Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Léon Lhermitte på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Léon Lhermitte: hvad et år med besøg viser
Granville, Morning er det mest sete værk: 400 visninger på et år, hvilket svarer til 5% af al opmærksomheden rettet mod Léon Lhermitte. Efterfulgt af Near the Fountain og La Lecon de lecture. Kunstnerens side fik 1.600 besøg og værkerne 7.100: i alt 8.700 besøg. Opmærksomheden er faldet med 43% fra Aug 2026 til Sept 2026. Jul 2026 var den travleste måned med 7.100 besøg. Besøgende ser med på enheder (95%) og telefoner (5%). De foretrækker Jordagtig (Farvepalette): 63% af besøgene mod 48% af kataloget.
De 10 mest sete værker af Léon Lhermitte
Hver placering afspejler de besøg, der er modtaget på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; placering 1 er det mest besøgte værk af Léon Lhermitte.
-
1
Granville, Morning, 1892
400 besøg · 5,2%
-
2
Near the Fountain
400 besøg · 5,2%
-
3
La Lecon de lecture
300 besøg · 3,9%
-
4
L_Hermitte Leon Augustin Figures by a Country Stream circa, 1920
300 besøg · 3,9%
-
5
les halles
300 besøg · 3,9%
-
6
Landscape with a Peasant Woman Milking a Cow, 1887
200 besøg · 2,6%
-
7
Le Pardon de Plourin, Brittany Peasants Leaving Church, 1877
200 besøg · 2,6%
-
8
Pelerinage Pour L'Enfant Malade. Eglise De Plein-Pied, Bourges
200 besøg · 2,6%
-
9
Maternite
200 besøg · 2,6%
-
10
The Bather
200 besøg · 2,6%
Hvornår besøger folk Léon Lhermittes side?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Data i en tabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 500 |
| Jul 2026 | 1.200 | 5.900 |
| Aug 2026 | 200 | 500 |
| Sept 2026 | 200 | 200 |
Hvornår er værkerne fra Léon Lhermitte tilgængelige?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende blandt værkerne fra Léon Lhermitte?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Data i en tabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 8,0% | 13,0% |
| Blød skygge | 30,0% | 35,1% |
| Blød lysstyrke | 48,0% | 35,1% |
| Lysende balance | 14,0% | 16,9% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 10,0% | 15,6% |
| Dæmpet farvemætning | 28,0% | 33,8% |
| Afbalanceret blød | 36,0% | 35,1% |
| Tydelig farveintensitet | 26,0% | 15,6% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 47,7% | 62,9% |
| Neutrale nuancer | 25,0% | 24,3% |
| Mørke toner | 27,3% | 12,9% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 12,0% | 24,7% |
| Afbalanceret | 60,0% | 61,0% |
| Levende og mættet | 28,0% | 14,3% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 1,3% |
| Blid | 18,0% | 16,9% |
| Balanceret | 14,0% | 14,3% |
| Kraftig kontrast | 24,0% | 24,7% |
| Udsagn | 44,0% | 42,9% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 4,0% | 2,6% |
| Blødt blandet palet | 2,0% | 3,9% |
| Balanceret harmoni | 6,0% | 11,7% |
| Stærk farveenhed | 42,0% | 39,0% |
| Sammenhængende palette | 46,0% | 42,9% |
Hvad er de mest sete værker af Léon Lhermitte, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Data i en tabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Interior of a Butcher Shop | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| La Saulaie (The Willows) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Le berger et son troupeau | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Glaneuses | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Le lavage des moutons | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Haymakers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| The Baby’s Hour | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Meal | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Le Passeur | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Femmes a la Fontaine | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvordan er enhedsfordelingen for Léon Lhermitte-publikummet?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Data i en tabel
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 8.300 | 95,4% |
| telefoner | 400 | 4,6% |
På hvilke sprog følges Léon Lhermitte?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Data i en tabel
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 100 | 50,0% |
| georgisk | 100 | 50,0% |
Hvor mange besøg om dagen får Léon Lhermitte, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Data i en tabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 100 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 100 |
| ons 7 Okt | 100 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 100 |
| søn 11 Okt | 100 |
| man 12 Okt | 200 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 100 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 100 |
| lør 17 Okt (forventet) | 100 |
| søn 18 Okt (forventet) | 100 |
| man 19 Okt (forventet) | 200 |
| tir 20 Okt (forventet) | 100 |
| ons 21 Okt (forventet) | 100 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 100 |
| lør 24 Okt (forventet) | 100 |
| søn 25 Okt (forventet) | 100 |
| man 26 Okt (forventet) | 200 |
| tir 27 Okt (forventet) | 100 |
| ons 28 Okt (forventet) | 100 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 100 |
| lør 31 Okt (forventet) | 100 |
| søn 1 Nov (forventet) | 100 |
| man 2 Nov (forventet) | 300 |
| tir 3 Nov (forventet) | 100 |
Hvad folk spørger om Léon Lhermitte
Hvilket værk af Léon Lhermitte er det mest besøgte?
- Granville, Morning først med 400 besøg, hvilket svarer til 5% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Léon Lhermitte på OriginalUniqueArt.com?
- 8.700 besøg over tolv måneder: 1.600 til kunstnersiden, 7.100 til værkerne.
Hvilke enheder bruger publikummet til Léon Lhermitte?
- Publikum kommer fra enheder (95%) og telefoner (5%); enheder står for 95% af besøgene.
Hvilke værker af Léon Lhermitte matcher de besøgendes smag?
- Værker beskrevet som Jordagtig (Farvepalette) genererer 63% af de besøg, der stammer fra 48% af kataloget.