af visningerne for Maurice de Vlaminck. Listen går ned til rang 10.

Hvor mange besøg får Maurice de Vlaminck?

21.300 i løbet af tolv måneder (9.500 på kunstnersiden, 11.800 på værkerne).

Ser folk Maurice de Vlaminck på en telefon eller en computer?

På begge: enheder (64%), telefoner (32%) og tablets (4%); enheder fører med 64%.

Følges Maurice de Vlaminck på flere sprog?

Ja: engelsk (34%), koreansk (20%) og italiensk (9%). engelsk fører med 34%.

Foretrækker publikum en bestemt type værker af Maurice de Vlaminck?

Ja, Kraftfuld (Stemning): 55% af besøgene for 25% af kataloget.