Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for John Andrew Lawson på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
John Andrew Lawson: nøgletal
Det mest sete værk er Mountains and a Lake: 700 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 20% af John Andrew Lawsons samlede visninger. Derefter Fishing on the Six Mile og Brown Bird Nesting in Branches. I alt 3.000 besøg: 1.400 på kunstnersiden, 1.600 på værkerne. Publikum vokser: 500% flere besøg i Okt 2026 end i Sept 2026. Måned med flest besøg: Okt 2026 med 1.200 besøg. Enhedsfordeling af publikum: enheder (60%) og telefoner (40%). Én smag skiller sig ud: Blid (Kontrast) får 51% af besøgene for kun 30% af kataloget.
John Andrew Lawson: de 10 mest viste værker
Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af John Andrew Lawson, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.
-
1
Mountains and a Lake
700 besøg · 20,0%
-
2
Fishing on the Six Mile
600 besøg · 17,1%
-
3
Brown Bird Nesting in Branches
500 besøg · 14,3%
-
4
Seabird on a Nest
400 besøg · 11,4%
-
5
Hunt Passing through a Village
300 besøg · 8,6%
-
6
The Hunt
200 besøg · 5,7%
-
7
Horses and Ducks in a Stable
200 besøg · 5,7%
-
8
Sentry Hill Cottage
200 besøg · 5,7%
-
9
Huntsman on a White Horse
100 besøg · 2,9%
-
10
Slemish View
100 besøg · 2,9%
Hvordan ændrer publikummet for John Andrew Lawson sig fra måned til måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 600 | 300 |
| Aug 2026 | 200 | 400 |
| Sept 2026 | 0 | 200 |
| Okt 2026 | 500 | 700 |
Hvordan er værkerne fra John Andrew Lawson blevet set i løbet af året?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger publikum blandt værkerne fra John Andrew Lawson?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 11,1% | 17,1% |
| Blød skygge | 33,3% | 40,0% |
| Blød lysstyrke | 48,1% | 40,0% |
| Lysende balance | 7,4% | 2,9% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 3,7% | 2,9% |
| Dæmpet farvemætning | 11,1% | 2,9% |
| Afbalanceret blød | 48,1% | 42,9% |
| Tydelig farveintensitet | 37,0% | 51,4% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørke toner | 45,8% | 51,4% |
| Jordagtig | 41,7% | 25,7% |
| Neutrale nuancer | 12,5% | 22,9% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 0,0% | 0,0% |
| Afbalanceret | 77,8% | 97,1% |
| Levende og mættet | 22,2% | 2,9% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 29,6% | 51,4% |
| Balanceret | 29,6% | 25,7% |
| Kraftig kontrast | 37,0% | 17,1% |
| Udsagn | 3,7% | 5,7% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 0,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 3,7% | 2,9% |
| Stærk farveenhed | 33,3% | 20,0% |
| Sammenhængende palette | 63,0% | 77,1% |
Hvordan sammenligner de mest sete værker af John Andrew Lawson sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Seabird on a Nest | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Sentry Hill Cottage | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Hunt Passing through a Vill… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Horses and Ducks in a Stable | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| 'Ginger' the Horse | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sentry Hill, before 1885 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fairymount | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mountains and a Lake | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Puffins on Rathlin | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Waiting Game | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Telefoner, tablets eller computere: hvor har John Andrew Lawson været set?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tallene
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 1.800 | 60,0% |
| telefoner | 1.200 | 40,0% |
Hvilke sprog taler publikummet hos John Andrew Lawson?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 400 | 80,0% |
| finsk | 100 | 20,0% |
Hvordan ser de daglige besøg hos John Andrew Lawson ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 700 |
| fre 16 Okt | 200 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 400 |
| tir 27 Okt | 100 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 100 |
| fre 30 Okt | 500 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 100 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 300 |
| fre 6 Nov (forventet) | 300 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 200 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 300 |
| fre 13 Nov (forventet) | 200 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 200 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 300 |
| fre 20 Nov (forventet) | 200 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 200 |
John Andrew Lawson: korte svar
Hvad er det mest sete værk af John Andrew Lawson?
- Mountains and a Lake: 700 besøg, hvilket udgør 20% af visningerne for John Andrew Lawson. Listen går ned til rang 10.
Hvor mange besøg får John Andrew Lawson?
- 3.000 i løbet af tolv måneder (1.400 på kunstnersiden, 1.600 på værkerne).
Ser folk John Andrew Lawson på en telefon eller en computer?
- På begge: enheder (60%) og telefoner (40%); enheder fører med 60%.
Foretrækker publikum en bestemt type værker af John Andrew Lawson?
- Ja, Blid (Kontrast): 51% af besøgene for 30% af kataloget.