Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Maggi Hambling på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Maggi Hambling: nøgletal
Det mest sete værk er Self Portrait: 300 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 19% af Maggi Hamblings samlede visninger. Derefter Minotaur Surprised while Eating og Cormorant with Fish Underwater III. I alt 1.400 besøg: 500 på kunstnersiden, 900 på værkerne. Publikum vokser: 100% flere besøg i Okt 2026 end i Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 1.100 besøg. Én smag skiller sig ud: Dæmpet (Farvemætning) får 69% af besøgene for kun 48% af kataloget.
Maggi Hambling: de 10 mest viste værker
Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af Maggi Hambling, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.
-
1
Self Portrait, 2011
300 besøg · 18,8%
-
2
Minotaur Surprised while Eating, 1986
200 besøg · 12,5%
-
3
Cormorant with Fish Underwater III
200 besøg · 12,5%
-
4
Father, Late December 1997, 1997
200 besøg · 12,5%
-
5
Bev Walters, Principal of Morley College (1991–2003), 2003
100 besøg · 6,2%
-
6
Champagne Laugh, 1991
100 besøg · 6,2%
-
7
George Melly, 1998
100 besøg · 6,2%
-
8
Mrs Anne Lonsdale, 2002
100 besøg · 6,2%
-
9
Still Life
100 besøg · 6,2%
-
10
Clark Brundin (b.1931), Vice Chancellor (1985–1992), 1993
100 besøg · 6,2%
Hvordan ændrer publikummet for Maggi Hambling sig fra måned til måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 800 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 100 | 0 |
| Okt 2026 | 100 | 100 |
Hvordan er værkerne fra Maggi Hambling blevet set i løbet af året?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger publikum blandt værkerne fra Maggi Hambling?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 23,8% | 12,5% |
| Blød skygge | 28,6% | 18,8% |
| Blød lysstyrke | 23,8% | 25,0% |
| Lysende balance | 14,3% | 25,0% |
| Lysstærk | 9,5% | 18,8% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 47,6% | 68,8% |
| Dæmpet farvemætning | 19,1% | 12,5% |
| Afbalanceret blød | 19,1% | 12,5% |
| Tydelig farveintensitet | 14,3% | 6,2% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 35,7% | 41,7% |
| Jordagtig | 35,7% | 33,3% |
| Mørke toner | 21,4% | 8,3% |
| Monokrom | 7,1% | 16,7% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 57,1% | 68,8% |
| Afbalanceret | 23,8% | 25,0% |
| Levende og mættet | 19,1% | 6,2% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 9,5% | 12,5% |
| Blid | 33,3% | 25,0% |
| Balanceret | 4,8% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 14,3% | 12,5% |
| Udsagn | 38,1% | 50,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 28,6% | 31,2% |
| Blødt blandet palet | 19,1% | 31,2% |
| Balanceret harmoni | 4,8% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 38,1% | 37,5% |
| Sammenhængende palette | 9,5% | 0,0% |
Hvordan sammenligner de mest sete værker af Maggi Hambling sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Harold Parker, Preston's Gu… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Big Sea, May | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Jemma Leaning to the Left,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Father, Late December 1997 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mrs Anne Lonsdale | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Lett Dreaming | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Cormorant with Fish Underwa… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Sir Ernest Ashley Bramall (… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Minotaur Surprised while Ea… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog taler publikummet hos Maggi Hambling?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvordan ser de daglige besøg hos Maggi Hambling ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 200 |
| tor 29 Okt | 100 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 100 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lør 7 Nov | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
| fre 27 Nov (forventet) | 0 |
| lør 28 Nov (forventet) | 0 |
Maggi Hambling: korte svar
Hvad er det mest sete værk af Maggi Hambling?
- Self Portrait: 300 besøg, hvilket udgør 19% af visningerne for Maggi Hambling. Listen går ned til rang 10.
Hvor mange besøg får Maggi Hambling?
- 1.400 i løbet af tolv måneder (500 på kunstnersiden, 900 på værkerne).
Foretrækker publikum en bestemt type værker af Maggi Hambling?
- Ja, Dæmpet (Farvemætning): 69% af besøgene for 48% af kataloget.