Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Jules Tavernier på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Jules Tavernier: publikum på et øjebliksbillede
Kilauea at Night fanger flest blikke: 400 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 40% af alle visninger af Jules Tavernier på OriginalUniqueArt.com. Kilauea Fire Fountain og Dance in a Subterranean Roundhouse at Clear Lake, California følger efter. Jules Tavernier har genereret 1.100 besøg: 600 på kunstnersiden og 500 på enkelte værker. Den travleste måned var Jul 2026 med 500 besøg. Publikum hælder mod Dramatisk (Stemning): 86% af besøgene, for 50% af kunstnerens katalog.
De 6 værker af Jules Tavernier, der fanger flest blikke
Rangeret efter reelle besøg på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder: de 6 værker af Jules Tavernier, som folk åbner mest, med førstepladsen først.
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
100
0
Jul 2026
100
400
Aug 2026
0
0
Sept 2026
0
0
Okt 2026
400
100
Hvor ofte bliver værkerne fra Jules Tavernier set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger Jules Taverniers følgere?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dramatisk
50,0%
85,7%
Rolig og harmonisk
25,0%
14,3%
Seren
25,0%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dramatisk
50,0%
85,7%
Reflekterende
25,0%
14,3%
Fredfyldt
25,0%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
37,0%
40,0%
Blød skygge
21,7%
40,0%
Blød lysstyrke
32,6%
10,0%
Lysende balance
8,7%
10,0%
Lysstærk
0,0%
0,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
17,4%
0,0%
Dæmpet farvemætning
37,0%
20,0%
Afbalanceret blød
37,0%
40,0%
Tydelig farveintensitet
8,7%
40,0%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
73,8%
50,0%
Mørke toner
11,9%
40,0%
Neutrale nuancer
14,3%
10,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
37,0%
20,0%
Afbalanceret
52,2%
40,0%
Levende og mættet
10,9%
40,0%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
15,2%
20,0%
Blid
26,1%
20,0%
Balanceret
10,9%
0,0%
Kraftig kontrast
26,1%
50,0%
Udsagn
21,7%
10,0%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
13,0%
0,0%
Blødt blandet palet
4,3%
0,0%
Balanceret harmoni
4,3%
10,0%
Stærk farveenhed
50,0%
60,0%
Sammenhængende palette
28,3%
30,0%
Hvilke værker af Jules Tavernier fanger flest øjne, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
Kilauea at Night
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Dry Creek
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Kilauea Fire Fountain
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
100
Dance in a Subterranean Rou…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Fort Lee
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Trading Post of J. S. Colli…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Eagle Rock
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
An Emigrants' Boarding Hous…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
In Wildwood Glen, Saucelito…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A Dream (also known as Lady…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
På hvilke sprog følger folk Jules Tavernier?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
Sprog
Besøg
Del
engelsk
300
100,0%
Hvor mange ser Jules Tavernier hver dag, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
Dag
Besøg
tor 15 Okt
0
fre 16 Okt
0
lør 17 Okt
0
søn 18 Okt
0
man 19 Okt
0
tir 20 Okt
0
ons 21 Okt
100
tor 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lør 24 Okt
0
søn 25 Okt
0
man 26 Okt
100
tir 27 Okt
0
ons 28 Okt
100
tor 29 Okt
100
fre 30 Okt
0
lør 31 Okt
0
søn 1 Nov
0
man 2 Nov
100
tir 3 Nov
300
ons 4 Nov
0
tor 5 Nov (forventet)
100
fre 6 Nov (forventet)
0
lør 7 Nov (forventet)
0
søn 8 Nov (forventet)
0
man 9 Nov (forventet)
200
tir 10 Nov (forventet)
300
ons 11 Nov (forventet)
200
tor 12 Nov (forventet)
100
fre 13 Nov (forventet)
0
lør 14 Nov (forventet)
0
søn 15 Nov (forventet)
0
man 16 Nov (forventet)
200
tir 17 Nov (forventet)
300
ons 18 Nov (forventet)
200
tor 19 Nov (forventet)
100
fre 20 Nov (forventet)
0
lør 21 Nov (forventet)
0
søn 22 Nov (forventet)
0
man 23 Nov (forventet)
200
tir 24 Nov (forventet)
400
ons 25 Nov (forventet)
200
Spørgsmål om Jules Tavernier
Hvilke værker af Jules Tavernier vækker mest opmærksomhed?
Kilauea at Night, med 400 visninger (40% af alle visninger for Jules Tavernier). Ranglisten ovenfor viser 6 værker.
Hvor mange ser Jules Tavernier på OriginalUniqueArt.com?
1.100 besøg over tolv måneder: 600 på kunstnersiden og 500 på enkelte værker.
Hvilken type værker af Jules Tavernier foretrækker folk?
Dramatisk (Stemning): 86% af besøgene, mod 50% af kataloget.