Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Lothar Von Seebach på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Lothar Von Seebach: nøgletal
Det mest sete værk er Forêt en hiver: 400 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 19% af Lothar Von Seebachs samlede visninger. Derefter Marchand à la jambe de bois Hausierer (Titre attribué) og Ziegelbrücke, Strasbourg. I alt 2.800 besøg: 1.100 på kunstnersiden, 1.700 på værkerne. Publikum falder: 57% færre besøg i Okt 2026 end i Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 1.500 besøg. Én smag skiller sig ud: Seren (Stemning) får 67% af besøgene for kun 0% af kataloget.
Lothar Von Seebach: de 10 mest viste værker
Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af Lothar Von Seebach, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.
Hvordan ændrer publikummet for Lothar Von Seebach sig fra måned til måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
500
1.000
Aug 2026
200
100
Sept 2026
200
500
Okt 2026
200
100
Hvordan er værkerne fra Lothar Von Seebach blevet set i løbet af året?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger publikum blandt værkerne fra Lothar Von Seebach?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordnær
75,0%
33,3%
Seren
0,0%
66,7%
Nostalgisk stemning
25,0%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Alvorlig og dyster
50,0%
33,3%
Fredfyldt
0,0%
66,7%
Livlig og dynamisk
25,0%
0,0%
Reflekterende
25,0%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
24,0%
4,8%
Blød skygge
22,0%
47,6%
Blød lysstyrke
38,0%
38,1%
Lysende balance
12,0%
4,8%
Lysstærk
4,0%
4,8%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
30,0%
23,8%
Dæmpet farvemætning
24,0%
14,3%
Afbalanceret blød
30,0%
61,9%
Tydelig farveintensitet
16,0%
0,0%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
64,3%
72,2%
Neutrale nuancer
16,7%
16,7%
Mørke toner
14,3%
11,1%
Pastelfarver
4,8%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
40,0%
23,8%
Afbalanceret
42,0%
76,2%
Levende og mættet
18,0%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
4,0%
0,0%
Blid
16,0%
23,8%
Balanceret
10,0%
9,5%
Kraftig kontrast
18,0%
4,8%
Udsagn
52,0%
61,9%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
2,0%
0,0%
Blødt blandet palet
14,0%
9,5%
Balanceret harmoni
4,0%
4,8%
Stærk farveenhed
44,0%
61,9%
Sammenhængende palette
36,0%
23,8%
Hvordan sammenligner de mest sete værker af Lothar Von Seebach sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
Marchand à la jambe de bois…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
Forêt en hiver
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
The Stonemasons
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Old Men's Home in Saint-Marc
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Adam and Eve
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Young Woman by a River
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
La rue de la Douane à Stras…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Le Manchon noir
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Adam et Eve
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Nu couché
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hvilke sprog taler publikummet hos Lothar Von Seebach?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
Sprog
Besøg
Del
engelsk
200
66,7%
dansk
100
33,3%
Hvordan ser de daglige besøg hos Lothar Von Seebach ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
Dag
Besøg
man 12 Okt
0
tir 13 Okt
0
ons 14 Okt
0
tor 15 Okt
0
fre 16 Okt
0
lør 17 Okt
0
søn 18 Okt
100
man 19 Okt
0
tir 20 Okt
0
ons 21 Okt
0
tor 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lør 24 Okt
0
søn 25 Okt
0
man 26 Okt
0
tir 27 Okt
0
ons 28 Okt
0
tor 29 Okt
200
fre 30 Okt
0
lør 31 Okt
0
søn 1 Nov
0
man 2 Nov (forventet)
0
tir 3 Nov (forventet)
0
ons 4 Nov (forventet)
0
tor 5 Nov (forventet)
200
fre 6 Nov (forventet)
0
lør 7 Nov (forventet)
0
søn 8 Nov (forventet)
100
man 9 Nov (forventet)
0
tir 10 Nov (forventet)
0
ons 11 Nov (forventet)
0
tor 12 Nov (forventet)
200
fre 13 Nov (forventet)
0
lør 14 Nov (forventet)
0
søn 15 Nov (forventet)
100
man 16 Nov (forventet)
0
tir 17 Nov (forventet)
0
ons 18 Nov (forventet)
0
tor 19 Nov (forventet)
200
fre 20 Nov (forventet)
0
lør 21 Nov (forventet)
0
søn 22 Nov (forventet)
100
Lothar Von Seebach: korte svar
Hvad er det mest sete værk af Lothar Von Seebach?
Forêt en hiver: 400 besøg, hvilket udgør 19% af visningerne for Lothar Von Seebach. Listen går ned til rang 10.
Hvor mange besøg får Lothar Von Seebach?
2.800 i løbet af tolv måneder (1.100 på kunstnersiden, 1.700 på værkerne).
Foretrækker publikum en bestemt type værker af Lothar Von Seebach?
Ja, Seren (Stemning): 67% af besøgene for 0% af kataloget.