Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Jervis McEntee på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Jervis McEntee: publikum på et øjebliksbillede
Kauterskill Clove fanger flest blikke: 300 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 18% af alle visninger af Jervis McEntee på OriginalUniqueArt.com. Twilight, a Stroll by the Shore og View of the Catskills at Rondout, New York følger efter. Jervis McEntee har genereret 2.200 besøg: 700 på kunstnersiden og 1.500 på enkelte værker. Den travleste måned var Jul 2026 med 2.000 besøg. Publikum hælder mod Tydelig farveintensitet (Farvemætning): 53% af besøgene, for 24% af kunstnerens katalog.
De 10 værker af Jervis McEntee, der fanger flest blikke
Rangeret efter reelle besøg på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder: de 10 værker af Jervis McEntee, som folk åbner mest, med førstepladsen først.
-
1
Kauterskill Clove
300 besøg · 17,6%
-
2
Twilight, a Stroll by the Shore, 1862
200 besøg · 11,8%
-
3
View of the Catskills at Rondout, New York
200 besøg · 11,8%
-
4
A Journey's Pause in the Roman Campagna, 1868
100 besøg · 5,9%
-
5
October in the Catskills, 1866
100 besøg · 5,9%
-
6
Study of Birch Trunks (Scribners'), 1869
100 besøg · 5,9%
-
7
A Cliff in the Katskills
100 besøg · 5,9%
-
8
Mist Rising near New Paltz, 1861
100 besøg · 5,9%
-
9
Hamilton's Ranch, Nevada, 1881
100 besøg · 5,9%
-
10
The Hudson River Valley
100 besøg · 5,9%
Hvor mange ser Jervis McEntee hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 700 | 1.300 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 100 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Jervis McEntee set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger Jervis McEntees følgere?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 20,0% | 11,8% |
| Blød skygge | 12,0% | 29,4% |
| Blød lysstyrke | 38,0% | 41,2% |
| Lysende balance | 16,0% | 17,6% |
| Lysstærk | 14,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 30,0% | 29,4% |
| Dæmpet farvemætning | 14,0% | 0,0% |
| Afbalanceret blød | 32,0% | 17,6% |
| Tydelig farveintensitet | 24,0% | 52,9% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 44,7% | 50,0% |
| Neutrale nuancer | 25,5% | 12,5% |
| Mørke toner | 17,0% | 31,2% |
| Monokrom | 6,4% | 6,2% |
| Pastelfarver | 6,4% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 36,0% | 29,4% |
| Afbalanceret | 44,0% | 35,3% |
| Levende og mættet | 20,0% | 35,3% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 28,0% | 29,4% |
| Blid | 14,0% | 11,8% |
| Balanceret | 8,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 12,0% | 5,9% |
| Udsagn | 38,0% | 52,9% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 4,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 6,0% | 17,6% |
| Balanceret harmoni | 8,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 32,0% | 17,6% |
| Sammenhængende palette | 50,0% | 64,7% |
Hvilke værker af Jervis McEntee fanger flest øjne, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Natural Bridge | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mossy Bank | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Indian Summer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| My Little Fisher Girl | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Grove of Trees, Ashokan,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mist Rising near New Paltz | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Fall Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Twilight, a Stroll by the S… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 | 0 |
| The Danger Signal | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Cliff in the Katskills | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
På hvilke sprog følger folk Jervis McEntee?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange ser Jervis McEntee hver dag, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 100 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 100 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 200 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 200 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om Jervis McEntee
Hvilke værker af Jervis McEntee vækker mest opmærksomhed?
- Kauterskill Clove, med 300 visninger (18% af alle visninger for Jervis McEntee). Ranglisten ovenfor viser 10 værker.
Hvor mange ser Jervis McEntee på OriginalUniqueArt.com?
- 2.200 besøg over tolv måneder: 700 på kunstnersiden og 1.500 på enkelte værker.
Hvilken type værker af Jervis McEntee foretrækker folk?
- Tydelig farveintensitet (Farvemætning): 53% af besøgene, mod 24% af kataloget.