Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Mary Dawson Elwell på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Mary Dawson Elwell: hvad et år med besøg viser
Beverley Minster from the Friary, East Riding of Yorkshire er det mest sete værk: 300 visninger på et år, hvilket svarer til 27% af al opmærksomheden rettet mod Mary Dawson Elwell. Efterfulgt af Corte, Corsica og The Wreath. Kunstnerens side fik 500 besøg og værkerne 1.000: i alt 1.500 besøg. Opmærksomheden er faldet med 33% fra Sept 2026 til Okt 2026. Jul 2026 var den travleste måned med 900 besøg. De foretrækker Dæmpet (Farvemætning): 55% af besøgene mod 29% af kataloget.
De 7 mest sete værker af Mary Dawson Elwell
Hver placering afspejler de besøg, der er modtaget på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; placering 1 er det mest besøgte værk af Mary Dawson Elwell.
-
1
Beverley Minster from the Friary, East Riding of Yorkshire, 1934
300 besøg · 27,3%
-
2
Corte, Corsica, 1937
200 besøg · 18,2%
-
3
The Wreath
200 besøg · 18,2%
-
4
Interior Study, 1937
100 besøg · 9,1%
-
5
In the Trossachs, Highlands, 1900
100 besøg · 9,1%
-
6
Chamonix, France, 1938
100 besøg · 9,1%
-
7
From My Window (North Bar Street, Snow), 1917
100 besøg · 9,1%
Hvornår besøger folk Mary Dawson Elwells side?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Data i en tabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 300 | 600 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 200 | 100 |
| Okt 2026 | 0 | 200 |
Hvornår er værkerne fra Mary Dawson Elwell tilgængelige?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende blandt værkerne fra Mary Dawson Elwell?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Data i en tabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 14,3% | 18,2% |
| Blød skygge | 28,6% | 27,3% |
| Blød lysstyrke | 28,6% | 36,4% |
| Lysende balance | 28,6% | 18,2% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 28,6% | 54,5% |
| Dæmpet farvemætning | 64,3% | 45,5% |
| Afbalanceret blød | 7,1% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 21,4% | 45,5% |
| Afbalanceret | 78,6% | 54,5% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 7,1% | 9,1% |
| Blid | 14,3% | 9,1% |
| Balanceret | 0,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 42,9% | 45,5% |
| Udsagn | 35,7% | 36,4% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 21,4% | 27,3% |
| Blødt blandet palet | 14,3% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 14,3% | 27,3% |
| Stærk farveenhed | 28,6% | 36,4% |
| Sammenhængende palette | 21,4% | 9,1% |
Hvad er de mest sete værker af Mary Dawson Elwell, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Data i en tabel
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| In the Trossachs, Highlands | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Above the Wörthersee, Austr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Wreath | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 |
| From My Window (North Bar S… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| North Bar Within, Beverley,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| River Scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Landing in Summer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Chamonix, France | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Beverley Minster from the F… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 100 |
| Interior Study | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
På hvilke sprog følges Mary Dawson Elwell?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Data i en tabel
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 100 | 100,0% |
Hvor mange besøg om dagen får Mary Dawson Elwell, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Data i en tabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 200 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 300 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 400 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 400 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
Hvad folk spørger om Mary Dawson Elwell
Hvilket værk af Mary Dawson Elwell er det mest besøgte?
- Beverley Minster from the Friary, East Riding of Yorkshire først med 300 besøg, hvilket svarer til 27% af visningerne. 7 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Mary Dawson Elwell på OriginalUniqueArt.com?
- 1.500 besøg over tolv måneder: 500 til kunstnersiden, 1.000 til værkerne.
Hvilke værker af Mary Dawson Elwell matcher de besøgendes smag?
- Værker beskrevet som Dæmpet (Farvemætning) genererer 55% af de besøg, der stammer fra 29% af kataloget.