Lyonel Feininger Blikket på værket

1871 – 1956

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Lyonel Feininger på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Lyonel Feininger: hvad et år med besøg viser

The honeymooners er det mest sete værk: 1.600 visninger på et år, hvilket svarer til 13% af al opmærksomheden rettet mod Lyonel Feininger. Efterfulgt af Gelmeroda IX og On the Bridge (Ober-Weimar). Kunstnerens side fik 8.400 besøg og værkerne 9.400: i alt 17.800 besøg. Opmærksomheden er steget med 97% fra Sept 2026 til Okt 2026. Jul 2026 var den travleste måned med 6.800 besøg. Besøgende læser på tysk (72%), koreansk (8%) og tjekkisk (6%). Besøgende kommer fra Tyskland (50%), Italien (15%) og Sydkorea (9%). Besøgende ser med på enheder (51%), telefoner (38%) og tablets (11%). De foretrækker Mørke toner (Farvepalette): 38% af besøgene mod 2% af kataloget.

De 10 mest sete værker af Lyonel Feininger

Hver placering afspejler de besøg, der er modtaget på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; placering 1 er det mest besøgte værk af Lyonel Feininger.

  1. The honeymooners 1 The honeymooners 1.600 besøg · 12,8%
  2. Gelmeroda IX 2 Gelmeroda IX 900 besøg · 7,2%
  3. On the Bridge (Ober-Weimar) 3 On the Bridge (Ober-Weimar), 1913 700 besøg · 5,6%
  4. Blue Coast 4 Blue Coast 700 besøg · 5,6%
  5. Jesuits III 5 Jesuits III, 1915 600 besøg · 4,8%
  6. Gelmeroda, VIII 6 Gelmeroda, VIII 500 besøg · 4,0%
  7. Sketch for the 41 birthday of Walter Gropius 1924 7 Sketch for the 41 birthday of Walter Gropius 1924 500 besøg · 4,0%
  8. Markwippach 8 Markwippach 400 besøg · 3,2%
  9. Carnival in Arcueil 9 Carnival in Arcueil, 1911 300 besøg · 2,4%
  10. Carnival 10 Carnival 300 besøg · 2,4%

Hvornår besøger folk Lyonel Feiningers side?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Data i en tabel
MånedKunstnersideSider for værker
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20260100
Jul 20262.1004.700
Aug 20269001.400
Sept 20261.8001.100
Okt 20263.6002.100

Hvornår er værkerne fra Lyonel Feininger tilgængelige?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er de mest sete værker af Lyonel Feininger, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Data i en tabel
KunstværkNov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026Okt 2026
The honeymooners00000000400100200200
Boats0000000010010000
Sailing Boats00000000000100
Blue Coast0000000040000100
Gelmeroda XI000000000000
Gelmeroda IX0000000040002000
Carnival0000000002001000
The Green Bridge00000000100000
Zeitungsleser (Newspaper Re…00000000010000
On the Bridge (Ober-Weimar)0000000001000500

Hvordan er enhedsfordelingen for Lyonel Feininger-publikummet?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Data i en tabel
EnhedBesøgDel
enheder9.10051,1%
telefoner6.80038,2%
tablets1.90010,7%

På hvilke sprog følges Lyonel Feininger?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Data i en tabel
SprogBesøgDel
tysk2.60072,2%
koreansk3008,3%
tjekkisk2005,6%
engelsk1002,8%
spansk1002,8%
finsk1002,8%
italiensk1002,8%
portugisisk1002,8%

Hvor mange besøg om dagen får Lyonel Feininger, og hvad er det næste?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Data i en tabel
DagBesøg
søn 11 Okt1.100
man 12 Okt0
tir 13 Okt100
ons 14 Okt200
tor 15 Okt500
fre 16 Okt200
lør 17 Okt200
søn 18 Okt200
man 19 Okt300
tir 20 Okt200
ons 21 Okt400
tor 22 Okt100
fre 23 Okt400
lør 24 Okt1.000
søn 25 Okt0
man 26 Okt200
tir 27 Okt200
ons 28 Okt300
tor 29 Okt300
fre 30 Okt0
lør 31 Okt0
søn 1 Nov (forventet)100
man 2 Nov (forventet)0
tir 3 Nov (forventet)0
ons 4 Nov (forventet)100
tor 5 Nov (forventet)100
fre 6 Nov (forventet)0
lør 7 Nov (forventet)100
søn 8 Nov (forventet)0
man 9 Nov (forventet)0
tir 10 Nov (forventet)0
ons 11 Nov (forventet)0
tor 12 Nov (forventet)0
fre 13 Nov (forventet)0
lør 14 Nov (forventet)0
søn 15 Nov (forventet)0
man 16 Nov (forventet)0
tir 17 Nov (forventet)0
ons 18 Nov (forventet)0
tor 19 Nov (forventet)0
fre 20 Nov (forventet)0
lør 21 Nov (forventet)0

Hvad folk spørger om Lyonel Feininger

Hvilket værk af Lyonel Feininger er det mest besøgte?

The honeymooners først med 1.600 besøg, hvilket svarer til 13% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Lyonel Feininger på OriginalUniqueArt.com?

17.800 besøg over tolv måneder: 8.400 til kunstnersiden, 9.400 til værkerne.

Hvilke enheder bruger publikummet til Lyonel Feininger?

Publikum kommer fra enheder (51%), telefoner (38%) og tablets (11%); enheder står for 51% af besøgene.

Hvilke sprog bruger Lyonel Feiningers følgere?

tysk (72%), koreansk (8%) og tjekkisk (6%); tysk udgør 72%.

Hvilke værker af Lyonel Feininger matcher de besøgendes smag?

Værker beskrevet som Mørke toner (Farvepalette) genererer 38% af de besøg, der stammer fra 2% af kataloget.