Karl Blossfeldt Blikket på værket

1865 – 1932

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Karl Blossfeldt på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Karl Blossfeldt: hvad et år med besøg viser

Art Forms in Nature 65 er det mest sete værk: 200 visninger på et år, hvilket svarer til 12% af al opmærksomheden rettet mod Karl Blossfeldt. Efterfulgt af Art Forms in Nature 102 og Art Forms in Nature 45. Kunstnerens side fik 200 besøg og værkerne 1.500: i alt 1.700 besøg. Opmærksomheden er steget med 50% fra Aug 2026 til Sept 2026. Jul 2026 var den travleste måned med 1.100 besøg. De foretrækker Lysende balance (Lysstyrke): 24% af besøgene mod 8% af kataloget.

De 10 mest sete værker af Karl Blossfeldt

Hver placering afspejler de besøg, der er modtaget på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; placering 1 er det mest besøgte værk af Karl Blossfeldt.

  1. Art Forms in Nature 65 1 Art Forms in Nature 65, 1928 200 besøg · 11,8%
  2. Art Forms in Nature 102 2 Art Forms in Nature 102, 1928 200 besøg · 11,8%
  3. Art Forms in Nature 45 3 Art Forms in Nature 45, 1928 200 besøg · 11,8%
  4. Art Forms in Nature 87 4 Art Forms in Nature 87, 1928 200 besøg · 11,8%
  5. Art Forms in Nature 100 5 Art Forms in Nature 100, 1928 100 besøg · 5,9%
  6. Art Forms in Nature 114 6 Art Forms in Nature 114, 1928 100 besøg · 5,9%
  7. Art Forms in Nature 12 7 Art Forms in Nature 12, 1928 100 besøg · 5,9%
  8. Art Forms in Nature 74 8 Art Forms in Nature 74, 1928 100 besøg · 5,9%
  9. Art Forms in Nature 47 9 Art Forms in Nature 47, 1928 100 besøg · 5,9%
  10. Art Forms in Nature 10 10 Art Forms in Nature 10, 1928 100 besøg · 5,9%

Hvornår besøger folk Karl Blossfeldts side?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Data i en tabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20260100
Jul 2026200900
Aug 20260200
Sept 20260300

Hvornår er værkerne fra Karl Blossfeldt tilgængelige?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er de mest sete værker af Karl Blossfeldt, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Data i en tabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Allium ostrowskianum, Knobl…000000000000
Art Forms in Nature 113000000000000
Art Forms in Nature 99000000000000
Art Forms in Nature 108000000000000
Art Forms in Nature 115000000000000
Art Forms in Nature 117000000000000
Art Forms in Nature 4000000000000
Art Forms in Nature 109000000000000
Art Forms in Nature 120000000000000
Art Forms in Nature 118000000000000

På hvilke sprog følges Karl Blossfeldt?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Data i en tabel
SprogBesøgDel
tysk100100,0%

Hvor mange besøg om dagen får Karl Blossfeldt, og hvad er det næste?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Data i en tabel
DagBesøg
tor 24 Sept0
fre 25 Sept100
lør 26 Sept0
søn 27 Sept100
man 28 Sept0
tir 29 Sept0
ons 30 Sept0
tor 1 Okt0
fre 2 Okt0
lør 3 Okt0
søn 4 Okt0
man 5 Okt0
tir 6 Okt0
ons 7 Okt0
tor 8 Okt0
fre 9 Okt0
lør 10 Okt0
søn 11 Okt0
man 12 Okt200
tir 13 Okt0
ons 14 Okt0
tor 15 Okt (forventet)0
fre 16 Okt (forventet)0
lør 17 Okt (forventet)0
søn 18 Okt (forventet)0
man 19 Okt (forventet)100
tir 20 Okt (forventet)0
ons 21 Okt (forventet)0
tor 22 Okt (forventet)0
fre 23 Okt (forventet)0
lør 24 Okt (forventet)0
søn 25 Okt (forventet)0
man 26 Okt (forventet)100
tir 27 Okt (forventet)0
ons 28 Okt (forventet)0
tor 29 Okt (forventet)0
fre 30 Okt (forventet)0
lør 31 Okt (forventet)0
søn 1 Nov (forventet)0
man 2 Nov (forventet)100
tir 3 Nov (forventet)0
ons 4 Nov (forventet)0

Hvad folk spørger om Karl Blossfeldt

Hvilket værk af Karl Blossfeldt er det mest besøgte?

Art Forms in Nature 65 først med 200 besøg, hvilket svarer til 12% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Karl Blossfeldt på OriginalUniqueArt.com?

1.700 besøg over tolv måneder: 200 til kunstnersiden, 1.500 til værkerne.

Hvilke værker af Karl Blossfeldt matcher de besøgendes smag?

Værker beskrevet som Lysende balance (Lysstyrke) genererer 24% af de besøg, der stammer fra 8% af kataloget.