Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Louis Rémy Mignot på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Louis Rémy Mignot: nøgletal
Det mest sete værk er Twilight on the Passaic: 1.100 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 24% af Louis Rémy Mignots samlede visninger. Derefter Landscape in Ecudor og Sunset on White Mountains. I alt 4.500 besøg: 800 på kunstnersiden, 3.700 på værkerne. Publikum falder: 31% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 1.800 besøg. Enhedsfordeling af publikum: enheder (89%) og telefoner (11%). Én smag skiller sig ud: Stærk farveenhed (Farveharmoni) får 58% af besøgene for kun 38% af kataloget.
Louis Rémy Mignot: de 10 mest viste værker
Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af Louis Rémy Mignot, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.
-
1
Twilight on the Passaic, 1861
1.100 besøg · 24,4%
-
2
Landscape in Ecudor, 1859
400 besøg · 8,9%
-
3
Sunset on White Mountains, 1861
300 besøg · 6,7%
-
4
Niagara, 1866
300 besøg · 6,7%
-
5
View across the Valley of Pierstorn, New York, from a Point above Cascade Hills, 1858
200 besøg · 4,4%
-
6
Sunset, Winter (also known as Church at Dusk), 1862
200 besøg · 4,4%
-
7
Mountain Lake in Autumn, 1861
200 besøg · 4,4%
-
8
Landscape with Farmhouse by a Stream, 1864
200 besøg · 4,4%
-
9
A Pastoral Landscape, 1853
200 besøg · 4,4%
-
10
Solitude, 1855
100 besøg · 2,2%
Hvordan ændrer publikummet for Louis Rémy Mignot sig fra måned til måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 1.400 |
| Aug 2026 | 300 | 1.300 |
| Sept 2026 | 100 | 1.000 |
Hvordan er værkerne fra Louis Rémy Mignot blevet set i løbet af året?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger publikum blandt værkerne fra Louis Rémy Mignot?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 14,0% | 13,3% |
| Blød skygge | 28,0% | 20,0% |
| Blød lysstyrke | 38,0% | 55,6% |
| Lysende balance | 18,0% | 8,9% |
| Lysstærk | 2,0% | 2,2% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 14,0% | 13,3% |
| Dæmpet farvemætning | 28,0% | 31,1% |
| Afbalanceret blød | 30,0% | 11,1% |
| Tydelig farveintensitet | 28,0% | 44,4% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 57,1% | 71,8% |
| Neutrale nuancer | 23,8% | 15,4% |
| Mørke toner | 16,7% | 12,8% |
| Varme toner | 2,4% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 14,0% | 13,3% |
| Afbalanceret | 62,0% | 46,7% |
| Levende og mættet | 24,0% | 40,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 8,0% | 4,4% |
| Balanceret | 2,0% | 2,2% |
| Kraftig kontrast | 24,0% | 11,1% |
| Udsagn | 66,0% | 82,2% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 26,0% | 20,0% |
| Blødt blandet palet | 12,0% | 15,6% |
| Balanceret harmoni | 6,0% | 2,2% |
| Stærk farveenhed | 38,0% | 57,8% |
| Sammenhængende palette | 18,0% | 4,4% |
Hvordan sammenligner de mest sete værker af Louis Rémy Mignot sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Washington and Lafayette at… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sunset on White Mountains | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 200 | 0 |
| Niagara | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| Solitude | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| View across the Valley of P… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| Morning in the Andes | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cotopaxi | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Travelers in a Tropical Lan… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lamona (.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Twilight on the Passaic | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 700 |
Telefoner, tablets eller computere: hvor har Louis Rémy Mignot været set?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tallene
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 4.000 | 88,9% |
| telefoner | 500 | 11,1% |
Hvilke sprog taler publikummet hos Louis Rémy Mignot?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| Chinese | 100 | 100,0% |
Hvordan ser de daglige besøg hos Louis Rémy Mignot ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| søn 27 Sept | 400 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 100 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 100 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 100 |
| tor 15 Okt | 900 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 400 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 100 |
| ons 21 Okt (forventet) | 100 |
| tor 22 Okt (forventet) | 800 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 500 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 100 |
| ons 28 Okt (forventet) | 100 |
| tor 29 Okt (forventet) | 900 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 500 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 100 |
| ons 4 Nov (forventet) | 100 |
| tor 5 Nov (forventet) | 1.000 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
Louis Rémy Mignot: korte svar
Hvad er det mest sete værk af Louis Rémy Mignot?
- Twilight on the Passaic: 1.100 besøg, hvilket udgør 24% af visningerne for Louis Rémy Mignot. Listen går ned til rang 10.
Hvor mange besøg får Louis Rémy Mignot?
- 4.500 i løbet af tolv måneder (800 på kunstnersiden, 3.700 på værkerne).
Ser folk Louis Rémy Mignot på en telefon eller en computer?
- På begge: enheder (89%) og telefoner (11%); enheder fører med 89%.
Foretrækker publikum en bestemt type værker af Louis Rémy Mignot?
- Ja, Stærk farveenhed (Farveharmoni): 58% af besøgene for 38% af kataloget.