Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Jan Van Kessel Den Ældre på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Jan Van Kessel Den Ældre: publikum på et øjebliksbillede
The Chorus of Birds fanger flest blikke: 300 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 12% af alle visninger af Jan Van Kessel Den Ældre på OriginalUniqueArt.com. Insects og Vanitas Still Life følger efter. Jan Van Kessel Den Ældre har genereret 3.000 besøg: 700 på kunstnersiden og 2.300 på enkelte værker. Færre øjne for nylig: antallet af besøg faldt med 40% fra Aug 2026 til Sept 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 2.200 besøg. Publikum ser med på enheder (70%), telefoner (17%) og tablets (13%). Publikum hælder mod Neutrale nuancer (Farvepalette): 73% af besøgene, for 32% af kunstnerens katalog.
De 10 værker af Jan Van Kessel Den Ældre, der fanger flest blikke
Rangeret efter reelle besøg på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder: de 10 værker af Jan Van Kessel Den Ældre, som folk åbner mest, med førstepladsen først.
-
1
The Chorus of Birds, 1675
300 besøg · 11,5%
-
2
Insects
300 besøg · 11,5%
-
3
Vanitas Still Life, 1670
200 besøg · 7,7%
-
4
Study of Butterfly and Insects, 1655
200 besøg · 7,7%
-
5
A Cockchafer, Beetle, Woodlice and other Insects, with a Sprig of Auricula, 1650
200 besøg · 7,7%
-
6
Insects, 1650
200 besøg · 7,7%
-
7
Peapods and Insects, 1650
100 besøg · 3,8%
-
8
Madonna with the Child and St Ildephonsus Framed with a Garland of Flowers, 1646
100 besøg · 3,8%
-
9
Three Butterflies, a Beetle and other Insects, with a Cutting of Ragwort, 1650
100 besøg · 3,8%
-
10
A Chorus of Birds, 1675
100 besøg · 3,8%
Hvor mange ser Jan Van Kessel Den Ældre hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 600 | 1.600 |
| Aug 2026 | 0 | 500 |
| Sept 2026 | 100 | 200 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Jan Van Kessel Den Ældre set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger Jan Van Kessel Den Ældres følgere?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 20,0% | 11,5% |
| Blød skygge | 32,0% | 0,0% |
| Blød lysstyrke | 32,0% | 34,6% |
| Lysende balance | 10,0% | 26,9% |
| Lysstærk | 6,0% | 26,9% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 40,0% | 50,0% |
| Dæmpet farvemætning | 44,0% | 30,8% |
| Afbalanceret blød | 14,0% | 19,2% |
| Tydelig farveintensitet | 2,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 65,0% | 26,9% |
| Neutrale nuancer | 32,5% | 73,1% |
| Mørke toner | 2,5% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 50,0% | 26,9% |
| Afbalanceret | 46,0% | 73,1% |
| Levende og mættet | 4,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 14,0% | 19,2% |
| Blid | 28,0% | 19,2% |
| Balanceret | 12,0% | 26,9% |
| Kraftig kontrast | 20,0% | 7,7% |
| Udsagn | 26,0% | 26,9% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 20,0% | 15,4% |
| Blødt blandet palet | 16,0% | 19,2% |
| Balanceret harmoni | 12,0% | 3,9% |
| Stærk farveenhed | 30,0% | 53,8% |
| Sammenhængende palette | 22,0% | 7,7% |
Hvilke værker af Jan Van Kessel Den Ældre fanger flest øjne, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Continent of Africa | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Medallion's Frame with an A… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Continent of America | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Continent of Europe | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Continent of Asia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Norwegian Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bouquet of Flowers in a Gla… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Floral Still Life | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mountain Scenery with Water… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fruit and Vegetable Market… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke enheder bruger folk til at se Jan Van Kessel Den Ældre?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se tallene
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 2.100 | 70,0% |
| telefoner | 500 | 16,7% |
| tablets | 400 | 13,3% |
På hvilke sprog følger folk Jan Van Kessel Den Ældre?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange ser Jan Van Kessel Den Ældre hver dag, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 100 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 100 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 200 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 200 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om Jan Van Kessel Den Ældre
Hvilke værker af Jan Van Kessel Den Ældre vækker mest opmærksomhed?
- The Chorus of Birds, med 300 visninger (12% af alle visninger for Jan Van Kessel Den Ældre). Ranglisten ovenfor viser 10 værker.
Hvor mange ser Jan Van Kessel Den Ældre på OriginalUniqueArt.com?
- 3.000 besøg over tolv måneder: 700 på kunstnersiden og 2.300 på enkelte værker.
På hvilke enheder ser folk Jan Van Kessel Den Ældre?
- Folk ser Jan Van Kessel Den Ældre på enheder (70%), telefoner (17%) og tablets (13%); enheder udgør 70% af besøgene.
Hvilken type værker af Jan Van Kessel Den Ældre foretrækker folk?
- Neutrale nuancer (Farvepalette): 73% af besøgene, mod 32% af kataloget.