Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Lawrence Alma-Tadema på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Lawrence Alma-Tadema: hvad et år med besøg viser
Spørg mig ikke mere er det mest sete værk: 1.900 visninger på et år, hvilket svarer til 4% af al opmærksomheden rettet mod Lawrence Alma-Tadema. Efterfulgt af En Udsigtspunkt og Et kys. Kunstnerens side fik 4.600 besøg og værkerne 37.900: i alt 42.500 besøg. Opmærksomheden er steget med 272% fra Sept 2026 til Okt 2026. Jul 2026 var den travleste måned med 29.100 besøg. Besøgende læser på fransk (20%), engelsk (17%) og tysk (14%). Besøgende kommer fra Frankrig (20%), Tyskland (14%) og Italien (14%). Besøgende ser med på enheder (85%), telefoner (12%) og tablets (3%). De foretrækker Romantisk (Stemning): 30% af besøgene mod 7% af kataloget.
De 10 mest sete værker af Lawrence Alma-Tadema
Hver placering afspejler de besøg, der er modtaget på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; placering 1 er det mest besøgte værk af Lawrence Alma-Tadema.
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Data i en tabel
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
100
1.200
Jul 2026
1.400
27.700
Aug 2026
100
3.500
Sept 2026
500
1.300
Okt 2026
2.500
4.200
Hvornår er værkerne fra Lawrence Alma-Tadema tilgængelige?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende blandt værkerne fra Lawrence Alma-Tadema?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Data i en tabel
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Romantisk
7,1%
29,6%
Elegant
35,7%
21,1%
Seren
14,3%
19,1%
Klassisk
21,4%
7,9%
Nostalgisk stemning
0,0%
8,2%
Dramatisk
0,0%
5,3%
Luksuriøs
21,4%
4,3%
Rolig og harmonisk
0,0%
3,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Nostalgisk
7,1%
22,0%
Reflekterende
21,4%
20,7%
Romantisk
35,7%
14,1%
Fredfyldt
7,1%
13,2%
Melankolsk
0,0%
9,2%
Dramatisk
0,0%
7,9%
Rolig
21,4%
6,2%
Legende
0,0%
2,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
34,0%
22,2%
Blød skygge
30,0%
21,6%
Blød lysstyrke
16,0%
29,4%
Lysende balance
18,0%
25,3%
Lysstærk
2,0%
1,5%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
26,0%
18,1%
Dæmpet farvemætning
30,0%
37,8%
Afbalanceret blød
30,0%
29,6%
Tydelig farveintensitet
14,0%
14,5%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
68,3%
53,9%
Neutrale nuancer
19,5%
33,2%
Mørke toner
9,8%
11,7%
Monokrom
2,4%
0,5%
Naturtema
0,0%
0,2%
Pastelfarver
0,0%
0,2%
Varme toner
0,0%
0,2%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
40,0%
18,4%
Afbalanceret
44,0%
60,7%
Levende og mættet
16,0%
20,9%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
12,0%
4,8%
Blid
10,0%
16,9%
Balanceret
18,0%
14,0%
Kraftig kontrast
26,0%
29,8%
Udsagn
34,0%
34,6%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
6,0%
17,1%
Blødt blandet palet
10,0%
15,6%
Balanceret harmoni
20,0%
12,3%
Stærk farveenhed
48,0%
41,0%
Sammenhængende palette
16,0%
14,0%
Hvad er de mest sete værker af Lawrence Alma-Tadema, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Data i en tabel
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
Heliogabalus' roser
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
300
Et kys
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
100
400
Spørg mig ikke mere
0
0
0
0
0
0
0
0
700
100
0
300
En Udsigtspunkt
0
0
0
0
0
0
0
0
1.100
100
0
400
Entrance of the Theatre
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
A Declaration
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
0
0
Cleopatra
0
0
0
0
0
0
0
0
500
100
0
100
Professor George Aitchison…
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
0
100
Tibulius at Delia's
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
0
The vintage festival
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hvordan er enhedsfordelingen for Lawrence Alma-Tadema-publikummet?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Data i en tabel
Enhed
Besøg
Del
enheder
36.000
84,7%
telefoner
5.300
12,5%
tablets
1.200
2,8%
På hvilke sprog følges Lawrence Alma-Tadema?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Data i en tabel
Sprog
Besøg
Del
fransk
700
20,0%
engelsk
600
17,1%
tysk
500
14,3%
italiensk
500
14,3%
koreansk
300
8,6%
hollandsk
300
8,6%
russisk
200
5,7%
bulgarsk
100
2,9%
tjekkisk
100
2,9%
spansk
100
2,9%
Hvor mange besøg om dagen får Lawrence Alma-Tadema, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Data i en tabel
Dag
Besøg
tor 15 Okt
300
fre 16 Okt
900
lør 17 Okt
100
søn 18 Okt
0
man 19 Okt
700
tir 20 Okt
200
ons 21 Okt
400
tor 22 Okt
300
fre 23 Okt
600
lør 24 Okt
400
søn 25 Okt
100
man 26 Okt
200
tir 27 Okt
600
ons 28 Okt
100
tor 29 Okt
600
fre 30 Okt
2.800
lør 31 Okt
600
søn 1 Nov
100
man 2 Nov
300
tir 3 Nov
1.600
ons 4 Nov
700
tor 5 Nov (forventet)
900
fre 6 Nov (forventet)
3.100
lør 7 Nov (forventet)
800
søn 8 Nov (forventet)
100
man 9 Nov (forventet)
900
tir 10 Nov (forventet)
1.700
ons 11 Nov (forventet)
900
tor 12 Nov (forventet)
1.000
fre 13 Nov (forventet)
3.700
lør 14 Nov (forventet)
900
søn 15 Nov (forventet)
200
man 16 Nov (forventet)
1.000
tir 17 Nov (forventet)
2.100
ons 18 Nov (forventet)
1.000
tor 19 Nov (forventet)
1.200
fre 20 Nov (forventet)
4.100
lør 21 Nov (forventet)
1.100
søn 22 Nov (forventet)
200
man 23 Nov (forventet)
1.200
tir 24 Nov (forventet)
2.300
ons 25 Nov (forventet)
1.200
Hvad folk spørger om Lawrence Alma-Tadema
Hvilket værk af Lawrence Alma-Tadema er det mest besøgte?
Spørg mig ikke mere først med 1.900 besøg, hvilket svarer til 4% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Lawrence Alma-Tadema på OriginalUniqueArt.com?
42.500 besøg over tolv måneder: 4.600 til kunstnersiden, 37.900 til værkerne.
Hvilke enheder bruger publikummet til Lawrence Alma-Tadema?
Publikum kommer fra enheder (85%), telefoner (12%) og tablets (3%); enheder står for 85% af besøgene.
Hvilke sprog bruger Lawrence Alma-Tademas følgere?
fransk (20%), engelsk (17%) og tysk (14%); fransk udgør 20%.
Hvilke værker af Lawrence Alma-Tadema matcher de besøgendes smag?
Værker beskrevet som Romantisk (Stemning) genererer 30% af de besøg, der stammer fra 7% af kataloget.