Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for John Varley I (Den Ældre) på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
John Varley I (Den Ældre): nøgletal
Det mest sete værk er Cheyne Walk, Chelsea,: 200 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 8% af John Varley I (Den Ældre)s samlede visninger. Derefter View Of A Cottage, Possibly Chiswick og Landscape with castle and mountain. I alt 2.500 besøg: 100 på kunstnersiden, 2.400 på værkerne. Publikum falder: 100% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 2.200 besøg. Én smag skiller sig ud: Afbalanceret blød (Farvemætning) får 42% af besøgene for kun 24% af kataloget.
John Varley I (Den Ældre): de 10 mest viste værker
Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af John Varley I (Den Ældre), der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.
-
1
Cheyne Walk, Chelsea,, 1811
200 besøg · 7,7%
-
2
View Of A Cottage, Possibly Chiswick
200 besøg · 7,7%
-
3
Landscape with castle and mountain
200 besøg · 7,7%
-
4
Sunset at Harlech Castle,, 1840
100 besøg · 3,8%
-
5
Landscape With A Tower On A Hill
100 besøg · 3,8%
-
6
Portrait of Matilda Lowry
100 besøg · 3,8%
-
7
A Boathouse At Millbank Near Vauxhall Bridge
100 besøg · 3,8%
-
8
Vale of the River Mawddach
100 besøg · 3,8%
-
9
View near interlaken, switzerland
100 besøg · 3,8%
-
10
Bolton Abbey On The Wharfe, Yorkshire
100 besøg · 3,8%
Hvordan ændrer publikummet for John Varley I (Den Ældre) sig fra måned til måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 200 |
| Jul 2026 | 100 | 2.100 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvordan er værkerne fra John Varley I (Den Ældre) blevet set i løbet af året?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger publikum blandt værkerne fra John Varley I (Den Ældre)?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 10,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 18,0% | 23,1% |
| Blød lysstyrke | 38,0% | 34,6% |
| Lysende balance | 32,0% | 38,5% |
| Lysstærk | 2,0% | 3,9% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 30,0% | 23,1% |
| Dæmpet farvemætning | 42,0% | 34,6% |
| Afbalanceret blød | 24,0% | 42,3% |
| Tydelig farveintensitet | 4,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 60,0% | 54,2% |
| Jordagtig | 32,5% | 37,5% |
| Mørke toner | 7,5% | 8,3% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 24,0% | 15,4% |
| Afbalanceret | 64,0% | 61,5% |
| Levende og mættet | 12,0% | 23,1% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 8,0% | 3,9% |
| Blid | 10,0% | 23,1% |
| Balanceret | 0,0% | 7,7% |
| Kraftig kontrast | 14,0% | 11,5% |
| Udsagn | 68,0% | 53,8% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 6,0% | 3,9% |
| Blødt blandet palet | 6,0% | 3,9% |
| Balanceret harmoni | 10,0% | 7,7% |
| Stærk farveenhed | 40,0% | 38,5% |
| Sammenhængende palette | 38,0% | 46,2% |
Hvordan sammenligner de mest sete værker af John Varley I (Den Ældre) sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Holy island | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| An extensive wooded landsca… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Harlech Castle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| An Arch at Holy Island, Nor… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cairo from the South | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Harlech Castle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Blackmoor Head, Near Rhuddl… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A figure beside a wooded po… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| York Minster from near the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog taler publikummet hos John Varley I (Den Ældre)?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 100 | 100,0% |
Hvordan ser de daglige besøg hos John Varley I (Den Ældre) ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tir 22 Sept | 0 |
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 100 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 100 |
| man 12 Okt | 100 |
| tir 13 Okt (forventet) | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 200 |
| man 19 Okt (forventet) | 100 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 200 |
| man 26 Okt (forventet) | 100 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 300 |
| man 2 Nov (forventet) | 100 |
John Varley I (Den Ældre): korte svar
Hvad er det mest sete værk af John Varley I (Den Ældre)?
- Cheyne Walk, Chelsea,: 200 besøg, hvilket udgør 8% af visningerne for John Varley I (Den Ældre). Listen går ned til rang 10.
Hvor mange besøg får John Varley I (Den Ældre)?
- 2.500 i løbet af tolv måneder (100 på kunstnersiden, 2.400 på værkerne).
Foretrækker publikum en bestemt type værker af John Varley I (Den Ældre)?
- Ja, Afbalanceret blød (Farvemætning): 42% af besøgene for 24% af kataloget.