Joaquín Sorolla Blikket på værket

1863 – 1923

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Joaquín Sorolla på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Joaquín Sorolla: hvad et år med besøg viser

Pigebarn med blomster er det mest sete værk: 9.100 visninger på et år, hvilket svarer til 7% af al opmærksomheden rettet mod Joaquín Sorolla. Efterfulgt af En spadseretur langs kysten og Seville, the Dance. Kunstnerens side fik 8.300 besøg og værkerne 112.000: i alt 120.300 besøg. Opmærksomheden er steget med 29% fra Aug 2026 til Sept 2026. Jul 2026 var den travleste måned med 81.100 besøg. Besøgende læser på engelsk (31%), spansk (24%) og koreansk (9%). Besøgende kommer fra Spanien (28%), Sydkorea (12%) og USA (11%). Besøgende ser med på enheder (80%), telefoner (17%) og tablets (3%). De foretrækker Uharmonisk farvepalette (Farveharmoni): 31% af besøgene mod 18% af kataloget.

De 10 mest sete værker af Joaquín Sorolla

Hver placering afspejler de besøg, der er modtaget på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; placering 1 er det mest besøgte værk af Joaquín Sorolla.

  1. Pigebarn med blomster 1 Pigebarn med blomster, 1886 9.100 besøg · 7,1%
  2. En spadseretur langs kysten 2 En spadseretur langs kysten, 1909 2.600 besøg · 2,0%
  3. Seville, the Dance 3 Seville, the Dance, 1915 2.000 besøg · 1,6%
  4. Running along the beach 4 Running along the beach, 1908 1.900 besøg · 1,5%
  5. Valencia beach in the morning light 5 Valencia beach in the morning light, 1908 1.800 besøg · 1,4%
  6. Sewing the Sail 6 Sewing the Sail, 1896 1.600 besøg · 1,2%
  7. bacante 7 bacante, 1886 1.400 besøg · 1,1%
  8. Midday at Valencia beach 8 Midday at Valencia beach, 1904 1.300 besøg · 1,0%
  9. La Siesta 9 La Siesta, 1911 1.200 besøg · 0,9%
  10. On the Rocks at Javea 10 On the Rocks at Javea, 1905 1.100 besøg · 0,9%

Hvornår besøger folk Joaquín Sorollas side?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Data i en tabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 202602.800
Jul 20262.60078.500
Aug 20261.50014.400
Sept 20264.20016.300

Hvornår er værkerne fra Joaquín Sorolla tilgængelige?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er de mest sete værker af Joaquín Sorolla, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Data i en tabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Walk on the Beach (Paseo a…000000000000
Valencia beach in the morni…00000000100500300600
Yo soy el pan de la vida (a…0000000004000200
The Pink robe00000000000100
Extremadura, The Market00000000010000
En spadseretur langs kysten0000000001.400400600
The Smugglers00000000010000
Lighthouse walk at Biarritz0000000004001000
Clotilde on the Beach0000000003000400
Messalina in the Arms of th…000000000000

Hvordan er enhedsfordelingen for Joaquín Sorolla-publikummet?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Data i en tabel
EnhedBesøgDel
enheder96.00079,8%
telefoner20.90017,4%
tablets3.4002,8%

På hvilke sprog følges Joaquín Sorolla?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Data i en tabel
SprogBesøgDel
engelsk3.40031,2%
spansk2.60023,9%
koreansk1.0009,2%
Chinese6005,5%
tysk5004,6%
italiensk5004,6%
russisk5004,6%
japansk4003,7%
hollandsk4003,7%
kroatisk2001,8%

Hvor mange besøg om dagen får Joaquín Sorolla, og hvad er det næste?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Data i en tabel
DagBesøg
man 5 Okt2.400
tir 6 Okt2.600
ons 7 Okt500
tor 8 Okt1.100
fre 9 Okt2.000
lør 10 Okt1.300
søn 11 Okt4.100
man 12 Okt2.400
tir 13 Okt1.700
ons 14 Okt1.500
tor 15 Okt2.200
fre 16 Okt25.900
lør 17 Okt1.500
søn 18 Okt4.500
man 19 Okt2.400
tir 20 Okt2.500
ons 21 Okt2.800
tor 22 Okt4.400
fre 23 Okt2.600
lør 24 Okt2.800
søn 25 Okt3.500
man 26 Okt (forventet)2.300
tir 27 Okt (forventet)2.200
ons 28 Okt (forventet)1.500
tor 29 Okt (forventet)2.500
fre 30 Okt (forventet)9.800
lør 31 Okt (forventet)1.800
søn 1 Nov (forventet)3.900
man 2 Nov (forventet)2.600
tir 3 Nov (forventet)2.400
ons 4 Nov (forventet)1.700
tor 5 Nov (forventet)2.700
fre 6 Nov (forventet)10.800
lør 7 Nov (forventet)2.000
søn 8 Nov (forventet)4.300
man 9 Nov (forventet)2.800
tir 10 Nov (forventet)2.600
ons 11 Nov (forventet)1.800
tor 12 Nov (forventet)3.000
fre 13 Nov (forventet)11.700
lør 14 Nov (forventet)2.100
søn 15 Nov (forventet)4.600

Hvad folk spørger om Joaquín Sorolla

Hvilket værk af Joaquín Sorolla er det mest besøgte?

Pigebarn med blomster først med 9.100 besøg, hvilket svarer til 7% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Joaquín Sorolla på OriginalUniqueArt.com?

120.300 besøg over tolv måneder: 8.300 til kunstnersiden, 112.000 til værkerne.

Hvilke enheder bruger publikummet til Joaquín Sorolla?

Publikum kommer fra enheder (80%), telefoner (17%) og tablets (3%); enheder står for 80% af besøgene.

Hvilke sprog bruger Joaquín Sorollas følgere?

engelsk (31%), spansk (24%) og koreansk (9%); engelsk udgør 31%.

Hvilke værker af Joaquín Sorolla matcher de besøgendes smag?

Værker beskrevet som Uharmonisk farvepalette (Farveharmoni) genererer 31% af de besøg, der stammer fra 18% af kataloget.