Joos de Momper Publikum & Topværker

1564 – 1635

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Joos de Momper på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Joos de Momper: nøgletal

Det mest sete værk er Berglandschaft Mit Geknickten Tannenstaemmen Im Strome: 400 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 8% af Joos de Mompers samlede visninger. Derefter Landscape with Grotto og Mountain Scene with Bridges. I alt 5.900 besøg: 1.100 på kunstnersiden, 4.800 på værkerne. Publikum vokser: 200% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 5.500 besøg. Enhedsfordeling af publikum: enheder (93%), telefoner (5%) og tablets (2%). Én smag skiller sig ud: Dæmpet farvemætning (Farvemætning) får 58% af besøgene for kun 39% af kataloget.

Joos de Momper: de 10 mest viste værker

Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af Joos de Momper, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.

  1. Berglandschaft Mit Geknickten Tannenstaemmen Im Strome 1 Berglandschaft Mit Geknickten Tannenstaemmen Im Strome 400 besøg · 8,3%
  2. Landscape with Grotto 2 Landscape with Grotto, 1600 300 besøg · 6,2%
  3. Mountain Scene with Bridges 3 Mountain Scene with Bridges, 1600 300 besøg · 6,2%
  4. Village at Full Moon 4 Village at Full Moon 300 besøg · 6,2%
  5. Landscape 5 Landscape 300 besøg · 6,2%
  6. Mountainous Landscape 6 Mountainous Landscape, 1621 300 besøg · 6,2%
  7. Monk's Hermitage in a Cave 7 Monk's Hermitage in a Cave, 1600 200 besøg · 4,2%
  8. Rocky Landscape with Monks 8 Rocky Landscape with Monks, 1608 200 besøg · 4,2%
  9. Winter Landscape with the Flight into Egypt 9 Winter Landscape with the Flight into Egypt 200 besøg · 4,2%
  10. Flemish Market and Washing Place 10 Flemish Market and Washing Place 200 besøg · 4,2%

Hvordan ændrer publikummet for Joos de Momper sig fra måned til måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 202600
Jul 20269004.600
Aug 20260100
Sept 2026200100

Hvordan er værkerne fra Joos de Momper blevet set i løbet af året?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest sete værker af Joos de Momper sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Monk's Hermitage in a Cave00000000020000
Stor bjerglandskab (detalje)00000000010000
Flemish Market and Washing…0000000001000100
Mountain Scene with Bridges00000000030000
Mountainous Landscape with…000000000000
Village at Full Moon (detai…00000000010000
Village at Full Moon00000000030000
Landscape00000000030000
Landscape with the Temptati…00000000010000
Helicon or Minerva's Visit…00000000010000

Telefoner, tablets eller computere: hvor har Joos de Momper været set?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene
EnhedBesøgDel
enheder5.50093,2%
telefoner3005,1%
tablets1001,7%

Hvilke sprog taler publikummet hos Joos de Momper?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene
SprogBesøgDel
fransk200100,0%

Hvordan ser de daglige besøg hos Joos de Momper ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene
DagBesøg
tir 22 Sept0
ons 23 Sept0
tor 24 Sept0
fre 25 Sept0
lør 26 Sept0
søn 27 Sept0
man 28 Sept0
tir 29 Sept0
ons 30 Sept0
tor 1 Okt0
fre 2 Okt0
lør 3 Okt0
søn 4 Okt0
man 5 Okt0
tir 6 Okt100
ons 7 Okt0
tor 8 Okt100
fre 9 Okt0
lør 10 Okt0
søn 11 Okt0
man 12 Okt0
tir 13 Okt (forventet)100
ons 14 Okt (forventet)0
tor 15 Okt (forventet)100
fre 16 Okt (forventet)0
lør 17 Okt (forventet)0
søn 18 Okt (forventet)0
man 19 Okt (forventet)0
tir 20 Okt (forventet)200
ons 21 Okt (forventet)0
tor 22 Okt (forventet)200
fre 23 Okt (forventet)0
lør 24 Okt (forventet)0
søn 25 Okt (forventet)0
man 26 Okt (forventet)0
tir 27 Okt (forventet)200
ons 28 Okt (forventet)0
tor 29 Okt (forventet)200
fre 30 Okt (forventet)0
lør 31 Okt (forventet)0
søn 1 Nov (forventet)0
man 2 Nov (forventet)0

Joos de Momper: korte svar

Hvad er det mest sete værk af Joos de Momper?

Berglandschaft Mit Geknickten Tannenstaemmen Im Strome: 400 besøg, hvilket udgør 8% af visningerne for Joos de Momper. Listen går ned til rang 10.

Hvor mange besøg får Joos de Momper?

5.900 i løbet af tolv måneder (1.100 på kunstnersiden, 4.800 på værkerne).

Ser folk Joos de Momper på en telefon eller en computer?

På begge: enheder (93%), telefoner (5%) og tablets (2%); enheder fører med 93%.

Foretrækker publikum en bestemt type værker af Joos de Momper?

Ja, Dæmpet farvemætning (Farvemætning): 58% af besøgene for 39% af kataloget.